Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Robert77 napisał:

Pytam się dlatego - że kiedyś gdzieś na forum natknąłem się na dyskusje ( o ile się nie mylę) na temat długości markizy do Altei 542  i autor wspominał że ma właśni Fiamma 440 - no ale nie mogę znaleźć właśnie tego wątku.

Czekam na info od właścicieli Altei 542 ;)

A jaka jest długość całkowity markizy i długość całkowita całego worka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

440 a markiza 416

To jeszcze pytanie jak wygląda dach w Alteii 542 ;) @Robert77 Jeśli tak:

image.thumb.png.61e9ee424e0082bfab7df9cbbd1e2e03.png

i prosta linia wynosi "415-420 cm" to ta markiza bez problemu Ci wlezie. Jedynie końce worka będą lekko na tych zagięciach, ale cała markiza (jeśli faktycznie ma 416 cm) będzie w całości w lini prostej. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jacek00 napisał:

To jeszcze pytanie jak wygląda dach w Alteii 542 ;) @Robert77 Jeśli tak:

image.thumb.png.61e9ee424e0082bfab7df9cbbd1e2e03.png

i prosta linia wynosi "415-420 cm" to ta markiza bez problemu Ci wlezie. Jedynie końce worka będą lekko na tych zagięciach, ale cała markiza (jeśli faktycznie ma 416 cm) będzie w całości w lini prostej. 

Dokładnie tak.

Zależy mi na jak najdłuższej markizie - bo jak doczytałem wcześniej, że w tym temacie liczy się każdy centymetr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robert77 napisał:

Zależy mi na jak najdłuższej markizie - bo jak doczytałem wcześniej, że w tym temacie liczy się każdy centymetr ;)

Takie jest moje zdanie.

Jak worek będzie Ci się zaginał na brzegach to będzie trudniej otwierać/zamykać worek ale z markizą wszystko powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lbuster napisał:

Takie jest moje zdanie.

Jak worek będzie Ci się zaginał na brzegach to będzie trudniej otwierać/zamykać worek ale z markizą wszystko powinno być OK.

Dokładnie. Najważeniejsze aby markiza była na prostym odcinku. Workowi nic się nie stanie jak po te 5-10 cm zajdzie na boki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka przestorga, a w zasadzie oczywista oczywiostość. W weekend piękna pogoda zero wiatru ale leciutko zaczyna kropić rozkładam markizę żeby majdan na zewnątrz nie zmókł, nie mogę przyszpilować bo jest podłoga a nogi stoją na niej. I tak się zastanawiam czy zakładać pas od razu czy za chwilkę jak troszkę przestanie padać, skoro nie wieje (wcale). Za 5 minut, jeden podmuch markiza na dachu, tyczki połamane, mechanizmy wyłamane. To był jedny podmuch tego wieczoru.

Człowiek zawsze zabezpiecza ale jak raz nie to akurat wtedy zawieje, ehh.

Nie zapominać, nie zostawiać na później.

IMG_7463.thumb.JPG.a4af8847a6a05bd95f6ca4f8f9863161.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, miloszb napisał:

Nie zapominać, nie zostawiać na później.

Znam Twój ból :(

https://forum.karawaning.pl/topic/32059-atak-na-zachodnią-flankę-krakowa/?do=findComment&comment=705988

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, miloszb napisał:

Taka przestorga, a w zasadzie oczywista oczywiostość. W weekend piękna pogoda zero wiatru ale leciutko zaczyna kropić rozkładam markizę żeby majdan na zewnątrz nie zmókł, nie mogę przyszpilować bo jest podłoga a nogi stoją na niej. I tak się zastanawiam czy zakładać pas od razu czy za chwilkę jak troszkę przestanie padać, skoro nie wieje (wcale). Za 5 minut, jeden podmuch markiza na dachu, tyczki połamane, mechanizmy wyłamane. To był jedny podmuch tego wieczoru.

Człowiek zawsze zabezpiecza ale jak raz nie to akurat wtedy zawieje, ehh.

Nie zapominać, nie zostawiać na później.

IMG_7463.thumb.JPG.a4af8847a6a05bd95f6ca4f8f9863161.JPG

Kup od razu na zapas. Ja już 2 razy robiłem...

https://allegro.pl/oferta/czesc-do-markiz-rolet-fiamma-koncowka-cs-i-f35-pro-10763711455

Najtrudniej to później połączyc w całość z belka...musisz belkę na maksa rozwinąć, położyć na ziemii. Powysuwać nogi na maksa. Wtedy dopiero uda Ci się plastikowy kółek wlożyć. Powodzenia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat dość obszerny przyznam się że jestem leniem i nie lubię dużo czytać.

