Jump to content
PAWELWILLK

Markiza którą wybrać?

Recommended Posts

lbuster
12 godzin temu, dudek_t napisał:

dlaczego tak późno się zdecydowałem???!!!

:ok:

Dla osób często przemieszczających się, markiza musi być.

Po moim pierwszym wyjeździe do Chorwacji, zakup markizy był na pierwszym miejscu :]

Voku

Dostałem link od znajomego, chyba wszyscy do tej pory nie mieliście pojęcia jak się powinno rozkładać markizę, ale wiem nie czytacie instrukcji wiec wybaczam, w linku macie pokazane prawidłowe rozłożenie markizy  :D 
INSTRUKCJA :D

w79

Jak założysz ściany i przód to marka o wiele lepiej znosi wiatr, poprostu nic nie podwiewa. Oryginały Thule mają mankament w postaci braku dedykowanego wejścia. Do tego przy dłuższej marki się czasem haczy dedykowana noga na srodku. Sam bardzo polecam wraz z sunblockerami

23 minuty temu, Voku napisał:

Dostałem link od znajomego, chyba wszyscy do tej pory nie mieliście pojęcia jak się powinno rozkładać markizę, ale wiem nie czytacie instrukcji wiec wybaczam, w linku macie pokazane prawidłowe rozłożenie markizy  :D 
INSTRUKCJA :D

A i sunblocker jakoś fachowo przycięty u dolu:) 

Voku

Chyba nie załapałeś, zobacz jak są rozłożone nogi i poprzeczki :D chyba że to ja źle rozkładam :D  

Bez tytułu.jpg

chris_66
48 minut temu, Voku napisał:

Chyba nie załapałeś, zobacz jak są rozłożone nogi i poprzeczki :D chyba że to ja źle rozkładam :D 

to jest przecież lux wersja do przyczepienia huśtawki :mlot::bzik:

w79
Godzinę temu, Voku napisał:

Bez tytułu.jpg

Oczywiście że załapałem, ale urzekła mnie ta scianka:) 

Voku

Nie chce mi się wertować całego tematu, Markiza workowa, opcja na przedsionek to tylko dodatkowe ściany? 
Thule QuickFit chyba nie podejdzie? 

w79

Raczej tylko sub i rain blockery, ale zobacz na oberlinku bo nie wiem czy tam nie było jakiegoś "domku"

gekoniasty

To i ja się pochwalę. Zakupiłem ostatnio ściany do mojej markizy. Poprostu rewelacja, na weekendowe wypady idealnie. Rozkłada się w 15 minut niemalże w jedną osobę ;) . Na zdjęciu trochę kiepsko ośledziowane ale teren raczej mocno kamienisty :(eddc5e5ab35510adadeada1e2cda825c.jpgd9afde99651832f8100ea239dd5610c8.jpg

witus
To i ja się pochwalę. Zakupiłem ostatnio ściany do mojej markizy. Poprostu rewelacja, na weekendowe wypady idealnie. Rozkłada się w 15 minut niemalże w jedną osobę default_wink.png . Na zdjęciu trochę kiepsko ośledziowane ale teren raczej mocno kamienisty default_sad.pngeddc5e5ab35510adadeada1e2cda825c.jpg&key=47492841a8a580af92641634ff88e3f1bb0f6f6c41e53ebeb5c384ceecad41b5d9afde99651832f8100ea239dd5610c8.jpg&key=d889807944080c59a882978950566069b380ad36145119505985e4443a3bfd75

Jakiś link?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

gekoniasty

Jakiś link?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
To Privacy Room CS Light Fiamma. A markiza Caravanstore 410. Szkoda, że nie XL, ale taka była razem z przyczepą :).
Tutaj filmik z instrukcją

kazakoff

Nadszedł dla mnie moment zakupu pierwszej markizy. Wybór padł na workową (3-3,1m, bo dach szybko opada).

No i dylemat czy Omnistor 1200 3m czy Fiamma Caravanstore 3,1m? Obie firmy w sumie dobre, może czymś znacząco się te modele różnia?

Co warto dokupić na start? (rafter, rain guard, pasy sztormowe). Co najlepiej zamontować pod worek, żeby nie wycierał farby na ścianie przyczepy?

Marcin T
Posted (edited)

Zwróć uwagę na sposób rozkładania nóg. Wielu chwali Thule za to, że w pojedynkę łatwiej im ją poskładać.
Też tak myślałem, ale swoją Fiammę 310 składam i rozkładam sam bez problemu.
Worek nie powinien wytrzeć farby, jest zdystansowany od nadwozia gumowymi podkładkami. Pas sztormowy to konieczność. Zawsze. Nawet jak nie wieje, albo wydaje się, że nie wieje aż tak mocno ;)  

Edited by Marcin T (see edit history)

w79
36 minut temu, kazakoff napisał:

Nadszedł dla mnie moment zakupu pierwszej markizy. Wybór padł na workową (3-3,1m, bo dach szybko opada).

No i dylemat czy Omnistor 1200 3m czy Fiamma Caravanstore 3,1m? Obie firmy w sumie dobre, może czymś znacząco się te modele różnia?

Co warto dokupić na start? (rafter, rain guard, pasy sztormowe). Co najlepiej zamontować pod worek, żeby nie wycierał farby na ścianie przyczepy?

Rafter w Thule jest od pewnej dlugosci w standardzie, wiec dokupywac nie trzeba. Na pewno pasy sztormowe i klipsy trzymajace material z poprzeczka. Ja osobiscie polecam rainblocmery i sunblockery

jacek00

Ja w obecnej przyczepie mam Fiammę 360. Do następnej też montuje Fiammę. Rozkładanie banalne, nawet samemu. Dla mnie jednak najważniejsze w Fiammie jest to, że ma masę części zamiennych za śmieszne pieniądze.