Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, steven napisał:

No może 270 cm jest ...Chyba, że da radę 310 XL upchać (316/284 cm).

Pamiętaj, że z lewej strony masz mocne zakrzywienie i tam nawet worek może przeszkadzać w zwijaniu. Jeżeli z prawej strony będziesz miał na zagięciu 14cm markizy, to przy rozwiniętej nie widzę problemu. Problemem może być całkowite zwinięcie markizy do worka i dobre przymocowanie rzepami, by nie była luźna. Tak więc w tym wypadku musiałbyś się już dobrze zastanowić. Ja chyba bym szedł w markizę 280, bo i tak będziesz musiał ustawiać stolik/krzesełka przed drzwiami i wejściem, by się schronić przed słońcem/deszczem.

Gdzieś na forum, być może nawet w tym temacie, były zdjęcia markizy na zagięciu. Tam było dobre 30 jak nie 40 cm worka na zagięciu Musiałbyś poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W mojej Hobby mam markizę Fiamma workową o długości markizy (nie worka) 285cm ze względu na załamanie dachu. 
Niestety nie spełnia swojej funkcji i przy upale ciężko znaleźć pod nią cień. Po prostu jest za mała.
To moje bolączka i myślę jakby tu ją po przedłużać zarówno na głębokość jak i szerokość.

@steven na twoim miejscu zastanowiłbym się poważnie czy jest sens. Wydasz parę stów, a okaże się, że cienia nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Hobby mam markizę Fiamma workową o długości markizy (nie worka) 285cm ze względu na załamanie dachu. 
Niestety nie spełnia swojej funkcji i przy upale ciężko znaleźć pod nią cień. Po prostu jest za mała.
To moje bolączka i myślę jakby tu ją po przedłużać zarówno na głębokość jak i szerokość.
[mention=37990]steven[/mention] na twoim miejscu zastanowiłbym się poważnie czy jest sens. Wydasz parę stów, a okaże się, że cienia nie będzie.
Dzięki za opinię. Też to analizowałem, w sensie mniejszej ilości miejsca pod markizą. Mimo wszystko chyba spróbuję Jak się nie sprawdzi to sprzedam po sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koczaj napisał:

W mojej Hobby mam markizę Fiamma workową o długości markizy (nie worka) 285cm ze względu na załamanie dachu. 
Niestety nie spełnia swojej funkcji i przy upale ciężko znaleźć pod nią cień. Po prostu jest za mała.
To moje bolączka i myślę jakby tu ją po przedłużać zarówno na głębokość jak i szerokość.

@steven na twoim miejscu zastanowiłbym się poważnie czy jest sens. Wydasz parę stów, a okaże się, że cienia nie będzie.

Z przodu sun bloker wsuń i ustawiaj się plecami do słońca przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witus sun bloker jest stosunkowo drogi i nie spełni moich oczekiwani. Mam rozwiązanie, tylko muszę je wdrożyć. Jak się uda to się podzielę. 
Przyczepę ustawiam raczej ze względu na widoki :) . Stawianie plecami do Słońca w moim przypadku nie jest dobre bo wówczas nagrzewam ścianę na której jest lodówka. To na pewno nie pomogłoby jej w chłodzeniu pifka  :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Koczaj napisał:

sun bloker jest stosunkowo drogi i nie spełni moich oczekiwani.

Można sobie samemu zrobić za grosze - kwestia pokombinować ;) 

Ja także staram się ustawiać "tyłem" do południa. Lodówkę mam na szczęście "pod markizą", choć nie wiem, czy jak słońce operuje na ścianę z lodówką to aż tak drastycznie traci na wydajności. Jak się ustawisz przodem do południa to żadna markiza nie pomoże :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=373]witus[/mention] sun bloker jest stosunkowo drogi i nie spełni moich oczekiwani. Mam rozwiązanie, tylko muszę je wdrożyć. Jak się uda to się podzielę. 
Przyczepę ustawiam raczej ze względu na widoki  . Stawianie plecami do Słońca w moim przypadku nie jest dobre bo wówczas nagrzewam ścianę na której jest lodówka. To na pewno nie pomogłoby jej w chłodzeniu pifka     


Tak robię z doświadczenia jak stoję na otwartej przestrzeni, pełne zaciemnienie rolet i normalnie funkcjonujemy bez klimatyzacji. Sunblockera zrobisz z czegokolwiek, jakaś agrowłóknina czy jakiś przewiewny materiał ... ale lepiej kupić dedykowaną bo ona jednak sporo musi wycierpieć, a pozorne oszczędności wychodzą drożej.

