Skocz do zawartości

budowa nadstawki campingowej do pickupa


hugh_h

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z wielką ciekawością obserwuję, wiem że nowy, ale miałem auto ternenowe 2 lata i też mi się marzyło cośtakeigo jak ty budujesz, ani finansów ani talentu by rozpocząć takie cudo nie miałem.

 

Co do podróżowania w terenie pamiętaj o dwóch najważniejszych żeczach.

1. Wszysto, ale to dosłownie wszystko musi być dobrze przymocowane (liny, rzepy, pasy transportowe, dedykowane zaczepy, uchwyty)

2. Im więcej bajerów i elektroniki, tym więcej problemów.

 

Jestem cieka efektu końcowego ! Oglądam i czekam na dalsze zdjęcia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hugh,pelen szacun ,dla Ciebie i dla Tobie podobnych ludzi!!!Kazdy wypoczywa,tak jak lubi...I za to Szacun dla Ciebie,ze nie ulegasz tym chorym,lanserskim wplywom.Ja tez kiedys zbudowalem cos podobnego,bo taka forme spedzania czasu preferowalem,ale to bylo...lata temu.Wtedy jeszcze w Polsce nie bylo Towarzystwa Wspierania Lansu I Chorych Ambicji...Kazdy ma prawo wypoczywac tak jak chce i jak lubi.Powodzenia i wielu milych wspomnien z wypraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wielką ciekawością obserwuję, wiem że nowy, ale miałem auto ternenowe 2 lata i też mi się marzyło cośtakeigo jak ty budujesz, ani finansów ani talentu by rozpocząć takie cudo nie miałem.

 

Co do podróżowania w terenie pamiętaj o dwóch najważniejszych żeczach.

1. Wszysto, ale to dosłownie wszystko musi być dobrze przymocowane (liny, rzepy, pasy transportowe, dedykowane zaczepy, uchwyty)

2. Im więcej bajerów i elektroniki, tym więcej problemów.

 

Jestem cieka efektu końcowego ! Oglądam i czekam na dalsze zdjęcia !

 

Nie topie auta w błocie po klamki ale daje rade :)

 

Aktualne zdjęcia z placu boju :)

mP1090594.jpg

mP1090596.jpg

 

i z dedykacją dla Port-a :) dopiero po fazowaniu będzie ładne, to jest element skrzynki / siedzenia - to co na zdjęciu wyżej w prawym dolnym rogu.

mP1090609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie bo stelaż dachu jest wykonałeś solidnie. Ja jednak próbowałbym ważyć co chwilę by pod koniec nie być zaskoczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym przypadku,to waga nie ma wiekszego znaczenia.Jest to zabudowa na skrzyni ladunkowej,a nikt raczej nie dokonuje kontroli wagi pojazdu typu pick-up,no chyba,ze na drodze widac,ze pojazd jest razaco przeladowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta szuflada Ci się trochę zanadto nie "kolibie" Nie warto by pomyśleć nad usztywnieniem nieco konstrukcji? Wiesz - tylna ścianka, "sufit" szuflady... To może być nawet tylko na zasadzie pojedynczych prętów, które tylko usztywnią konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no majta się ale to nie cała konstrukcja jeszcze tej szuflady i prowadnice były niedokręcone na wszystkie śruby, będzie dobrze,

zamknięta jest dużo bardziej stabilna a wysunięta jak będzie lekko ątła to niewiele to zmienia, zobaczymy co trzeba dodać jak będzie gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj relacja z budowy drzwiczek serwisowych.

Chyba nic nie napisze bo widać co i jak :P

 

https://youtu.be/3jjocvWki5M

 

mP1090208.jpg

mP1090424.jpg

mDSCN9213.jpg

 

Poniżej na foto jestem w trakcie nitowani kątownika na którym będzie uszczelka.

mDSCN9220.jpg

 

Zawiasy będą pewnie jakieś inne jednak.

mDSCN9216.jpg

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, z jakiego powodu nie zdecydowałeś się na budowę nadstawki pomijającej skrzynie ładunkową. Jeżeli jest łatwa do ściągania to można by uzyskać sporo miejsca w zabudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam nakłąd pracy, naprawdę profesjonalna robota, możesz napisać czym zajmujesz się na codzień że masz taką wiedzę o obróbce różnych materiałów? Czy to samozapracie i internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.