Skocz do zawartości

Spanie na MOP-ach


MichalKJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My czasami nocujemy na parkingach przy hipermarketach jeszcze nikt nas nie wygonił a raz staliśmy do godz.14.00

Nas raz we Francji obudzili ludzie hałasując koszykami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichalKJ według mnie jest bezpiecznie - my przeważnie właśnie tak nocujemy po drodze.  Nigdy nie spotkała nas żadna niemiła sytuacja.

Jedynie trzeba wystrzegać się chłodni i ciężarówek z "pachnącym" ładunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie Tirowcom nie zabierać miejsca do parkowania bo sam miałem kiedyś

problem ze zrobieniem obowiazkowj pauzy.  Nasze zeatawy też taczej nie mieszczą sie

na dwóch miejscach parkingowych, ale zawsze można się gdzieś w montować i przekimać

nockę. Teraz podróżuje po Skandynawii i problem z takim nocowaniem raczej nie istnieje

myslo ze i u nas rez tak będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale na ,, 7 " masz do wyboru całodobowe stacje paliw z parkingami i niejednokrotnie z monitoringiem , stawaj śmiało gdzie Ci przypasuje , nikt Cię nie pogoni ani krzywdy nie zrobi , czasy łobuzerii chyba już minęły bezpowrotnie w takich miejscach ; w PL często musieliśmy tak stawać po drodze w nocy i nic złego się nam nie przydarzyło . :smirk::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo1 - masz 100% racji, jeśli na MOP'ie jest miejsce dla przyczep. Niestety, nasze produkty autostradopodobne posiadające urządzenia MOP'o podobne nie zawsze są wyposażone, jak byśmy chcieli. Jechałem ostatnio nowym produktem A1 i z ciekawości zatrzymałem się na kilku MOP'ach. Z przeglądanych kilku, znalazłem 1 (słownie jeden) MOP, na którym było wyznaczone miejsce dla samochodów osobowych z przyczepami. Na pozostałych były miejsca na osobowe, i na TIR. Na nic innego! Nawet miejsc dla autobusów nie było. Przyznam Ci rację, powinienem stawać na miejscu dla osobówek. Zadam jednak pytanie, czy stając na takim MOPie powinienem zająć w poprzek 4 miejsca dla osobówek, czy 1 miejsce dla TIR'owców? Wybiorę jednak to jedno miejsce.

A tak przy okazji, to nawet trafiłem na taki MOP, gdzie miejsca dla osobówek były pogrupowane. Grupy pomiędzy sobą oddzielone kawałkiem zieleni z krawężnikami. Grupa miejsc parkingowych była krótsza niż długość zestawu. W takim przypadku już nie pozostaje nic innego, jak wyłącznie stanąć na miejscu dla TIR'ów. Pomimo, że jest nas coraz więcej, nadal nasi projektanci nowych dróg nie przewidują dla nas miejsca. Nadal jesteśmy dla wielu użytkowników zawalidrogami.

całkowicie się zgodzę z Michałem. Od siebie dodam że mam takie same prawa jak 'TIRowiec' było nie było na naszych 'darmozjadówkach' zwanych autostradami krojom za nasze zestawy dokładnie tyle samo jak za takiego TIRa..... (A4 Katowice-Wrocław chyba jedyny wyjątek).

w tym roku jadąc nad morze A1 na dwa zestawy zajęliśmy na MOPie jedno miejsce dla TIRa, natomiast, ja wracając sam znalazłem plac na miejscu dla osobówek równolegle do drogi i powiedzmy że zająłem tam 2 miejsca. za każdym razem nikt mnie/nas nie nękał....

post-450-0-27860300-1437937220_thumb.jpgpost-450-0-68196700-1437937238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My co prawda w Polsce na MOPach nie nocowaliśmy ale w tym roku po raz pierwszy jadąc na wakacje korzystaliśmy z takich noclegów na Węgrzech i na Słowacji. Przyznam, że było super. Oczywiście to nie kemping ale dla nas nawet hałas aut nie przeszkadzał. 

Myślę że w Polsce jest tak samo i nie ma czym się przejmować.