Ja mam starą wersję rolety nie mam jak wsunąć sunblockera więc czeka mnie zmiana daszka :( chcę kupić też jedną ścianę (dodatkowy cień i możliwość osłonięcia się od sąsiadów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce zrobić takie przedłużenie i tak jak koledzy podpowiedzieli użyć do tego siatki mesh.  W 2020r odpuściłem, ale po wizycie w Chorwacji bez modyfikacji markizy nigdzie się nie ruszam :P 

 

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy niemiecki Obelink bez problemu wysyła do Polski?

Wszystkie Omnistory i Faimmy w niezłej cenie teraz mają. Na polskiej stronie brak.

https://www.obelink.de/thule-omnistor-1200-sackmarkise.html?subtitle_length_extension_axis=325 x 250 cm&color_cloth_axis=Mystic Grey

https://www.obelink.de/fiamma-caravanstore-xl-sackmarkise.html

 

Edytowane przez kazakoff (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kazakoff napisał:

Czy niemiecki Obelink bez problemu wysyła do Polski?

Wszystkie Omnistory i Faimmy w niezłej cenie teraz mają. Na polskiej stronie brak.

https://www.obelink.de/thule-omnistor-1200-sackmarkise.html?subtitle_length_extension_axis=325 x 250 cm&color_cloth_axis=Mystic Grey

https://www.obelink.de/fiamma-caravanstore-xl-sackmarkise.html

 

Obelink jest holenderski, ale swoje sklepy ma w różnych językach, także ma sklep polski z polską obsługą. I tak wsyyłają do PL. Jak czegoś nie ma na stronie PL a jest na holenderskiej lub niemieckiej to też możesz zamówić. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Obelink jest holenderski, ale swoje sklepy ma w różnych językach, także ma sklep polski z polską obsługą. I tak wsyyłają do PL. Jak czegoś nie ma na stronie PL a jest na holenderskiej lub niemieckiej to też możesz zamówić. 

No niestety markiz to nie dotyczy, nie wysyłają do Polski. Na infolinii powiedzieli, że do Polski, Włoch, Hiszpanii i może gdzieś jeszcze nie wysyłają, bo za dużo uszkodzeń mieli.

Jedyny ratunek to mieć kogoś z niemieckim adresem przy granicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety markiz to nie dotyczy, nie wysyłają do Polski. Na infolinii powiedzieli, że do Polski, Włoch, Hiszpanii i może gdzieś jeszcze nie wysyłają, bo za dużo uszkodzeń mieli.
Jedyny ratunek to mieć kogoś z niemieckim adresem przy granicy...
No ale jak markizę dodasz do koszyka to masz możliwość wyboru kraju wysyłki. Po wybraniu PL koszt wysyłki się zwiększa i można zamówić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
9 minut temu, kazakoff napisał:
No niestety markiz to nie dotyczy, nie wysyłają do Polski. Na infolinii powiedzieli, że do Polski, Włoch, Hiszpanii i może gdzieś jeszcze nie wysyłają, bo za dużo uszkodzeń mieli.
Jedyny ratunek to mieć kogoś z niemieckim adresem przy granicy...

No ale jak markizę dodasz do koszyka to masz możliwość wyboru kraju wysyłki. Po wybraniu PL koszt wysyłki się zwiększa i można zamówić

Jak masz markizę w koszyku, to przy zmianie kraju na Polen nie ma możliwości wyboru żadnej wysyłki. Jest info, że dla tego produktu to niemożliwe. Potwierdziłem to na infolinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kazakoff napisał:

Jak masz markizę w koszyku, to przy zmianie kraju na Polen nie ma możliwości wyboru żadnej wysyłki. Jest info, że dla tego produktu to niemożliwe. Potwierdziłem to na infolinii

Faktycznie po chwili znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz markizę w koszyku, to przy zmianie kraju na Polen nie ma możliwości wyboru żadnej wysyłki. Jest info, że dla tego produktu to niemożliwe. Potwierdziłem to na infolinii


Amazon też nie dostarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.