Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że będę musiał zaopatrzeć się w przedsionek typu air , szybki z rurkami namiotowymi. 

Nie chcę strzelać ale długość prostego odcinka kedry minus obrysówka  to pewnie max 2m. Ale chyba zaraz skoczę na działkę i to zmierzę bo spokoju mi nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obrysówką się nie martw. Worek markizy ułoży się na niej tak, że światło będzie widoczne dla tych jadących z tyłu, z boku najprawdopodobniej też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem specjalnie sprawdzić. Od dolnej krawędzi kedry do krawędzi obrysu mam 8.5cm. Długość prostej części kedry max 256cm. Jeśli odstęp od krawędzi kedry do obrysu będzie zbyt mały , to do samej obrysówki do początku załamania kedry 243cm. Wydaje mi się, że to bardzo mało jeśli chodzi o stosunek wartości użytkowej do ceny.

 

Małe załamanie.. może przymiarka dałaby więcej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdecydowanie łagodniej kedra schodzi co nie zmienia faktu że jest.. zdjęcie nie cięte daje lepszą perspektywę. Poszukam we Wrocławiu kogoś kto oferuje markizy.

IMG_20190327_112729.jpg

P.s. obawiam się tak czy inaczej przykrywania obrysówki. Boję się że pokrowiec na trasie, na postoju na wietrze roztrzaska obrys. 8.5 mam luzu, pokrowiec ma 15cm.

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skalniak71, wysokość pokrowca Omnistor 1200 to 15cm. 1cm schowa się w listwie. Pokrowiec nie wisi w pionie tylko opierając się o przyczepę tworzy ze ścianą kont ok. 45 stopni. Z tej racji należy odjąć około 4-5cm. 15cm - (1cm + 5cm)=9cm. Z tego wynika, że pokrowiec pewnie oprze się o obrysówkę ale jej nie zasłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację! Trochę mnie pocieszyłeś.

Teraz tak, najwyższy wpust kedry mam na wysokości górnej krawędzi okien. Widziałem montaż i wpuszczali roletę w kedre tuż przed dachem, bardzo poziomo.

Rozumiem, że na czas wsunięcia w kedre rolkę rolety można z pokrowca wyciągnąć, wstawić ją dopiero po przejściu zakola kedry?!

Czy ktoś zastanawiał się nad wszyciem dłuższej części do pokrowca na kedre? To by dało luz na wepchnięcie markizy głębiej w stronę opadającej linii dachu. Zależy mi na jak największym możliwym rozmiarze markizy bez naprężeń które zniszczą prędzej czy później albo pokrowiec albo roletę.

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omnisor 1200 ma dość ciasny pokrowiec i zapomni o jakimś jego skoszeniu nie dasz rady go potem zapiąć, Fiamma przynajmniej w tej wersji na 2.3m głębokości miała dość luźny worek i tam była dużo większa tolerancja na takie załamania dachu ale też bez przesady. Nie wiem jak wygląda w wersji na 2,5 głębokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalniak71, weź daszek dopasuj jakiś. Gotowy albo na zamówienie. Będziesz miał tanio i dobrze. I wygodniej, bo zdejmujesz daszek, składasz i chowasz. A pomyśl ile masz składania markizy na wysokości budy i ile kłopotu ze złożeniem tego równo.

Kupowanie za krótkiej jest bez sensu a odpowiednio długiej nie zamontujesz, i jesteś w kropce. Chyba że przekonasz się do kasety i jakoś obejdziesz problemy montażowe

Tylko wtedy trzeba bardziej dbać o to bo delikatne to gòwno jest.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zdecydowanie przymierzyć markizę w worku, Na alle nie widziałem zbyt dużo wielu sprzedawców z dolnośląskiego, jest z Legnicy a mam tam jedną stronę 120km + viaTOLL. Może jest ktoś posiadaczem takiej markizy z Wrocławia lub okolic i zechciałby za dobry czteropak nałożyć na moją cepke swoją markizę?

Na workową jestem zdecydowany. Chcę raz dwa rozłożyć i żeby kilka sezonów przetrwało na średnim wietrze i deszczu z pasami sztormowymi. 

Kaseta odpada. Waga( wędki, fotele wędkarskie, 120l wody w zbiornikach już ważą, do tego mover), montaż z wierceniami (tak, tak już otwory producent zrobił ich kilkanaście) problemy do ominięcia przy montażu.

Daszek. To opcja zaraz po małym przedsionku i markizie workowej. Teraz tylko jej szerokość jest kluczowa, jeśli nie będę mógł wystarczająco dużej wrzucić, zrezygnuję. Nie wyobrażam sobie 

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrocławiu masz procamp, kena i nachtmann. Ale oni to raczej tylko zamówią jak już będziesz zdecydowany, do przymiarki nie będą mieć. Przypomnij jaką potrzebujesz długość przymierzyć? Ja mam 410 fiammy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.