Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, mundek28 napisał:

Parkingi dla samochodów osobowych mają swoje przeznaczenie a ten konkretnie nie jest przeznaczony do kilkudniowego koczowania przyczep kempingowych. Był jeden a może będą 2 a może 3 a może 23.Ja jeżdzę z przyczepą kempingową i nie chcę aby na mnie patrzono przez pryzmat takich januszów karawaningowych z politowaniem.

Parking dla samochodów osobowych jest przeznaczony również dla zestawu samochód osobowy i przyczepa, taki zestaw może tam stać bo ma takie prawo i koniec kropka. Jeżeli właściciel tego auta siedzi w aucie, czy w przyczepie, chodzi wokół, rozmawia z żoną, kochanką, czy partnerem, to również ma do tego prawo, tak samo jak Ty parkujący tam tylko samochodem i pakujący walizkę do bagażnika,zgrzewkę wody, czy nalewając płyn do spryskiwaczy. Może być jeden, dwa, a nawet 23 jeżeli jest na to miejsce. Zakazane jest na takim parkingu biwakowanie, a więc nie wyciągamy krzeseł, stolików, markizy. Jeżeli taką sytuacje obserwujesz, to w takiej chwili lepiej zadzwonić na policję i lub straż miejską i taki fakt zgłosić. Przyniesie to lepszy rezultat, niż wylewanie żali na forum, które w moim mniemaniu jest pozbawione takich 'januszów karawaningu", z którymi też nie chcę być utożsamiany. 

Mam taką samą pewność, że tamten konkretnie parking nie jest przeznaczony do kilkudniowego nawet jednodniowego koczowania, natomiast jest przeznaczony do parkowania zestawem. Jeżeli parkujący nie biwakują, a Ciebie to stresuje, że ktoś stoi sobie za darmo na parkingu bo Ty preferujesz kempingi to odwróć głowę i pomyśl o czymś co sprawia Ci przyjemność, abyś swoim zacietrzewieniem nie zepsuł sobie i najbliższym wypoczynku. Jeżeli parkujący biwakują to telefon w dłoń i dzwoń po władzę, tylko tak można pozbyć się rzeczonych "januszów"

Kiedyś jechałem osobówką z rodziną i teściową, a w bagażniku miałem fotele turystyczne. Stanąłem na jakimś parkingu leśnym, a że ławki były tam poniszczone, to wyciągnąłem krzesełko z bagażnika, aby sobie teściowa w cieniu usiadła (dziwne, że tak zrobiłem, ale młodość wiele wybacza), prawdopodobnie jakbyś był na wycieczce w okolicy i zauważyłbyś take "januszowe biwakowanie" to miałbym wizytę policji, ale biorę to ryzyko na klatę.

Edytowane przez Dpong (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 11:54, lbuster napisał:

byliśmy na parkingu w Chełmie.

W Chełmie na terenie mosir można spokojnie stanąć. My tam byliśmy i dostaliśmy prąd, dostęp do toalet i prysznica. Bardziej to trawnik przy budynku ale kilka przyczep by weszło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem dziś na Fb

 
+++ Zbyt duży ładunek +++ ? #wasischnbassed
i ️ Z powodu przeciążenia, w środę rano około godziny 11.30 na ulicy Roberta-Bürkle. 42-letni kierowca kampera z polską rejestracją został poddany kontroli przez funkcjonariuszy służb ruchu w Freudenstadt.
? Kamper został zważony, ponieważ doszło do podejrzenia przeciążenia. Zaskakujący wynik był ostatecznie zaskakujący, ponieważ przy łącznej ilości 3,5 ton dozwolono wynik na wadze około 6,7 ton.
☝️ 42-latek musiał zapłacić zabezpieczenie w wysokości ok. 1100 euro. Przejażdżka została zabroniona.
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Cathay napisał:

Kupę lat przyjeżdżali do POZ, ale jak wypacolił Koenigseggiem w ludzi w 2013, to dobra prasa im się skończyła.  Pracowałem tam, byłem 100 metrów od wypadku.

 

 

Największą głupotą jest wyłączenie systemów, można to zrobić ale nie jak stoi tyle ludzi, taki samochód w rękach nie doświadczonego i głupiego kierowcy jest niebezpieczny, ja dopiero co pozbyłem się mojej zabaweczki, jak mam być szczery rok jezdziłem ale do końca miałem przed nią respekt, to jest zabójca, po roku jazdy i tak potrafiła mi figla zrobić. Naprawdę jak jechałem cały czas w głowie miałem Piotrek uważaj ciężki silnik lekki tył!!!!!, jak popadało to nie raz serce miałem w gardle, najgorsze wyprzedzanie.

Na początku wyzywałem jak można zrobić takie auto z napędem tylko na tylną oś, ale po czasie bym jej nie zamienił na 4x4, nie ma zabawy, a to są auta do zabawy ale dla ludzi z głową.

20201210_143301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.