Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, peja76 napisał:

Jak znajdujesz w tym przyjemność to kto ci zabroni, nikt lej dalej na zdrowie:)

nie widzę problemu z przyniesieniem 10-20 litrów do uzupełnienia czasem, szkoda całego tego szpeju do takiej prostej czynności

główne nalanie i spuszczenie szarej to w "zakątku technicznym" robię :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Commander napisał:

Spoko sprawa. 10 takich samochodów na raz podpiętych  i pół miasta nie ma prądu :). U nas jest taki Orlen, gdzie są dwa stanowiska. Wpięcie drugiego auta powoduje wybicie zabezpieczenia całej stacji :).

oczywiście jestem za. Jedynie bałbym się takie auto trzymać w garażu w bryle domu. Niesamowita ilość energii w tej bateryjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auta które obecnie mają mieć wg. producenta  ok. 600 km zasięgu, mają przy tak zwanej dynamicznej jeździe, owego zasięgu 150 km, to czy auto z akumulatorem SALDa które ma mieć przy dynamicznej jeździe 1000 km zasięgu i jeszcze 20% zostaje, to przy spokojnej jeździe będzie miało 3000 km? Czyli przy przebiegu 20 k rocznie, ładujemy auto 7 razy w roku. Myślę że to jednak w 2033 a nie 2023.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie pójdzie w tym kierunku. Przy takiej wydajności baterii, baterie będą mniejsze, tzn. nadal to co w samochodzie pozwoli na przejechanie "przy sprzyjających wiatrach" 400-500 km na jednym ładowaniu. Mniejsza, lżejsza bateria, samochód lżejszy = pewien plus jeśli chodzi o wagę całości i zasięg (mniejsza masa do "bujania", co samo w sobie pozwoli zwiększyć zasięg). Może będzie tak jak w tesli - kilka wariantów wielkości baterii.  Druga sprawa to koszt takiej baterii - kto będzie gotowy unieść koszt takiego akumulatora, który pewnie przekroczy kilkukrotnie wartość całej reszt (samochodu). Nie bez powodu nawet dzisiaj można za bezcen kupić np. "renówki" elektryczne, ale bez baterii.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jak długo pożyje taka bateria katowana tak szybkim procesem ładowania. Po za tym jeżeli można ją naładować w 10 min., to odpowiedni system rekuperacji powinien jeszcze podczas normalnej jazdy doładować takie ogniwo z 20-30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, danielpoz napisał:

Mnie ciekawi ile voltów bo w prąd liczony w tysiącach amperów nie wierze. 

ale to chyba właśnie chodzi o ampery bo to one mówią ile prądu dostarczamy do akumulatora, bo napięcie może być takie same ale przy mniejszych amperach będzie się to ładowało dłużej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cezarr napisał:

ale to chyba właśnie chodzi o ampery bo to one mówią ile prądu dostarczamy do akumulatora, bo napięcie może być takie same ale przy mniejszych amperach będzie się to ładowało dłużej ???

Mylisz sie kolego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielpoz napisał:

Mylisz sie kolego. 

 

Ok może tak być, ale przecież są ładowarki co mają np. 50 Amper i one lądują wolniej niż takie co mają 100 Amper,  ale obie mają takie samo napięcie. Ja mam tak jak ładuje autobus, też mam różne ładowarki, czyli różnią się właśnie amperami. ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.