 

Zastanawiam się nad zakupem markizy, na pewno ma to być markiza workowa. Nie chce niczego kleić, ani przykręcać do przyczepy. Ma być lekkie.

Finanse idą w kierunku Thule Omnistora lub Fiamma Caravanstore.

Jak przeglądam internet to bardziej przemawia za mną Fiamma, można do niej dokupić wiele fajnych rozszerzeń do Omnistora nie widziałem zbyt wiele. W Omnistorze podobna mi się sposób napinania markizy po rozłożeniu. I chyba tylko tyle. Fiamma ma fajny patent że nogi nożna zaczepić w specjalnych mocowaniach na ścianie a nie podłożu.

 

Jakie są Wasze opinie co do tych dwóch produktów jakby ktoś mógł wpisać plusy i minusy.

 

Przedsionki mnie nie interesują za dużo składania, waga. Wystarczy mi markiza a po bokach ewentualnie sobie coś rozłożę na sznurkach :)

 

Jako alternatywa znalazłem jeszcze Obelinka air albo Kappe air, ale mam obawy jak to się zachowuje na silnym wietrze np. w Chorwacji gdzie potrafi zawiać. Bo markizę to sobie zwinę i po sprawie.

 

Obecnie mam po poprzednim właścicielu daszek z plandeki w zupełności nam wystarczył, ale jednak ma swoje minusy.

- plandeka sztywna jak baranie jaja :D i wciągnąć ją na przyczepę przy plus 30 to lada wyzwanie i dobra siłownia. Bez dużej ilości płynu do naczyń nie ma szans.

- rurki z powodu ograniczonych finansów miałem z decathlonu, są dojść wątłe ale wiatr i ciężar plandeki wytrzymały :) 

- w wietrznej Chorwacji przyczepa wyglądała ja naleśnik bo tak wiało że trzeba było ją składać co wieczór ( pasów jeszcze się nie dorobiłem :wacko:)

 

IMG20220821194120.thumb.jpg.5ba4067cc740ede729808818f7ee291a.jpg

 

 

We Włoszech gdzie nie wiało wytrzymało cały tydzień bez szwanku.

 

IMG20220827124955.thumb.jpg.56af32c32469a1b4b5b20713c4e51d31.jpg

 

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ventyl napisał:

Fiamma ma fajny patent że nogi nożna zaczepić w specjalnych mocowaniach na ścianie a nie podłożu.

Omnistora tez mozesz. O ile pamietam w zestawie sa specjalne uchwyty. Chociaz sam, z uwagi na nacisk, raczej bym tego nie robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ventyl napisał:

- w wietrznej Chorwacji przyczepa wyglądała ja naleśnik bo tak wiało że trzeba było ją składać co wieczór ( pasów jeszcze się nie dorobiłem :wacko:)

To dobrze że sam składałeś...

Ja kiedyś widziałem jak przy mocniejszym podmuchu wyrwało śledzie trzymające słupki i jedna z rurek "pięknie" wbiła się w ścianę przyczepy...

 

Podpory na ścianę są fajne szczególnie jak chcemy rozwinąć tylko kawałek markizy lub jak mamy twarde podłoże i nie ma jak przymocować markizy do ziemi - na pełnym wysięgu bym nie opierał markizy na ścianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omnistora tez mozesz. O ile pamietam w zestawie sa specjalne uchwyty. Chociaz sam, z uwagi na nacisk, raczej bym tego nie robił

Cześć. Jeśli workowa to ja testowałem omistora, a zakupiłem ostatecznie thula. Solidniejsza i też nie co tańsza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć. Jeśli workowa to ja testowałem omistora, a zakupiłem ostatecznie thula. Solidniejsza i też nie co tańsza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

e530e6687add457897437be30acff5df.jpg
7a73f5bd91ad636959d675f8c644ad22.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 12:18, Ventyl napisał:

Jako alternatywa znalazłem jeszcze Obelinka air albo Kappe air, ale mam obawy jak to się zachowuje na silnym wietrze np. w Chorwacji gdzie potrafi zawiać.

Dopytywałem o to w innych wątkach i nie ma problemu z wiatrem w tych uniwersalnych przedsionkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.