Skocz do zawartości

Spanie na MOP-ach


MichalKJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki wszystkim za wskazówki.

Jesli będę za tydzień spał na MOPie zdam relację.

 

Zachęcam wszystkich śpiących w drodze do pisania relacji, może stworzymy baze danych MOPów oficjalnych i nie, byłaby przydatna jak PL długa i szeroka.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taka cenę jaka każą sobie płacić za autostrady to na powitanie na tych MOP-ach powinna orkiestra grac na powitanie. :yay:

Wypas jest :) ... Tegoroczny powrót z północy Polski > post-373-1437977105,05_thumb.jpg

 

Droga do Cro >

post-373-1437977178,03_thumb.jpg

post-373-1437977192,66_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliśmy na oznaczonych MOPach ale i stacjach paliw z większym parkingiem i nigdy nie było jakiegoś problemu. Jedyne co warto brać pod uwagę to hałas. 

W Krakowie staliśmy w okolicy lotniska i czasami zahuczało ;) ale to i tak nic w porównaniu z Mc'donaldem w drodze nad morze, tam był hałas i rwetes przez całą noc.  

Innym razem spaliśmy na stacji pod Koszalinem, pogawędziliśmy z kierowcą Tira i poszliśmy spokojnie spać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat i tak mi się przypomniało widząc wpis Bartkazg (Zielona Góra).

 

Wracaliśmy nocą w zeszłym roku nowooddanym odcinkiem S-3. Zmęczenie narastało, buda podpięta, więc żaden problem. Znak informujący, że MOP za X kilometrów. Dojeżdżamy, znak zjazdu do MOP a tu zjazd w szczere pole ! 

Jedziemy dalej bo na poboczu spać nie będziemy. Następny znak, że kolejny MOP za X km i sytuacja sie powtarza. Zagrodzony zjazd w szczere pole !

Znaki informują o nieistniejących MOPach ! Zapewne do oddania odcinka drogi wymagane były te znaki dlatego firma wykonująca takie postawiła, ale nijak to się ma do zdrowego rozsądku. Jak to sie ma do bezpieczeństwa ? Ot taka nasza rzeczywistość... 

 

Ostatecznie przenocowaliśmy w Świebodzinie pod pomnikiem.

 

post-6371-0-63607900-1412798162_thumb.jp

 

PS:Na istniejących MOPach spaliśmy wielokrotnie i nie było żadnych kłopotliwych sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat i tak mi się przypomniało widząc wpis Bartkazg (Zielona Góra).

 

Wracaliśmy nocą w zeszłym roku nowooddanym odcinkiem S-3. Zmęczenie narastało, buda podpięta, więc żaden problem. Znak informujący, że MOP za X kilometrów. Dojeżdżamy, znak zjazdu do MOP a tu zjazd w szczere pole ! 

Jedziemy dalej bo na poboczu spać nie będziemy. Następny znak, że kolejny MOP za X km i sytuacja sie powtarza. Zagrodzony zjazd w szczere pole !

Znaki informują o nieistniejących MOPach ! Zapewne do oddania odcinka drogi wymagane były te znaki dlatego firma wykonująca takie postawiła, ale nijak to się ma do zdrowego rozsądku. Jak to sie ma do bezpieczeństwa ? Ot taka nasza rzeczywistość... 

 

Ostatecznie przenocowaliśmy w Świebodzinie pod pomnikiem.

 

post-6371-0-63607900-1412798162_thumb.jp

 

PS:Na istniejących MOPach spaliśmy wielokrotnie i nie było żadnych kłopotliwych sytuacji.

 

identycznie jest teraz na nowej obwodnicy Augustowa. Od Augustowa do Suwałk jest pełno MOPów... teoretycznie bo stoją tylko znaki i łąka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak temat. Sam pewnie niejeden mniej karawaningowy założyłeś :)

Dokładnie.

Poza tym nie każdy jest takim karawaningowym rekinem jak Ty !! Każdy smakuje to hobby od innej strony. Poza tym jadąc z malymi dziećmi dużo więcej planujemy i chcemy zorganizowac wyjazd jak najlepiej. Co potem i tak weryfikuje życie - i to jest pięne w karawaningu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak :ok:  tylko nie chodzi o związek tematu z karawanigiem lecz to że sam karawaning powinien wywodzić się własnie z takiej szwedaczki więc niejako masło maślane :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie karawaning to były noclegi i życie na kempingach. Dopiero od czasu zakupu większej przyczepy poczułem inną stronę karawaningu, a po zakupie kampera jeszcze bardziej mi się odwróciło.

Dlatego pisże że kazdy smakuje karawaningu od innej strony. Można 6 lat ganiac z przyczepa i nigdny ni ekożystac z noclegu "w trasie" na MOPach, parkingach - wiem to z własnego przykładu. Dlatego własnie ten temat to nie jest masło maslane ani granie w gry :)

Pozdrawiam i miłego noclegu na MOPach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stef  > Można 6 lat ganiac z przyczepa i nigdny nie skożystac z noclegu "w trasie"

 

Jak ruszysz poza granicę PL, natychmiast noclegi tranzytowe nabierają znaczenia.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

            Zapraszamy  do  naszego  Archiwum      dowiesz się więcej...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Można 6 lat ganiac z przyczepa i nigdny ni ekożystac z noclegu "w trasie" na MOPach, parkingach - wiem to z własnego przykładu. ...

 

No to teraz jasne dlaczego się nierozumiemy ;)  ... ale widze że juz sie Twoj punkt postrzegania karawanigu zmienia więc pogadamy za jakis czas :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy,

 

Spanie na MOPie nie jest moją wymarzoną formą wypoczynku, ale coż:

Mogę wyjechać nie wczesniej niż o 19:00.... przyjazd na campning w środku nocy, czy ja wiem...?

Nie wiem, czy nie mnie jakiś sen nie złapie gdzie koło północy.

 

Dzięki za rady, a co z bezpieczeństwem???

 

Co za problem wyjechać na spokojnie o 2 czy 3 w nocy ?

Dojedziesz na rano prosto na kemping .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.