Skocz do zawartości

budowa nadstawki campingowej do pickupa


hugh_h

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Znalazłem ten wątek dopiero teraz.

Zachęcam Cię do kontaktu z Sławkiem Wąsowiczem z Pajero Owners Club - sam zbudował nadstawkę na L200, która latał w prawdziwym terenie. Sporo z nim korespondowałem - jego wiedza i doświadczenie jest ogromne, a jak go znam chętnie Ci pomoże.

 

Tu możesz zobaczyć jego dzieło.

http://passion4travel.pl/index.php/mobydic/

 

Swego czasu miałem L200 z oryginalną zabudową Tischer (miałem kabinę Tischer L215)

Tu masz opis mojego (byłego) rozwiązania

http://www.polskicaravaning.pl/pl/artykul/1631/sprawdzona-na-wysokościach

 

Polecam również uwadze opis i blog zapaleńców, którzy poszli w coś co masz Ty

http://witoldmalecki.com/wyprawy/opisy/dysharmonia.html

Chętnie będę się przyglądał budowie. Widzę, że idziesz w amerykańskie rozwiązanie.

 

Mam parę obaw w Twoim przypadku:

- idziesz w wagę, a przez to zagrożona jest rama, może się złamać, jak w wielu takich przypadkach to się już stało. Wzmocnienie ramy i poduszki oraz/lub wymiana zawieszenia to mus. Ja miałem OME

- piec do ogrzewania  - zajmuje miejsce. Poszedłbym w webasto,nie musisz mieć gazu. Są nawet kuchenki camperowe na diesla. Dzięki temu rezygnujesz z gazu, ropa jest wszędzie miejsca na piec i butle zyskuejsz. Polecam.

- jak to będziesz ściągał ? jeśli wcale to dlaczego nie pozbyłeś się paki i nie zbudowałeś wprost na ramie?

- włókno szklane jest lepszym materiałem na to (znasz kabiny GeoCaru Pawła z Kalinigradu, u nas ma taka SUM, jest na wielu forach, ale kontakt z nim przez ciągłe podróże jest kosmiczny, jego jest również w terenie sprawdzona  i to solidnym sprawdzona. Sum ma kabinę z tej firmy http://www.geocamper.com/)

- czy będziesz to używał zimą? wydaje się mało ocieplone

 

Nie czytałem dość dokładnie, ale szarą wodę zrób na zaworze campingowym z możliwością dokręcenia węża, łatwo się spuszcza w miejscach gdzie widzą to ludzie. Co prawda wystaje zawór, ale w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, póki co jakoś sobie radzę, moja wersja to przecież nic nowego, kolejna wariacja na temat, może jedynie układ jest inny niż wszystkie które widziałem.

 

na ta chwilę jeszcze gdzieś do połowy października przerwa w pracach.

 

tak trochę w biegu odpisze ...

- rama ok, zawieszenie pneumatyczne, polecam zajrzeć na początek wątku :) mam 1t ładowności, chyba do połowy się nie zbliżę.

- webasto potrzebuje prądu (tak min 30-40W mocy) a o ten najtrudniej w terenie celowo jest truma która działa tylko z gazu bez prądu, to tyczy się też lodówki, schowek na butle był planowany tak że wchodzi 2 x po 5kg to naprawdę na długo starczy, natomiast na tą chwilę używał będę 2 po 2kg i też powinno starczyć.

- ma być wkładane i zdejmowane, to nie jest camper na stałe, potrzebny mi pickup na co dzień. system nóżek podnoszonych będzie - są w trakcie.

- laminat jest dość ciężki, płyty warstwowe dość drogie, a własne laminowanie w moich warunkach niewykonalne, robienie formy na 1 szt to już w ogolę masakra.

- tak zimą też dlatego jest piecyk, namiot na górze to najmniej ocieplany jest z założenia, ale tak małe pomieszczenie z piecykiem 3k to nie ma znaczenia już ocieplenie.

- szara woda już jest na zwykłym kulowym, z zewnątrz króciec do węża

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość pickupów ma koło tony i życzę Ci z całego serca tych 500 kg :] choć w to nie wierzę - nie ma szans.

 

Laminat nie jest ciężki, bez przesady.

 

Piszesz, że ocieplenie nie ma znaczenia przy 3kW piecu. Ma znaczenie i to ogromne. Po pierwsze obniża ilość gazu jaki musisz zabrać z sobą, a po drugie będzie Ci wiało, będziesz miał strefy zimna i ciepła, bo nie zakładasz cyrkulacji wymuszonej (w alkowie będzie najgorzej), a po trzecie słaba izolacja przeniesie pkt rosy do środka i będzie się woda lała prawie ciurkiem.

Piszesz, że dwie piątki na długo starczą ........ to wszystko zależy od temperatury. Latem, przy mega upałach lodówka bierze sporo gazu - starczy Ci na 3, 4 tygodnie, zimą przy takim dachu góra tydzień.

 

Szara woda  - mała średnica i będzie długo spływało.

 

Co do reszty - robisz jak uważasz i wg siebie. Wyłącznie chciałem Ci pokazać swój pkt widzenia oparty na posiadaniu podobnego rozwiązania. Znam wady i zalety, no i mam jakieś tam małe doświadczenie, bo parę km nią zrobiłem.  Twoja buda i Tobie ma sprawiać szczęście.

