Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie tłumacze się tylko nie zgadzam się z twierdzeniem że jedyna wada kasety to cena, ma też inne wady i to całkiem poważne
Ma kilka owszem. Workowa także. Daszek z Jula prawie same wady :-P

Nie ma rzeczy idealnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji;

Miałem długą kasetową w Dethleffsie. 48 kg wisiało na ścianie. W trzecim roku oberwała się ściana. To charakterystyczne dla technologi tej firmy. Ściany nie są oparte na podłodze lecz wiszą na poziomych kołkach. Te kołki mi ścieło. W środku ściana nie jest podparta - są dwa koła. Serwis naprawiał kwartał.

Inne firmy mają inne technologie. Mój Fendt jest mocniej zbudowany. Ale na wszelki wypadek kupiłem workową.

Obecne kasety chyba są lżejsze ??????   Stara wyginała się w środku. Miała zaletę że można ją było rozsunąć np. o metr. Ale ciężar niwelował jej zalety. Pojawił się grzyb. Workową ściągam na zimę czyszczę i suszę. W zimie używam małego namiotu wejściowego.

Kasety są dobre jeżeli są krótkie. Wtedy mało ważą. Jak długie to lepszy worek.  Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście w niczym ale kolega w79 wspomniał o szerokości.

Kolega w79 pisał chyba o kasecie, a Ty o wystający worku. Niektóre elementy wystawać poza maksymalną szerokość mogą.

 

Maksymalna szerokość pojazdu to 2.55 metra. Ale do tej szerokości nie zaliczają się między innymi wystające elementy elastyczne wykonane z gumy lub z innych tworzyw sztucznych. A akurat markiza workowa jako element elastyczny może być zamontowany w przeciwieństwie do kasetowej, która jest już elementem stałym pojazdu.

 

Poza tym większość przyczep 2.5 metrowych ma całkowitą szerokość na poziomie 2.45 m. Wiec nawet dodając markizę workową powinniśmy zmieścić się w 2.55 m. Z kasetową będzie trudniej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna szerokość to 250, 255 czy może 260cm? 

A co z 275cm?

Ile mogą wystawać elementy elastyczne poza obrys? 

33 minuty temu, jacek00 napisał:

 

 

Poza tym większość przyczep 2.5 metrowych ma całkowitą szerokość na poziomie 2.45 m. Wiec nawet dodając markizę workową powinniśmy zmieścić się w 2.55 m. Z kasetową będzie trudniej.

 

 

 

Z ciekawości sprawdziłem. Thule ma 91mm więc teoretycznie się zmieści w podanym przez Ciebie wymiarze. :)

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Maksymalna szerokość to 250, 255 czy może 260cm? 


255 cm, ale nie wliczasz do tego lusterek zewnętrznych, świateł umieszczonych na bokach pojazdu oraz wspomnianych elementów elastycznych wykonanych z gumy
lub z innych tworzyw sztucznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam zakupić na przyszły sezon markizę workową i mam do sznownego grona pytanie- czy markizę workową można rozwinąć na różną długość czy trzeba rozwijać w całości"do końca"?

Z góry dzięki za odpowiedz.

MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.