Skocz do zawartości

Spanie na MOP-ach


MichalKJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wypas jest :) ... Tegoroczny powrót z północy Polski

 

Ależ Ty masz szczęście do "krzywych" MOP-ów. ;)

 

Czytam temat i tak mi się przypomniało widząc wpis Bartkazg (Zielona Góra).

 

Wracaliśmy nocą w zeszłym roku nowooddanym odcinkiem S-3. Zmęczenie narastało, buda podpięta, więc żaden problem. Znak informujący, że MOP za X kilometrów. Dojeżdżamy, znak zjazdu do MOP a tu zjazd w szczere pole ! 

Jedziemy dalej bo na poboczu spać nie będziemy. Następny znak, że kolejny MOP za X km i sytuacja sie powtarza. Zagrodzony zjazd w szczere pole !

Znaki informują o nieistniejących MOPach ! Zapewne do oddania odcinka drogi wymagane były te znaki dlatego firma wykonująca takie postawiła, ale nijak to się ma do zdrowego rozsądku. Jak to sie ma do bezpieczeństwa ? Ot taka nasza rzeczywistość... 

 

Ostatecznie przenocowaliśmy w Świebodzinie pod pomnikiem.

 

No to witaj w klubie. ;(

Kilka dni temu:

 

 

Jak widać nie tylko ja się zdziwiłem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ty masz szczęście do "krzywych" MOP-ów. ;)

 

 

No to witaj w klubie. ;(

Kilka dni temu:

 

 

Jak widać nie tylko ja się zdziwiłem. :(

 

 

Ależ Ty masz szczęście do "krzywych" MOP-ów. ;)

 

 

No to witaj w klubie. ;(

Kilka dni temu:

 

 

Jak widać nie tylko ja się zdziwiłem. :(

 

Może lepiej zainwestować w mocniejsze okulary ;) ...tak na serio znaki są lecz przekreślone cienką czarną taśmą .

Dużo takich widuje lecz nigdy nie trafiłem na znak Nie Przekreślony i MOP nie czynny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale na planach jest znak, to go postawili, żeby odbiór odcinka przeszedł pozytywnie. Znak jest na autostradzie, a MOP to już inna bajka. (jest poza autostradą :hehe: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni pisza ze nie ma PARKINGU NA OSOB Z PRZYCZEPAMI, inni pisza ze nie ma WC :) Wjedz w RAJKE i nikt ci nic nie powie.Najlepiej sie stoi za TIR-ami bo jest ciszej:) Czesto stoje na MOPach PL, UE z racji wykonanego zawodu (Kierowca) :) sam osobiscie wole dzikusy bo sa za krzakami,gorkami,dalej od drogi itp. :) unikac CHLODNI bo jak stara to nie pospi :) Powodzenia...

Może lepiej zainwestować w mocniejsze okulary ;) ...tak na serio znaki są lecz przekreślone cienką czarną taśmą .

Dużo takich widuje lecz nigdy nie trafiłem na znak Nie Przekreślony i MOP nie czynny .

 

 

 

Hehe droga do nikad:) i jedz tu czlowieku na Pauze zgodnie ze znakami:) ktora to droga ??:):):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zainwestować w mocniejsze okulary ;) ...tak na serio znaki są lecz przekreślone cienką czarną taśmą .

Dużo takich widuje lecz nigdy nie trafiłem na znak Nie Przekreślony i MOP nie czynny .

 

Okularów nie noszę. :ee:

Jak widać nie tylko ja się nabrałem, o co w tamtych warunkach nie było trudno a smaczku dodaje fakt, że trochę prędkości jeszcze było, a z tyłu leciał jakiś "szybki", śmierci się nie bojący, a przed nosem barierki betonowe nagle wyrosły. :blagac:

Myślałem, że kamper przede mną po prostu zmienił zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: po co znak do miejsca, którego nie ma ???   :niewiem:

 

Znaki to pewnie inna firma stawia. MOP już też pewnie inna bajka. Zjazd na MOPa jest niemożliwy bo go nie ma. Ciągła linia - pierwsza informacja.

