Skocz do zawartości

budowa nadstawki campingowej do pickupa


hugh_h

Rekomendowane odpowiedzi

Prace trwają dalej .... oj oczywiście wszyscy wiedzą że można w nieskończoność coś zmieniać i poprawiać, no tak to jest.

Gięcie cięcie itp w efekcie powoli przybywają rożne mocowania, na niezbędny osprzęt.

m20160411_111507.jpg

Są też pierwsze poprawki.

Okazuje się że lodówka ma za mało wentylacji, nie sądziłem że będę coś takiego rzeźbił ale poprawiałem kształt kratki wentylacyjnej żeby miała większy prześwit. Dostała też wentylatory, jeszcze muszę popracować nad zasłonięciem palnika bo czasem mi płomień zdmuchuje. P rzy okazji lodówki, może ktoś podpowie gdzie kupie filtr celulozowy do gazu w lodówce to co znalazłem 20zł + 20zł wysyłka to sorry ..., a może by zastosować kawałek peta :) ?

 

Tutaj jedna kolumna zrobiona.

mP1110786.jpg

Do tego posłużyło specjalne narzędzie :) i poszło łatwo.

mP1110788.jpg

i gotowe :)

 

mP1110791.jpg

 

Domowa wersja tubo vent z fiamma vent.

mP1120133.jpg

mP1120143.jpg

mP1120161.jpg

 

Mam też pierwszy przeciek za sobą - niestety drzwi a w zasadzie same ramy z dema alu są marne, masakra za te pieniądze. Dalej pompka do wody zardzewiała ... ale to będzie w zasadzie oddzielny temat do narzekania na potem.

 

Jak już jestem przy narzekaniu to niestety masa budki wyszła 450kg - w zasadzie się spodziewałem ale trochę kiepsko, z drugiej strony to jeszcze w/g papierów zostaje 500kg na bagaże, nie jest źle ale za dobrze też nie.

 

Weekendowe wyjazdy mam już za sobą, a w najbliższy weekend wyruszam na cały tydzień na mazury na azymut, może się gdzieś spotkamy :)

 

a jak już zrobię w końcu zdjęcia to pochwale się stolikiem, udało mi się zrobić tak żeby był jako wewnętrzny, zewnętrzy i jako łóżko.

 

w trakcie budowy są też układy do rozłączania akumulatorów samochodowego i kamperowego do i kontroli rozładowania, będą na 100A i tak żeby w pobierały pojedyncze mA.

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

o ile dobrze widzę to model eagle z FWC pewnie Niemcy? firma generalnie z USA. Ale chyba to średnio dopasowany do tego samochodu.

wrzuciłem wczoraj na fejsa filmik z wnętrza.

jesteśmy po tygodniwym biwaku, jutro wracamy. Mamy trochę przemyśleń co by ulepszyć ale generalnie jestem bardzo zadowolony, wszystko się sprawdza i działa jak trzeba. Zapraszam ponownie na fb.com/movadocamper nawet tych co nie mają fejsa bo strona jest publiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze widzę to model eagle z FWC pewnie Niemcy? firma generalnie z USA. Ale chyba to średnio dopasowany do tego samochodu.

wrzuciłem wczoraj na fejsa filmik z wnętrza.

jesteśmy po tygodniwym biwaku, jutro wracamy. Mamy trochę przemyśleń co by ulepszyć ale generalnie jestem bardzo zadowolony, wszystko się sprawdza i działa jak trzeba. Zapraszam ponownie na fb.com/movadocamper nawet tych co nie mają fejsa bo strona jest publiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypadało być aż tak wścibskim żeby wsadzać łeb pomiędzy zabudowę, ale ciekawi mnie dlaczego nadstawka stoi na paletach??? Tłumaczę to sobie tym, że podłoga paki jest wzdłużnie przetłaczana i chodzi raczej o stabilność i przyczepność nadstawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.