Co do zajmowania miejsc... w tym roku pierwszy raz jechaliśmy kamperem a nie przyczepą. Mimo małych rozmiarów naszego sprzętu - mieścimy się w miejscach dla osobówek to np. na Słowacji wszystkie miejsca dla osobówek były zajęte przez tiry zaparkowane jak popadnie. Na szczęście stał też dość wielki kamper z Czech który zaparkował tak, że zdołałem się zmieścić i do niego przytulić. Gdy wstaliśmy około 9 na parkingu było już pusto. Nawet nie słyszałem jak wszystko odjechało. Spokojne śniadanko, kawka i pomalutku w drogę.

Węgry: Mała stacja ale się zmieściłem - Leszek z przyczepa też

post-2823-0-69465400-1437941881_thumb.jpg

 

Słowacja: Poranek - już pusto

post-2823-0-83760100-1437941907_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dk7 jest jeden fajny mop ze stacja orlen i darmowymi prysznicami, z dobre 30km za Milomlynem w kierunku Trojmiasta, ogolnie najlepiej to w nocy ogarnac Trojmiasto, zwlaszcza Rumi,e Rede, Wejcherowo. W dzien to idzie nie malej nerwicy dostac stojac w korku i z przyczepa sprzeglo palic, uwazac na swiatla monitorowane, przydatny Yanosik w tych terenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamper daje większe możliwości do takiego nocowania :hmm:

 

Zdecydowanie. Naprawdę dużo łatwiej. Poza wielkością i łatwością manewrowania wielkim plusem są zbiorniki na czysta i brudną wodę oraz gazowy bojler. Nie muszę wychodzić, podstawiać, na bieżąco wylewać... zmywanie, toaleta, mycie dzieciaków - łatwo i przyjemnie.

W tym miejscu kamper przewyższa przyczepę.... na kempingu to czasami mam chęć odłożyć budę i samym autem gdzieś pojechać.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef zbiornik do przyczepy na brudna wodę dołożysz, grzanie wody gazowe też, solar i aku żaden problem

ale nie obetniesz zestawu, i tu jest przewaga. Ja ma lekko powyżej 12m (ani dużo, ani mało)  ale dwa miejsca wzdłuż

to za mało a w poprzek zajmę pewnie ze sześć :hmm:  jeżeli jest to parking duży np. przy centrum handlowym to czasami

można się tam przespać, ale na MOP-ie jeszcze małym zajęcie sześciu miejsc parkingowych nie odbędzie się bez echa :klotnia: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtyk, raczej "7" z Wa-wy.

 

 

 

W przypadku mórz południowych mam spanie przećwiczone

 

na każdym kawałku S7 już znajdziesz parking, czy stację paliw

najgorszy kawałek na dzień dzisiejszy DK 7 jest między Ostródą a Miłomłynem, tam jest dość duża reorganizacja ruchu tu się dość mocno korkuje, przejeżdżasz przez rondo w Miłomłynie

zamierzasz ruszyć około 19 więc korek Cię nie dotyczy ale ostrożność wzmożona aby pod prąd nie pojechać,

w Ostródzie po Twojej prawej ręce jest duża stacja, zaraz za światłami, jest jedzonko ale w nocy zamknięte :(, kawka na stacji :)

jeśli na obwodnicy trójmiasta zechcesz odpocząć to chyba najspokojniejsze miejsce zjazd na ul. Spacerową w Gdańsku  https://www.google.pl/maps/@54.4252,18.487906,3a,75y,74.22h,78.22t/data=!3m7!1e1!3m5!1sLXpDMU0JmpWJ783Wy1pSSw!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DLXpDMU0JmpWJ783Wy1pSSw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D100%26h%3D80%26yaw%3D121.81238%26pitch%3D0!7i13312!8i6656

co prawda parking centrum handlowego ale przez ten parking nie ma żadnego przejazdu więc i ruchu nie ma

jeśli gdzieś podążasz w okolice półwyspu helskiego to zaraz za Puckiem po prawej ręce bardzo fajne miejsce na nocleg,

https://www.google.pl/maps/@54.729443,18.393167,3a,75y,23.08h,86.46t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfVtP8RtdoDMt4ApkvgA3aA!2e0!7i13312!8i6656

Edytowane przez Cytrus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z wczasów w tym roku spalismy na MOPie na A1. Oprócz hałasu nie widze złych stron. Rano przygotowaliśmy śniadanie a dzieciaki pobawiły sie na placu zabaw w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.