Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

WTF?!? Ryli?!? Co ja pacze?!?

Uszczypnijcie mnie, bo chyba mam mgłę pokowidową (choć niby nie miałem kowida), ale czy ja dobrze widzę??

Biere to w ciemno - już widzę jak jadąc na południe Europy zatrzymuję się np. o 2 w nocy na parkingu i rozkładam ten majdan.

Ale jak oni o wszystkim pomyśleli, bo jaki na ten przykład robi się wielki bagażnik po rozłożeniu. Tyle, że przed rozłożeniem cały bagażnik zajęty jest szpejami od tego ustrojstwa i nie można już nic zabrać, więc na miejscu mamy piękny, wielki, pusty bagażnik...

A biorąc pod uwagę wymiary i max. obciążenie zawiasów drzwi, to mogą tam spać tylko małe dzieci (no i bagażnik to już nie bardzo coś tam włożyć)...

No genialny wynalazek - murowany kandydat do Nobla i to na-ten-tychmiast! Santo Noblito!

A może ja się nie znam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to można zrobić z wyciąganą podłogą na prowadnicach. Coś jak szuflady w szafkach tylko nie z boku a po podłodze i nie meblowe oczywiście. Trochę kolidują nadkola w busie ale coś można wymyślić - IMO  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze te smaczki - jak ta półeczka pod uchylanym bulajem (zresztą krzywo)... To chyba po to, żeby z zewnątrz podejść i coś na wynos zamówić... Pyszne to...:D

Raz to obejrzałem i na dwukrotnym przyspieszeniu i nie jestem w stanie drugi, ale jak ktoś oglądnie w realnym czasie to niech wrzuci plizzz cenę, którą pod koniec chyba gdzieś tam podają - może jest promocja i się załapię...?

Aaa - znalazłem w komentarzach do filmu: 2.600,- EUR.

Normalnie promocja...

No i jeszcze jedno - jak chcesz się ruszyć gdzieś z kempingu, to żeby zamknąć auto i zabezpieczyć dobytek - szybciutki demontaż wszystkiego i po powrocie montaż - baaardzo praktyczne??

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

Nikt nie każe płacić viatolla, można jeździć dużym zestawem i zapłacić złotówki. Wolny wybór 

Można, wszystko można ale czy nie prościej wylać swoje żale w internecie zamiast faktycznie gdzieś wyjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

I jeszcze te smaczki - jak ta półeczka pod uchylanym bulajem (zresztą krzywo)... To chyba po to, żeby z zewnątrz podejść i coś na wynos zamówić... Pyszne to...:D

No i jeszcze jedno - jak chcesz się ruszyć gdzieś z kempingu, to żeby zamknąć auto i zabezpieczyć dobytek - szybciutki demontaż wszystkiego i po powrocie montaż - baaardzo praktyczne??

To musiał jakiś Niemiec wykombinować :sciana:. Chociaż w 1993 roku montowałem w Transicie system Reimo i nie było to tak upierdliwe .

Ten wariant jest bardziej przyjazny

https://www.torquenews.com/397/overland-announces-vw-t5-transporter-doubleback-ultimate-camper-van

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 20:02, danielpoz napisał:

CzyTy starasz się być złośliwy? 

Nie, skąd - dlaczego miałbym być w stosunku do Ciebie złośliwy?

W dniu 23.02.2021 o 20:02, danielpoz napisał:

Skąd u Ciebie tyle jadu?

Tego nie rozumiem, ale każdy swoją miarą mierzy. To, że się z Tobą nie zgadzam i na podstawie Twoich wypowiedzi wyciągam wnioski (być może nawet błędne, ale jednak są to moje wnioski) wcale nie oznacza, że chcę Cię obrazić ?

W dniu 23.02.2021 o 20:02, danielpoz napisał:

Zapinaj przyczepę lub odpalaj kampera i w drogę bo siedzenie w domu nie wpływa dobrze na zdrowie? 

A tu już mnie sprowokowałeś - nie mów mi, jak mam żyć!!! ?

W dniu 23.02.2021 o 20:02, danielpoz napisał:

Smutni ludzie... 

...

17 godzin temu, chris_66 napisał:

bawić się będziemy razem, bo naprawdę viaTOLL jest bezobjawowy i nikomu nie szkodzi, podobnie jak winietki czy opłaty za autostrady, jedni martwią się, że drogo i źle i że w ogóle tragedia i masakra i czują się wydymani, a inni jadą szybko, sprawnie i bez problemów.

