Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja wiozłem właśnie na podszybiu po stronie pasażera i do tego maksymalnie po skosie ale to było tylko 9 km. Najmniej przyjemne było dostawanie się spalin do środka. Próbowałem z otwartymi oknami ale przy tej temperaturze raczej kiepsko to widzę. Jeśli już się zdecydujesz i będziesz musiał mieć otwartą klapę to proponuję możliwie dobrze uszczelnić jakimiś kocami. Chyba, że tylko mój diesel śmierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

 

Według mnie kiepski pomysł, będzie się majtała, przy tak długiej trasie może się powyginać, wyrwać przy ostrym hamowaniu. 

 

bez jaj,  tam nie ma co się powyginać jak szmata jest nawinięta na profil i zabezpieczona w kartonie .

ale mając do wyboru belki dachowe lub tarabanienie się z przyczepą towarową nawet bym się nie zastanawiał

osobiście wiozłem 410 fiamy na belkach i nic jej się nie stało, odpowiednio zabezpieczona i spięta pasami moim zdaniem stanowi mniejsze zagrożenie niż trzymana przez żonę w aucie, oczywiście nikogo nie namawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z fiamma zip?

Zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu. W trakcie krótkich wyjazdów, lub z braku chęci i przy sprzyjającej pogodzie, korzystałbym wyłącznie z górnej części. Natomiast przy opadach deszczu lub dłuższych wyjazdach mógłbym sobie zamontować którąś lub wszystkie ściany?

Proszę o opinię ;)

Thule ma podobny zestaw - a przynajmniej tak mi się wydaje. Chodzi o markizę 1200 i Thule quickfit. Ma ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, markiza kupiona i przywieziona, skorzystałem z rady kolegi @Misio i patent sprawdził się w 100%,  raz jeszcze wielkie dzięki za podpowiedz.

part000001.jpg

part000002.jpg

Edytowane przez MagZyg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy/Koleżanki, prośbą o opis doświadczeń.

Jestem niemal zdecydowany na markizę wpuszczaną w kedre. Ze względu na brak możliwości montażu dachowej kasety - przeszkadza komin - lub na ścianie -  lampka zewnetrzna i obrysówka. Widać to na zdjęciu. Dodatkowo wiercenie, waga itp.

Chyba fiamma caravanstore , 

ALE:

Czy można bezpiecznie zostawić markizę na noc czy bez opieki podczas deszczu, ulewy, wiatru? Wiadomo, że jak przyjdzie huragan to przyczepę porwie. Czy jest możliwość montażu pasów sztormowych? IMG_20190414_231723.thumb.jpg.7c1977738d25bcf47a7b4ef39a8dd6b3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy/Koleżanki, prośbą o opis doświadczeń.
Jestem niemal zdecydowany na markizę wpuszczaną w kedre. Ze względu na brak możliwości montażu dachowej kasety - przeszkadza komin - lub na ścianie -  lampka zewnetrzna i obrysówka. Widać to na zdjęciu. Dodatkowo wiercenie, waga itp.
Chyba fiamma caravanstore , 
ALE:
Czy można bezpiecznie zostawić markizę na noc czy bez opieki podczas deszczu, ulewy, wiatru? Wiadomo, że jak przyjdzie huragan to przyczepę porwie. Czy jest możliwość montażu pasów sztormowych? IMG_20190414_231723.thumb.jpg.7c1977738d25bcf47a7b4ef39a8dd6b3.jpg
 


Tak jest możliwość. Nawet zalecane. Raz zbieraliśmy z dachu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spokojnie przespać noc, chciałbym raz rozłożyć i złożyć przy odjeździe. Tak jak wspomniałem, pomijając anomalia. 

Posiadam z 6 pasów przedsionkowych. Czy do markizy są jakieś specjalne zaczepy do rurek? Trzeba coś więcej niż sam pas+ śledź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z markiz workowych masz do wyboru Fiamma Caravanstore albo Thule Omnistor 1200. Caravanstore mam (3m, już w spuściźnie, razem z kupioną przyczepą), dziś kupiłem Omnistor 4m.

Wybrałem Omnistor bo dostałem taniej niż Caravanstore tej samej długości. Thule ma lepiej rozwiązane napinanie górnych belek, elementy do rozbudowy (belki - raftery, ścianki, ... ) są tańsze niż Caravanstore.

Tak, roletę bez problemu zabezpieczysz standardowym pasem sztormowym albo dedykowanym do rolet. Belki pionowe utwierdzasz śledziami (szpilkami). Nie jest źle: standardowe, polskie burze, ulewy i wiatry wytrzymuje ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zuczek napisał:

Z markiz workowych masz do wyboru Fiamma Caravanstore albo Thule Omnistor 1200. Caravanstore mam (3m, już w spuściźnie, razem z kupioną przyczepą), dziś kupiłem Omnistor 4m.

Wybrałem Omnistor bo dostałem taniej niż Caravanstore tej samej długości. Thule ma lepiej rozwiązane napinanie górnych belek, elementy do rozbudowy (belki - raftery, ścianki, ... ) są tańsze niż Caravanstore.

Tak, roletę bez problemu zabezpieczysz standardowym pasem sztormowym albo dedykowanym do rolet. Belki pionowe utwierdzasz śledziami (szpilkami). Nie jest źle: standardowe, polskie burze, ulewy i wiatry wytrzymuje ?.

Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź.

Ostatnie (chyba) pytanie:

Czy przy mojej kedrze, jest możliwość zamontowania powiedzmy markizy 3.6/3.2? Wymiarów górnej części kedry nie znam ale rozchodzi się o to, że kedra w części dziobowej opada razem z dachem. Tak jak załącznik (od obrysówki maksymalnie w stronę dziobu). Czy taki "uskok" markiza"wybaczy"? 

IMG_20190419_202010.jpg

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Twoja wiadomość pokrywa się z moim przypuszczeniem. Muszę wziąć pod uwagę obrysówkę,  skraca markizę o 10cm. Dodatkowo to załamanie markizy, muszę przemierzyć prosty odcinek, a najlepiej przyczepę zabrać na przymiarkę, chciałbym maksymalnie szeroką markizę. Jeśli wyjdzie 2m to tak jak dobry parasol...

Długość wewnętrzna mojego modelu wg caravantalk to 4.67. Mam nadzieję, że markiza chociaż 3.2m przejdzie. Drażnił mnie pełny przedsionek.

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jesteś uwiązany długością prostego odcinka. W mojej budzie poprzedni właściciel miał taką że z 20-25cm nachodziło na załamanie, zwinięta roleta tak napierała na pokrowiec że bardzo szybko zrobiłaby się dziura, zwłaszcza jadąc w zimie kiedy jest wszstko sztywne. 

 

Ja do fiammy dokupiłem dedykowany pas, jest w dwóch kawałach po jednym na każdą nogę i ma specjalne zaczepy do dedykowanych otworów

 

jak Ci to pomoże w decyzji, ja bardzo długo się bujałem czy chce markize, ja z tych przedsionkowych. Ale przy budzie prawie 6m w środku już był za duży. Koledzy mi poradzili że warto markize, jak się dobrze zakotwi to nie będzie problemu, a jak da odpowiednio niżej jedną nogę to ulewy nie straszne. W tym roku będę pierwszy sezon testował. 

 

P.s. Wziąłem fiamme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.