 

 

A propos tematu cytat z innego wątku:

"Też na dłuższe traski jadę wieczorem a nocka spanie w budzie i rano start dalej. Niestety takie spanie na stacjach, mop-ach, czy zajazdach przy ruchlwej drodze to trochę kłopot ze spaniem - jak dla mnie. Każda głośna jadąca ciężarówa mnie budzi i tak się "zastanawiam" w półśnie jeb....nie w budę czy nie :zlo:  paranoja hehe%281%29.gif

Także staram się zawsze ustawić tak, żeby osłonić się przed hałasem."

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki jest urok odpoczywać wśród wszech otaczającego hałasu.

Dlatego jak mam odpocząć to odpoczywam i nikt mi w tym nie przeszkadza, zawsze zjeżdżam z autostrady itp miejsc tam gdzie cicho.

Małe miasteczka, wsie... i nie mam tu na myśli tylko PL, lecz wszędzie.

Nigdy przykrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa tych "przyszłych" MOPów na 3/S3 jest irytująca. Jestem świeżo po kursie w obie strony od paru lat. Jechałem teraz w bardzo pogodne dni, prędkość około 75 km/h, miałem zatem czas na uważne czytanie znaków. Każdy zintegrowany znak typu stacja paliw/parking/żer kierujący do nieistniejącego obiektu był przekreślony, a w miejscach domyślnych zjazdów były też przekreślone strzałki na nawierzchni. 

Dziwi mnie jedna sprawa, mianowicie, gdzieś poniżej Szczecina są 2 MOPy pod rząd oddalone o jakieś 10km od siebie. Czemu przez 80 km nie ma nic i potem nagle 2 naraz?? Reklamowe pale KFC i McD zapraszają z daleka i dzieciaki skamlają żeby zajechać gdzie kto woli - no taką mamy teraz modę i siła jest wyższa. Mijamy McD w kierunku Gorzowa, ale irytujemy się bo KFC jest po stronie nad morze BEZ MOŻLIWOŚCI ZJAZDU, więc mówi się dzieciakom "staniemy na następnym", a następnego już nie ma, bo dopiero w Polkowicach jest McD i to też w stronę nad morze. Jak ktoś ma kaprys, to może zajechać do Gorzowa lub Zielonej, ale... z budką? Zatem dzieciaki kwękają przez 3 godziny że colonel od dawna nie spogląda z reklamy. Dla porównania: pod Bolesławcem na A4 jest kompleks stacji paliw i KFC dostępny z obu jezdni.

Kurczę, nie wiedziałem, że tam przez taki długi czas nie ma przystanków przy Gorzowie i Świebodzinie, choć sama droga jest świetna. Pewnie nie ja jeden miałem tego typu problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie narzekał, pamiętajmy, że droga S3 nie jest oddana w całości. Jeżdżę tą trasą 2-3 razy w miesiącu i wolę jechać "eS-ką" nawet bez MOP-ów, niż pchać się starą trasą. Te odcinki były oddawane na przełomie 2013/2014 i znacznym stopniu poprawiły jakość drogi z Sulechowa do Szczecina. 

Nie da się w kilka lat uzdrowić polskich dróg, biorąc pod uwagę, że przez dobre 50 lat nie budowano prawie w ogóle autostrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie tam nic nie budzi. sam się dziwię, że zasypiam jak kamień. rano wstaję wypoczęty. nie wiem dlaczego bo mam dom na odludziu i w nocy mam totalna ciszę więc jestem przyzwyczajony do ciszy i spokoju... a na MOPach tego nie zaznasz ale mnie tam nic nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba właśnie dlatego że w ciszy mieszkam, w cichą dzicz jeżdżę ale przede wszystkim dobre 10 lat muzycznie nagłaśniałem okolice to decybele tak dały mi w kość, że teraz przejeżdżający skuter jest dla mnie jak odrzutowiec :)

Ale Esą kamperem też dawałem czadu :)

https://www.youtube.com/watch?v=mGE_9O63n_8

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.