Nie o viaTOLL'u była dyskusja, ale cieszę się, że postanowiłeś podzielić się z nami swoimi przeżyciami. Zdradzę Ci tajemnicę -- też muszę korzystać z viaTOLL'a, niestety. To, że dla Ciebie jest bezobjawowy i Ci nie szkodzi nie oznacza, że wszyscy tak go postrzegają. Bierzesz pod uwagę sytuację, kiedy ktoś nie jest takim krezusem jak Ty, ale jednak chciałby skorzystać z możliwości poruszania się pojazdem lub zespołem pojazdów powyżej 3,5 tony nie w celach zarobkowych po drodze dobrej jakości? Być może nie pamiętasz tych czasów (chociaż mam wrażenie, że pamiętasz je lepiej niż ja) kiedy płaciło się wspomniany tu już przez kogoś wcześniej podatek drogowy. Z definicji miał być przeznaczony na remontowanie dróg. Ja pamiętam, jak w dowodzie rejestracyjnym musiałem wozić pokwitowanie za jego zapłacenie, bo podczas kontroli drogowej to również było sprawdzane, tak samo jak opłata za OC (dowód rejestracyjny motorynki ?). Teraz pokwitowania nie dostajesz, ale wciąż ten podatek płacisz w paliwie - został wliczony do paliwa, żeby ten kto więcej jeździ, czy ma większy wpływ na zużycie dróg płacił go odpowiednio więcej - takie było uzasadnienie. Również ten, kto porusza się ciężkim pojazdem, a co za tym idzie zużywa więcej paliwa i więcej obciąża drogi więcej tego podatku płaci. I gdy już większość osób zapomniała o tym podatku, a nawet zaczęli autami jeździć Ci, którzy nigdy o takim podatku nie słyszeli, wchodzi On - cały na biało - viaTOLL. Nic nie znaczący - dla Ciebie - podatek drogowy. Jeśli potrafisz, sam wyciągnij wnioski. Ja w Twój portfel nie zaglądam, nie widzisz nic niewłaściwego w płaceniu podwójnie za to samo, Twoja sprawa. Ja wolę pomóc bezdomnemu i robię to bardzo regularnie - nie każdy miał w życiu tyle szczęścia co Ty czy ja.

Jeszcze jedno - zazwyczaj raz wprowadzony lub podniesiony podatek pozostaje choćby nie wiadomo jak przy jego ustalaniu krzyczano, że jest niesprawiedliwy albo szkodliwy. Pamiętasz "tymczasowe" podniesienie VATu w 2011 roku na trzy lata? Nikt do tej pory nie ma zamiaru go obniżyć do poprzednich stawek, ale dla Ciebie przecież to nie problem. To tylko 1% tego podatku.

Kurcze, faktycznie mam smutne życie, skoro poświęcam je na pisanie takich wywodów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzy_ napisał:

Kurcze, faktycznie mam smutne życie, skoro poświęcam je na pisanie takich wywodów na forum.

sam sobie zgotowałeś ten los :mlot: , ani troszkę Ci nie współczuję :drive:

4 godziny temu, Zulos napisał:

Raz to obejrzałem i na dwukrotnym przyspieszeniu

?

??

rzuciłem okiem na parę fragmentów , nie chcę całości oglądać nawet w turbo przyspieszeniu

fascynująca konstrukcja z esetetyką wozów bojowych DDR i CCCP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, chris_66 napisał:

sam sobie zgotowałeś ten los :mlot: , ani troszkę Ci nie współczuję :drive:

Jak żyć???

Gdybyś wiedział, jak bardzo mnie to nie obchodzi, byłoby Ci przykro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach elektroniki użytkowej CEZ pojawiło się takie cudo.

20210225_133327.thumb.jpg.5ce89bf560fa656cc21ab5043241bee0.jpg20210225_133333.thumb.jpg.f4fb6eb7cd9df69ea1c9a4d0df09138d.jpg

 

W dniu 25.02.2021 o 13:38, Zulos napisał:

Uszczypnijcie mnie, bo chyba mam mgłę pokowidową (choć niby nie miałem kowida), ale czy ja dobrze widzę??

Większej bzdety nie widziałem :puk:. Ciekawe ile by to składał w pojedynkę. Podobają mi się tylko te magnetyczne mocowania. Tylko do cepki się nie nadadzą bo jest aluminiowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.