Skocz do zawartości

Spanie na MOP-ach


MichalKJ

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce śpimy na mapach (w podróży)...

W dniu 5.06.2023 o 12:39, ZdzislawW napisał(a):

Ja mam patent na chłodnie. Kupuję korki do uszu i nic mi nie przeszkadza:bevil:

Też mamy i czasem używamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Generalnie jest tak że jeżeli na parkingu dla ciężarówek w tak zwanych rajkach widnieje tylko znak Parking  - pierwsze zdjecie, to możemy się pakować i stać, problem robi się kiedy pod znakiem Parking jest biała tabliczka z ciężarówka  drugie zdjecie. wtedy ewidentne znak informuje ze jest to parking wyłącznie dla pojazdów ciężarowych i tu juz możemy wyłapać mandat jak będzie ktoś upierdliwy i służbista  policjant. Wiadomo w dzień na kilkanaście minut stanąć to żaden problem. Na zachodzie jednak bardzo są wrażliwi właśnie na takie stawanie.

Screenshot_20230705-222452_Gallery.jpg

Screenshot_20230705-222436_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wielokrotnie korzystałem z tego parkplacu: https://maps.app.goo.gl/LRmgimqEFKaWo2Uo7

https://maps.app.goo.gl/LV2t9HtPQjX7tSZE6

Prowadzi je ASFINAG. Są dobrze oświetlone, "okamerowane", widywałem przejeżdżające przez nie patrole policji. Toalety, kosze na śmieci, miejsca siedzące do spożycia posiłku, studzienka z wodą pitną (btw - w kabinach toalet tabliczki informują: trinkwasser). Pod wylot szarej wody podstawiam na noc małe, dyskretne wiaderko, które opróżniam albo w jednej z toalet (kucanka) albo do kamiennej cembrowiny pod studzienką z czystą wodą. Nigdy nie czułem się niepewnie w tym i podobnych miejscach. Zasada, że im dalej od pasa autostrady lub od chłodni, tym większy komfort snu - jest powszechnie znana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten parking w Niemczech 

https://maps.app.goo.gl/4cpdUXkwMWro2PMQ9

Między Monachium i Berlinem - są wytyczone miejsca dla samochodów z przyczepą (sporo) więc nie ma problemu z hałasem że strony chłodni itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 09:20, Tomii napisał(a):

Kuba czy to nie ten MOP na którym dużymi literami są napisy o karach za stanie ciężarówek na miejscach dla autokarów? 

https://goo.gl/maps/rDxyFXyWxvYAHAZi9?coh=178572&entry=tt

Ja zawsze stawałem tam na miejscach dla autokarów, tyle że jak najdalej od restauracji. Od kiedy są napisy o karach, wpycham się jednak między TIRy. 

Tutaj był nasz pierwszy postój w drodze do CRO.

IMG20230721080058.thumb.jpg.0e5045c190509e445df802ff0a442b27.jpg

 

To jest pierwszy parking jaki jest po wyjechaniu z Wiednia 

Plac gdzie stoją ciężarówki monitorowany, są prysznice, wodę idzie nalać bez problemu. Na MOP zjechaliśmy koło 12 w nocy stanąłem gdzie było wolne. Podpory w dół i nyny.

 

 Chociaż zatyczki by się przydały. Trafiła się koło nas ciężarówka która chyba miala awarie gość godzinę stał z odpalonym silnikiem. Z samego rana jest też dużo hałasu bo większość ciężarówek rusza bardzo wcześnie w trasę.

 

Co do Francji jak jeździłem busem, to doświadczeni kierowcy zalecali spac na płatnych parkingach jak trasa wiodła przez miasteczka . Co jakiś czas idzie trafi plac gdzie jest budka przy jakimś gospodarstwie i ktoś kto niby pilnuje oczywiście nie za darmo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.