Edytowane przez adi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po kilkumiesięcznej przerwie powoli wracam do budowy, jednak ze względu na temperaturę na zewnątrz i to ze mam w tym momencie do dyspozycji tylko garaż blaszak to rożnie z tym może być.

 

Adi oczywiście masz wile racji w tym co piszesz, natomiast butle gazowe stosunkowo łatwo się wymienia czy napełnia to nie stany żebym jechał na tygodnie bez dostępu do cywilizacji. I tak kawałek ściany namiotowej więc po czymś zawsze się będzie lało, w tej konstrukcji od tego się nie ucieknie, a trumavent jest zamontowany więc cyrkulacja będzie.

Wszystko jest kwestią kompromisów spowodowanych ograniczeniami warunków w jakich to buduje i kosztów ... a nie tego co bym naprawdę chciał. Trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodno na dworze ale powoli do przodu, w ostatni weekend cięcie i gięcie poszycia. Plan na ten tydzień pomalować blachę.

 

- liczenie .. wszystko po 2 razy żebym nie musiał jechać po dodatkowe arkusze blachy

20151009_165050.jpg

 

-mierzenie

20151009_163908.jpg

 

- gięcie

20151009_164609.jpg

 

-cięcie

20151009_164124.jpg

 

i przymiarki

20151011_161457.jpg

 

Zagadka: czy ktoś zna klej drewno - aluminium ale wiążący w niskich temperaturach ? Bo tak powyżej +15°C to nie problem. Na tą chwilę wygląda na to że muszę wynająć ogrzewany garaż na czas klejenia.

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z postępów na ta chwilę ...

mam wreszcie działający docelowy mechanizm do podnoszenia dachu - pełna wersja tego co na filmie było, działa dobrze łatwo się rozkłada.

i skończyłem nóżki do podnoszenia kampera i ładowania na pakę.

m20151016_210242.jpg

m20151016_210325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciąg dalszy mojego monologu :)

Blacha odebrana z malowania no cóż nie jest to taki kolor jak sobie wyobrażałem ale trudno :( 9006 to myślałem że bardziej na aluminium będzie wyglądało, a to jednak prawie jak zwykły szary wyszło.

Powycinane otwory wszystkie otwory i dzisiaj skończyłem mocowanie jej do ścian.

Hura zaczyna przypominać wreszcie kampera.

20151023_210519.jpg

 

20151025_132345.jpg

 

20151025_141812.jpg

 

20151025_142118.jpg

 

20151025_160337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbrzydszy post jaki widziałem w twojej opowieści (zdjęcia) :ee:

Ale doskonale wiem że to etam przejściowy i efekt końcowy będzie zdumiewający !

 

Dawaj więcej fotek, to nei monolog innym gęby poopadały i nie mają jak mówić :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powoli przenoszę się z robotą do środka ....

i takie pytanie mam bo mam kilka pomysłów i nie mogę się zdecydować a mianowicie kwestia mocowania stolika.

- ma być mocowany pod oknem

- ma być odczepiany (i odwieszany na sufit np)

- ma być możliwość położenia stolika pomiędzy siedzeniami po obróceniu o 90°

 

mfcad04.jpg

 

Tak mniej więcej to wiem ale pytanie o konkretne o to czym mocować ten stolik - np. uchwyty do ściany + nóżka tylko konkretnie jaki uchwyt mogę zastosować i co na nogę, gdzie to kupić i za ile. może ktoś podpowie.

 

Postaram się niedługo wrzucić filmik z mechanizmem podnoszenia dachu, to mi spędzało naprawdę sen z powiek, ale wyszło ok tak na 4.0 w akademickiej skali.

 

... i plan jest taki że do końca tego roku camping ma być na tyle gotowy żeby dało się nim pojechać i przenocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie zmieści się tam 1 osoba nie za długa

w moim pierwszym poście były założenia i tego się trzymam

  • dla 2 osób dorosłych + 1 na doczepkę :) - samochód jest generalnie 4 osobowy ale tak naprawdę to wygodnie jada 3 osoby, ewentualnie 2 + 2x0,5 osoby

  • możliwość awaryjnego spania ze złożonym dachem – może być mało wygodne i upierdliwe ale musi być możliwe jakoś, żeby się czasem nie ujawniać, czy jakby była jakaś ogromna wichura.

stolik ma już taki wymiar że pasuje pomiędzy siedzeniami, jeszcze coś potem pomyślę jakby dało się w 2 osoby ale jak się mocno przytulą to w takiej wersji się da

 

stolik niestety nie może być po prostu składany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rozwiązanie jak w przyczepie, mocowany do ściany a na noc ściągany i między siedzenia (na małe kątowniku alu służące jako podpórki/szyny).

Do ściany zamontuj na coś takiego (przykład):

 

http://sklep.klaja.pl/pl/p/Mocowanie-blatu-stolu-do-sciany-w-przyczepie/1403

 

Nie będzie problemu z zakładaniem ani zdejmowaniem.

A nogę kup gdzieś na allegro/itp z używanego stołu lub dorób sam z kawałka profila i zawiasu meblowego (składasz "pod stolik" i kładziesz stolik na siedzeniach a noga delikatnie się podpiera o podłogę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.