Skocz do zawartości

Spanie na MOP-ach


MichalKJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

 

Planuję koleny wyjazd nad morze i myślę, żeby sie prespać po drodze na MOPie.

 

Jak Wam się śpi?

 

Gdzie stawać?

 

Czy jest bezpiecznie?

 

O której najóźniej przyjechać, żeby było miejsce?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stawaj tam, gdzie stoją tirowcy i po problemie. Z miejscami, przynajmniej u nas na A4 nie ma problemów, a najlepiej wybierz takie miejsce gdzie jest stacja benzynowa. Swoją drogą, to nie lepiej pojechać bez spania?

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtyk, raczej "7" z Wa-wy.

 

 

 

W przypadku mórz południowych mam spanie przećwiczone

Opłaca się spać? Z Warszawy nad morze to rzut beretem, chyba?!

Polecam spanie między tirami, zanim spuscisz łapy postuj z 15min żeby sprawdzić czy któryś z nich to nie chłodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam spanie między tirami

A później biedni kierowcy ciężarówek nie mają gdzie zrobić obowiązkowej przerwy bo miejsce zajęte przez osobowe. Na MOP są przecież miejsca dla osobówek z przyczepami kempingowymi i moim zdaniem tam powinno się stawać na nocleg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później biedni kierowcy ciężarówek nie mają gdzie zrobić obowiązkowej przerwy bo miejsce zajęte przez osobowe. Na MOP są przecież miejsca dla osobówek z przyczepami kempingowymi i moim zdaniem tam powinno się stawać na nocleg.

:ok:

Niestety to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później biedni kierowcy ciężarówek nie mają gdzie zrobić obowiązkowej przerwy bo miejsce zajęte przez osobowe. Na MOP są przecież miejsca dla osobówek z przyczepami kempingowymi i moim zdaniem tam powinno się stawać na nocleg.

Oczywiście jeżeli są miejsca dla osobówek/przyczep to w pierwszej kolejności, jasna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy,

 

Spanie na MOPie nie jest moją wymarzoną formą wypoczynku, ale coż:

Mogę wyjechać nie wczesniej niż o 19:00.... przyjazd na campning w środku nocy, czy ja wiem...?

Nie wiem, czy nie mnie jakiś sen nie złapie gdzie koło północy.

 

Dzięki za rady, a co z bezpieczeństwem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo1 - masz 100% racji, jeśli na MOP'ie jest miejsce dla przyczep. Niestety, nasze produkty autostradopodobne posiadające urządzenia MOP'o podobne nie zawsze są wyposażone, jak byśmy chcieli. Jechałem ostatnio nowym produktem A1 i z ciekawości zatrzymałem się na kilku MOP'ach. Z przeglądanych kilku, znalazłem 1 (słownie jeden) MOP, na którym było wyznaczone miejsce dla samochodów osobowych z przyczepami. Na pozostałych były miejsca na osobowe, i na TIR. Na nic innego! Nawet miejsc dla autobusów nie było. Przyznam Ci rację, powinienem stawać na miejscu dla osobówek. Zadam jednak pytanie, czy stając na takim MOPie powinienem zająć w poprzek 4 miejsca dla osobówek, czy 1 miejsce dla TIR'owców? Wybiorę jednak to jedno miejsce.

A tak przy okazji, to nawet trafiłem na taki MOP, gdzie miejsca dla osobówek były pogrupowane. Grupy pomiędzy sobą oddzielone kawałkiem zieleni z krawężnikami. Grupa miejsc parkingowych była krótsza niż długość zestawu. W takim przypadku już nie pozostaje nic innego, jak wyłącznie stanąć na miejscu dla TIR'ów. Pomimo, że jest nas coraz więcej, nadal nasi projektanci nowych dróg nie przewidują dla nas miejsca. Nadal jesteśmy dla wielu użytkowników zawalidrogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek - miałem kiedyś sytuację, gdzie na parmingu dla dużych zająłem ostatnie miejsce. Ale każdy z nas (i duzi i ja) podciągnęliśmy maksymalnie do przodu. Kiedy przyjechał kolejny duży kolega, po prostu stanął za nami w poprzek i też się zmieścił. Nikt nie miał żalu. W przypadku osobówek efekt może być różny. Najgorsze jest to, że po prostu nie ma przewidzianych odpowiednich miejsc.

Takie pytanie, czy komuś zdarzyło się, że podczas postoju na takim MOP pojawiła się policja, albo np obsługa autostrady? Czy mieli jakieś uwagi do sposobu postawienia zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawem z przyczepą może mój pomysł nie jest najlepszy, ale kamperem...

Otóż my unikamy "odpoczynku" na stacjach czy przydrożnych miejscach "specjalnych" ze względu na towarzyszący hałas.

W opcji jak nie możemy znaleźć spokocichego miejsca to zawsze w pobliżu jest jakaś wieś z Kościołem, tam nie rzadko puste parkingi w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.