Skocz do zawartości

budowa nadstawki campingowej do pickupa


hugh_h

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sądząc po komentarzach moja wam się podoba bardziej :P, ale FWC to ponoć firma z górnej półki.

 

Nadstawka na narożnikach ma miejsca do dokręcenia nóżek, identyczne jak u mnie.


Bardzo mnie ciekawi jak przez tak okrojone drzwi wczodzi sie do takiej budy.

Zapewne na tankiste.Hihihihihi

W brew pozorom wchodzi się wygodnie, taka wysokość przeszkadza mniej niż by się wydawało bo wchodzi się w górę, trzeba tylko trochę głowę schylić. Ja nawet schodków nie dorobiłem jeszcze u siebie, bo jakoś ich brak nie doskwiera. Inna sprawa że my to w miarę młodzi jesteśmy, ale jak znajomi emeryci przyszli oglądać to tak łatwo im to nie szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przewidywaniami, oczywiście na plandece czasem się skraplała woda. Nie było to jakoś upierdliwe bo wystarczyła odrobina słońca i już było sucho. PCV poszło jako kompromis bo najłatwiej było zrobić, natomiast docelowo chciałbym pomyśleć o czymś lepszym. Jakieś sugestie ?

 

Tak czy siak od wewnątrz jeszcze będzie wisiała w koło podpinka, może to trochę pomoże na skraplanie a może nie. I tak ją tam planowałem. Na ta chwile chyba jakiś polar będzie.

 

Po całej wycieczce mamy kilka przemyśleń odnośnie samego podróżowania jak i mieszkania w tej budce.

 

Pakowanie się w skrzynki - super sprawa zanoszę z domu do campera i gotowe, a miejsca mieliśmy jeszcze z nadmiarem.

 

Odnośnie wyjazdu to wiemy, że zapasy należy uzupełniać w pierwszym możliwym miejscu zaraz po wyjeździe z noclegu, nie zostawiać na potem. Przy naszym stylu biwakowania. Udało nam się pierwszego dnia nie dojechać do planowanego celu. Skręciłem w boczna drogę i wylądowaliśmy na jakimś biwaku gdzie były tylko wychodki i zero sklepów a my bez pieczywa na śniadanie. Mały problem ale wyciągamy wnioski. To samo tyczy się zapasów wody. Jeżeli chodzi o wodę to 14l wystarcza nam na 2 dni jak byśmy bardziej oszczędzali to 3.

 

Co do biwakowania, to jedno miejsce na skrzynkę pod siedzeniem jest niewygodne, słabo dostępne. Planuje przerobić na dostęp z drugiej strony.

Jak to bywa na tak malej powierzchni ( tudzież objętości ) podczas gotowania strasznie szybko się nagrzewa - muszę tutaj coś pomotać - dorobić jakiś wyciąg przy kuchence, może drugie okno dachowe, albo na początek mocniejsze wentylatory zamiast tych co są.

 

Dorobię sobie też "nóżkę" do podstawienia żeby łatwiej wypoziomować samochód, podniosę hi-liftem podstawie nią, a potem hi-lifta jako druga nogę z drugiej strony i będzie dobrze. Na razie to samym hi-liftem oraz spuszczając powietrze w zawieszeniu udawało mi się ustawić w miarę ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po kolejnej tygodniowej wycieczce tym razem okolice Beskidu Żywieckiego i Słowacja - Powiem krótko jesteśmy zadowoleni z tego jak się sprawdza zabudowa. Były nawet próby terenowe :) ale jak ogarnę filmy to coś wrzucę.

 

 

Tak sobie pomyślałem, że interesujące by było żeby osoby które dość sceptycznie podchodziły do mojego tematu na samym początku, napisały jak im się to widzi. Oczywiście nie mówię tu o samej idei i sensowności takiego rozwiązania bo to tylko kwestia gustu. Ale mam namyśli plan, budowę i wykonanie.

Może nie jaki robak by się wypowiedział ?

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wywołany do tablicy "nie jaki robak" się wypowie :) Oczywiście potwierdziły się wszystkie moje wątpliwości o których pisałem, sam to potwierdzisz. Tyle tylko, że to nie ma za bardzo znaczenia, bo nie o wygodę i oszczędności tutaj chodziło, ale o sam fakt zbudowania własnej zabudowy i radości z tego faktu. Życzę Ci powodzenia i wiele zadowolenia z użytkowania.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Słowo się rzekło ... przyszedł ja i pogadał i....Jestem pod dużym wrażeniem całego projektu, wykonanie, pomysł-pierwsza klasa. Tym co nie widzieli zaręczam że jest to jeden z niewielu projektów, za który należą się słowa uznania i kibicowania dla polskiej myśli technicznej. Zabudowa wykonana bardzo starannie,jestem w szoku że na tak malej powierzchni można to wszystko pomieścić i korzystać bez przeszkód. Stelaż który podnosi dach, autorskiego pomysłu właściciela- super.

Veni,vidi , vici

 

Pozdrawiam

 

post-17464-0-98368000-1476646220_thumb.jpg

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Komu nie udało się przyjechać na World Travel Show to pocieszam kolejna okazja żeby obejrzeć campera będzie już niebawem. Zapraszam na OffRoad Show Poland 2016.



Szykuje się spotkanie pełne wrażeń movado obejrzą hardcorowcy a nie tylko turyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Powoli zaczynam prowadzić tu monolog ... ale dobra.

 

Polecam zajrzeć http://prepering.pl/2016/11/16/jak-zrobic-sobie-kampera-wywiad-z-hubertem-z-movado-camper/

 

Co dalej z kamperem ... nic działa i czeka na czas żeby gdzieś pojechać. 

Warsztat u mnie wzbogacił się o sprzęt do spawania alu  i powoli się przymierzam do budowy dachu v2 tym razem właśnie z alu coby zejść z masy trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.