Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie panikuję po prostu mówię że szkoda wyrzucać kasę i powiedziałbym inaczej.

To zależy od kieszeni oraz standardu i rodzaju zabudowy. Za 18% używanego auta nawet tak taniego jak moje to te 18% daje mi dwa okna w używce albo 1no w nówce albo kibelek - nie wiem czy to taka mała kropla jak dla mnie to może to nie morze ale to znaczące

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że kwota tej akcyzy przy nastoletnim blaszaku nie jest na tyle duża żeby była istotna w decyzji zakupu/budowy kampera. 
 
Oczywiście lepiej mieć to w kieszeni niż nie mieć
Pewnie tak samo myślą autorzy tego podatku od luksusu - przecież to nie tak dużo. Znowu można kogoś oskubać - smutek i nostalgia.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, krzy_ napisał:

Pewnie tak samo myślą autorzy tego podatku od luksusu - przecież to nie tak dużo. Znowu można kogoś oskubać - smutek i nostalgia.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Jaki smutek? Z jakiego powodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzy_ napisał:

....smutek i nostalgia.

Smutek owszem a nostalgia to chyba za normalnością gdzie nie opodatkowuje się wielokrotnie opodatkowanych już pieniędzy
Bus ciężarowy kupiony za opodatkowane pieniądze,  zapłacony podatek od kupna,  graty kupione za opodatkowane pieniądze i odprowadzony od nich podatek ale co tam dołożymy podatek od wcześniej już opodatkowanych pieniędzy bo sklecono to do kupy własnym sumptem - czy to chore .....    a może jednak nie bo przecież nie opodatkowano darowizny własnej roboty dla siebie .....  darowizna jednak w zerowym stopniu pokrewieństwa jest zwolniona  ...   więc  za co ta akcyza ????  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz zmieniony :)
Ok dobra - jasne że sprowadza się ciężarówki masowo bez akcyzy i robi z nich osobówki na handel warte więcej  - tu racja natomiast jeśli ja to auto kupiłem legalnie w PL i sam klece za opodatkowany na każdym kroku szmal jak pisałem wyżej -  to kiego ??? na takiej zasadzie mozna by opodatkowac również jak pokoloruje sobie szary papier toaletowy :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ? Mam ciezarowy 3 osobowy tak jak wyszedł z fabryki Ma to ogromne minusy ale ja skupiam sie na plusach Nie udaje kampera i uwazam ze go nie posiadam Mam blaszanke przystosowaną do naszego potrzeb i spędzania czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry - myślałem że masz
To rozumowanie jest sensowne - faktycznie i ja czasem skłaniam się w tym kierunku żeby te wszystkie wariactwa popierniczyć i tak zostawić,  przecież latałem z auta tyle lat do budy to i w puszce tak mogę  latać - a tak po prawdzie gródź nie jest taka całkiem głupia gdy odpukać jest dzwon

Natomiast dalej twierdze że wielokrotne opodatkowywanie tego samego i działające niejako wstecz  jest chore logicznie i krzywdzące dla mnie jako  podatnika płacącego zgodnie z prawem wymagane podatki

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to temat van-kamper dostaje rykoszetem Myślę ze bardziej chodzi o samochody za grube sumy które są niby ciężarówkami, bankowozami czy pojazdami pomocy drogowej ... wiadomo co sie z tym wiąże ? tam są dopiero pieniądze w grze a nie jakies pare stów za stare sztrucle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki smutek? Z jakiego powodu? 
Z powodu coraz głębszego sięgania do nie swojej kieszeni. I za każdym razem myślenie, że to przecież tylko kilka(set) złotych. No to strzyżemy owieczki, póki na to pozwalają, bo w końcu mogą się zbuntować.
Mi z tego powodu jest smutno, chociaż akurat ten podatek mnie nie dotyczy i zapewne nigdy dotyczył nie będzie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, krzy_ napisał:

Z powodu coraz głębszego sięgania do nie swojej kieszeni. I za każdym razem myślenie, że to przecież tylko kilka(set) złotych. No to strzyżemy owieczki, póki na to pozwalają, bo w końcu mogą się zbuntować.
Mi z tego powodu jest smutno, chociaż akurat ten podatek mnie nie dotyczy i zapewne nigdy dotyczył nie będzie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Muszą jednym zabrać, żeby innym dać. Później tamtym zabiorą żeby dać kolejnym. I wszyscy zadowoleni...

Ewentualnie jak już naprawdę brakuje to się dodrukuje, i dalej jest fajnie. (ale mi się rymło ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krzy_ napisał:


Mi z tego powodu jest smutno, chociaż akurat ten podatek mnie nie dotyczy i zapewne nigdy dotyczył nie będzie.

 

Wszystko jasne. Podobnie jak z viatolem, najwięcej do powiedzenia mają ci których temat w ogóle nie dotyczy. 

W czasie gdy my się świetnie bawimy Wy smućcie się dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Podobnie jak z viatolem, najwięcej do powiedzenia mają ci których temat w ogóle nie dotyczy. 
W czasie gdy my się świetnie bawimy Wy smućcie się dalej
Płytkie myślenie - zupełnie nie rozumiesz zagadnienia, nawet jeśli wydaje Ci się, że rozumiesz. Ale baw się dalej - póki jeszcze możesz.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.