Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, krzy_ napisał:

Płytkie myślenie - zupełnie nie rozumiesz zagadnienia, nawet jeśli wydaje Ci się, że rozumiesz. Ale baw się dalej - póki jeszcze możesz.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Z czasem i Ty zrozumiesz ale pewnie jeszcze trochę czasu upłynie. Głowa do góty?

Życzę zdrowia i zadowolenia z życia zamiast wiecznego smutku?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem i Ty zrozumiesz ale pewnie jeszcze trochę czasu upłynie. Głowa do góty
Życzę zdrowia i zadowolenia z życia zamiast wiecznego smutku
 
 
Wysnuwasz zbyt daleko idące wnioski. Nie świadczy to najlepiej o poziomie Twojej inteligencji, więc nie sądzę, że kiedykolwiek zrozumiesz otaczający Cię świat. Zapewne takim jak Ty żyje się łatwej.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzyTy starasz się być złośliwy?  Skąd u Ciebie tyle jadu? Zresztą co mnie to obchodzi?

Zapinaj przyczepę lub odpalaj kampera i w drogę bo siedzenie w domu nie wpływa dobrze na zdrowie? 

 

Smutni ludzie... 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jak zwykle zdania są podzielone.
Dla niektórych liczy się wytrzymałość, dla pozostałych waga ma znaczenie.
Jedni wolą na twardo, inni zaś preferują na miękko.

Jednak gdyby można było mieć jedno i drugie.
Jak widać to da się zrobić.
Potrzebna jest np. bateria akumulatorów o pojemności 2 x 180Ah
Do tego trochę sprzętu.

2_500e.thumb.png.f85c2d72d3cd981438a1b4ee4192ecc2.png

No ale przede wszystkim trzeba mieć odpowiednią budkę, np. klasy 500.

1_500e.thumb.png.1e94465a263a267406a7ece65564462d.png

Po to aby na niej zaistalować zestaw PV o mocy np 1100 Watt.
Po części na twardo.

3_500e.png.24341789c9febbb907d1c05e1b95260b.png

Po częsci na miękko.

5_500e.png.3708c6c2bd3c967ccb042f38da3df239.png


I po problemie.

7_500e.png.8e14b88c7c33029db236868cdd762ea7.png


https://forum.avtotravel.com/messages/138/33129-prodam-dom-na-kolyesakh-knaus-tabbert-eifelland-holiday-2005-g.v./

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to klasyczny przykład apetytu rosnącego w miarę potrzeb - panele sztywne  na tyle gdyby ktoś robił na raz byłyby 2 duze bo bez sensu jest klecić więcej mocowań jak można mniej, elastyki mogły dojść razem z 1sza albo 2gą transzą 
No w sumie fajne - jest moc taka że prawie wnet do się do sieci  przyłączać i na zarobek oddawać :) 
Nie jestem pewien czy to bateria aku - widze dwa regulatory to może lecieć na 2 obwody, kombinowalismy u mnie tak z Bartkiem i powiem że to wcale nie jest takie głupie ma to zalety wiesz kiedy się już trochę wydoiłem  brakło na jednym heblem na na drugi i zaczynasz 
oszczędzać

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, smok_wawelski napisał:

Nie jestem pewien czy to bateria aku - widze dwa regulatory to może lecieć na 2 obwody...

Może powinienem napisać: "bateria składająca się z dwóch akumulatorów". Tak z pamięci ze szkoły sobie przetłumaczyłem.?

Mnie to zastanawia ile to wszystko waży, szczególnie szklane tafle na dachu.

A teraz tak mnie coś tknęło i zaufałem googlowemu tłumaczowi. No, w istocie - samowystarczalni.

cyt: "...
Sprzedaję dom mobilny Knaus Tabbert Eifelland w wersji Holiday 2005. Wysokiej jakości stalowe siedzenia 5
Doskonały stan. Bez wycieków, zapachów i innych zabrudzeń. Brak zadrapań, dziur lub wgnieceń na kadłubie przyczepy kempingowej. W pełni autonomiczne
Dwa pokoje
Toaleta  
Prysznic
Kuchnia
Kuchenka gazowa z trzema palnikami
Antena do telewizji cyfrowej
Dużo miejsca
Dwa zbiorniki na wodę, łącznie 200 litrów Sejf w
garażu

Koło zapasowe nowe
Ogrzewanie powietrza z przedmuchiwaniem kabiny 12 V
Dodatkowa nagrzewnica
Elektryczny bojler wodny
System alarmowy GSM z czujnikiem objętości i dymu
Czujnik tlenku węgla
Kamera cofania z monitorem
Oświetlenie LED w całej przyczepie kempingowej i na zewnątrz
Moskitiery na wszystkich oknach (wszystkie nienaruszone i działają )
Rolety przeciwsłoneczne we wszystkich oknach i włazie (wszystkie są bezpieczne i działają)
Okna działają i wszystkie są nienaruszone
Klapa z siatką
Drzwi z siatką
Klimatyzacja
Dwie lodówki z zamrażarkami
Dwie butle gazowe po 27 litrów
Duży namiot
Kuchenka mikrofalowa
Grill elektryczny

Podłogi namiotu Namiot
meble (kuchnia i stół kuchenny. Wszystko z aluminium)
Pralka
Zmywarka

Panele słoneczne 1100 Watt!
Czysty falownik sinusoidalny 1500/3000 z możliwością ładowania akumulatora
Stabilizator napięcia 3000 W
Dwa akumulatory 180 amperów
Wszystkie urządzenia mogą pracować z sieci pokładowej oraz z sieci 220 V
Kilka złączy USB do ładowania urządzeń mobilnych
W przyczepie kempingowej absolutnie wszystko działa i nic nie trzeba robić. Gotowy do podróży. ..."

