Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Galaxy myślę że od nóg pasażera do końca bagażnika powinna Mi wejść, ale po południu zmierze, a co do pasów wydaje Mi się że oryginalne zaczepy i reszta da radę....... A jeżeli posiadasz jeszcze pudełko od markizy mógłbyś zmierzyć jaką ma długośc?

MagZyg

Edytowane przez MagZyg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kartonu nie mam, ale obstawiam, że opakowanie dużo dłuższe nie było. U mnie w Maździe 6 wystawało jakieś pół metra, może metr, być może w Galaxy się jakoś zmieści. Pytanie, czy złożone przednie siedzenie nie będzie przeszkadzało z włożeniem markizy w nogi. Z tego co pamiętam to u mnie robiła się dźwignia i markizę najdalej mogłem dosunąć do schowka. Tak więc awaryjnie weź ze sobą czerwoną szmatę, coś do zamocowania rolety w samochodzie, by się nie przesuwała oraz zaplanuj ładną pogodę na odbiór markizy. Ja miałem do przejechania tylko 25 kilometrów z W-wy do Legionowa i żona na tylnym siedzeniu awaryjnie trzymała całą drogę markizę. U Ciebie jest "ciut" dalej :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MagZyg ja bym wrzucił ją na oparcia i dojechał przodem do samej przedniej szyby, w sharanie tak woziłem długie rzeczy. 

 

Co do pasów.... ja kupiłem, nie majątek, a te linki to dobre na poprawę samopoczucia, zwłaszcza z tym gwoździem w komplecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem max to 340cm więc w ten sposób nie wejdzie, zmierzę jeszcze jak podpowiada jacekoo może się uda, mogę założyć jeszcze belki dachowe ale nie wiem czy uda Mi się porządnie zamocować żeby nic się nie stało.

MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacekzoo napisał:

MagZyg ja bym wrzucił ją na oparcia i dojechał przodem do samej przedniej szyby

Wiesz, markiza waży kilkanaście kilo i jest w kartonie - szkoda siedzeń. A co w przypadku ostrego hamowania/wypadku :niewiem: Lekkie rzeczy tak, ale nie ten badyl. 

26 minut temu, jacekzoo napisał:

te linki to dobre na poprawę samopoczucia

Ja wiem, że to jest mało, jednak dodatkowo wbijam w nogi szpilki na krzyż, myślę, że to nie jest takie łatwe do wyrwania przy pojedynczym podmuchu. A na burzę to i tak chyba wszyscy zwijają markizy B)

Zastanowię się jeszcze nad tymi pasami, toć to nie fortuna.

3 minuty temu, MagZyg napisał:

mogę założyć jeszcze belki dachowe

Według mnie kiepski pomysł, będzie się majtała, przy tak długiej trasie może się powyginać, wyrwać przy ostrym hamowaniu. 

Ja bym włożył do środka na podłogę i sznurkiem dociągnął klapę, oczywiście jakaś izolacja między klapą a kartonem, by się nie pościerał lakier i dobrze przywiązać markizę, by się nie przemieszczała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ale to koszt 150zł, a Ja i tak w wekend będę w W-wie więc na spokojnie mogę sobie odebrać.

MagZyg

Więc podczepię przyczepkę, mam o długości 320cm i bez nerwów przywiozę, tak będzie najbezpieczniej.

MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lbuster napisał:

Wiesz, markiza waży kilkanaście kilo i jest w kartonie - szkoda siedzeń. A co w przypadku ostrego hamowania/wypadku :niewiem: Lekkie rzeczy tak, ale nie ten badyl. 

Ja wiem, że to jest mało, jednak dodatkowo wbijam w nogi szpilki na krzyż, myślę, że to nie jest takie łatwe do wyrwania przy pojedynczym podmuchu. A na burzę to i tak chyba wszyscy zwijają markizy B)

Zastanowię się jeszcze nad tymi pasami, toć to nie fortuna.

Według mnie kiepski pomysł, będzie się majtała, przy tak długiej trasie może się powyginać, wyrwać przy ostrym hamowaniu. 

Ja bym włożył do środka na podłogę i sznurkiem dociągnął klapę, oczywiście jakaś izolacja między klapą a kartonem, by się nie pościerał lakier i dobrze przywiązać markizę, by się nie przemieszczała.

Na oparcia da ręczniki, na deskę też, a pod szybe namota baboka z ręcznika żeby szybę zabezpieczyć. Ostrożnie będzie jechał i nic się nie stanie. A jak nie upcha to wtedy ewentualnie dopłaci 150zł i mu wyślą. Na belki dachowe bym nie dawał bo wygnie się w banan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka to nie jest nie całe 13 kg, jak by weszła na podszybie i dodatkowo bym ją zabeczpieczył linkami do prowadnic zagłówków to jest szansa, oczywiście do tego rozsądna i bezpieczna podróż.

MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MagZyg napisał:

Jest ale to koszt 150zł, a Ja i tak w wekend będę w W-wie więc na spokojnie mogę sobie odebrać.

MagZyg

Więc podczepię przyczepkę, mam o długości 320cm i bez nerwów przywiozę, tak będzie najbezpieczniej.

MagZyg

Czy na pewno zaoszczędzisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.