Ciekawe czy zmieścił się w DMC przyczepy?

31 minut temu, smok_wawelski napisał:

No w sumie fajne - jest moc taka że prawie wnet do się do sieci  przyłączać i na zarobek oddawać :)

To w takim razie, nic tylko wbijać na kempingi - to jeszcze będzie miał zwrot kasy.;)

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tofel napisał:

Może powinienem napisać: "bateria składająca się z dwóch akumulatorów". Tak z pamięci ze szkoły sobie przetłumaczyłem.?

Mnie to zastanawia ile to wszystko waży, szczególnie szklane tafle na dachu.

spoko jak zwał tak zwał - wiadomo o co chodzi :)   
jeśli aku sa połączone to po prostu jest to nazywane bateria akumulatorów - coś tak jak np. w wózkach widłowych elektrycznych  czy wagonach kolejowych

Wbrew pozorom wielkości panele nie będą ważyły tak dużo  duzy to 20-25kg  te 3 mniejsze podobnie  a ta malizna na przodzie i elastyki prawie nic mysle że 60-70kg max do kupy solary :) - więcej zdecydownie będą ważyły te aku  2x180Ah no chyba że sa LiFePo4  no i sporo będzie też ważyć to opisane wyposażenie AGD

20 minut temu, Tofel napisał:

Ciekawe czy zmieścił się w DMC przyczepy?

Nie sadze  ale Rosja to inny stan umysłu :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, smok_wawelski napisał:


Nie jestem pewien czy to bateria aku - widze dwa regulatory to może lecieć na 2 obwody, kombinowalismy u mnie tak z Bartkiem i powiem że to wcale nie jest takie głupie ma to zalety wiesz kiedy się już trochę wydoiłem  brakło na jednym heblem na na drugi i zaczynasz oszczędzać

Na jachcie arktycznym widziałem tak rozwiązane paliwo. Łącznie pięć zbiorników, ale pobór tylko z jednego. A jak się kończy to trzeba ręcznie uruchomić pompę aby przepompować z innego. W ten sposób narzucona jest kontrola nad stanem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 17:53, krzy_ napisał:

Płytkie myślenie - zupełnie nie rozumiesz zagadnienia, nawet jeśli wydaje Ci się, że rozumiesz. Ale baw się dalej - póki jeszcze możesz.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

bawić się będziemy razem, bo naprawdę viaTOLL jest bezobjawowy i nikomu nie szkodzi, podobnie jak winietki czy opłaty za autostrady, jedni martwią się, że drogo i źle i że w ogóle tragedia i masakra i czują się wydymani, a inni jadą szybko, sprawnie i bez problemów.

w czasach viaTOLLa przejeżdżałem 15-20 tysięcy rocznie i nie zauważyłem żadnego uszczerbku w budżecie :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chris_66 napisał:

bawić się będziemy razem, bo naprawdę viaTOLL jest bezobjawowy i nikomu nie szkodzi, podobnie jak winietki czy opłaty za autostrady, jedni martwią się, że drogo i źle i że w ogóle tragedia i masakra i czują się wydymani, a inni jadą szybko, sprawnie i bez problemów.

w czasach viaTOLLa przejeżdżałem 15-20 tysięcy rocznie i nie zauważyłem żadnego uszczerbku w budżecie :biwak:

Chris w zasadzie masz rację, jest tylko jedno ale dotyczące opłaty viaTOLL, też pod nią podlegałem posiadając przyczepkę i jeździłem. To ale dotyczy powielania opłaty za to samo. Pamiętasz podatek drogowy, który kiedyś opłacaliśmy - jest teraz w paliwie, a dodatkowo płacimy viaTOLL, który co do zasady miał dotyczyć przewoźników zajmujących się zarobkowo transportem, a dotknął nas. Nie ma znaczenia jakie są to kwoty. Jest sporo sfer życia, które są wielokrotnie opodatkowane i ludzie mogą czuć się z tym niekomfortowo. 

Podzielam zdanie Daniela i Twoje, że mimo wszystko nie można narzekać, tylko czerpać przyjemność z tego co nam ją sprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacekzoo napisał:

Nikt nie każe płacić viatolla, można jeździć dużym zestawem i zapłacić złotówki. Wolny wybór 

"Nikt nie każe płacić viatolla, można jeździć dużym zestawem i nie zapłacić złotówki. Wolny wybór".

chyba "nie" połknąłeś bo jeżeli połknąłeś to akurat w miejscu gdzie mieszkam to tylko jedna droga jest bez opłat viaToll, a reszta tym opłatom podlega. Mogę wyjechać pokrętnymi wiejskimi drogami, na które nie wybrałbym się zestawem w trosce o jego stan. Tak więc ten wolny wybór taki średnio wolny. Sens wypowiedzi nie dotyczył jednak wysokości opłat, tylko konieczności ich istnienia w ruchu cywilno-turytstycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dpong napisał:

Podzielam zdanie Daniela i Twoje, że mimo wszystko nie można narzekać, tylko czerpać przyjemność z tego co nam ją sprawia.

na tym polega umiejętność wyboru , możemy walczyć z czymś co jest do zwalczenia/zmiany albo zaakceptować to czego zmieniać się nie da/ jest nieopłacalne i cieszyć się życiem

 

lobby karawaningowe miało petycje pisać, protestować, cuda wianki robić , i nic z tego nie wyniknęło ani nie wyniknie

autostrada Słoweńska też wywołuje mieszane uczucia w drodze na chorwację , szkoda że niewielu wpadnie na pomysł, że słowenia też jest fajna i ciekawa i mając winietę można też zwiedzić ten kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.