Skocz do zawartości

budowa nadstawki campingowej do pickupa


hugh_h

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

stół jest na razie na dalszym planie bo nie znajduje się na ścieżce krytycznej projektu :) ale będzie taki moment że po prostu go zrobię i najwyżej się poprawi :) nie od razu wszystko musi wyjść na super.

na ta chwilę ostateczne prace z dachem, właśnie wyjechał do lakierni komplet gratów do jego podnoszenia oraz części od ponoszonych nóżek.

m20151207_235924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie idzie tak szybko jakbym chciał ale co zrobić :P

Na ta chwilę przybył kominek do pieca.

Zacząłem od tego ...

m20151213_130126.jpg

 

a wyszło tak

m20151213_192200.jpg

 

i zamontowane

m20151213_193441.jpg

 

... tak mam świadomość że nie jest to tak jak napisano w instrukcji od trumy że tylko oryginalne części stosować i co się z tym wiąże, natomiast nie widzę żadnych przeciwwskazań aby to działało prawidłowo.

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prace powoli trwają .... ale ... Może ktoś ma pomysł bo potrzebuje zrobić rozłączaną rurę od ciepłego powietrza.

Rura ma być ułożona do okoła materaca i tam dmuchać ale muszę jakoś ją podłączać i odłączać myślałem może żeby zaadaptować części od odkurzacza centralnego ale mnie to nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja z rur PCV (ponawiercac lub pinacinac co kilka cm) i ksztaltki do tego na rogach oraz w miejscu podlaczania?

Tylko tka niebieska do prowadzenia przylaczy przydomowych a nie taka malenka do punku w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Stolik póki co w wersji trochę beta ale działa, na pewno będą zmiany.

Stolik ma dwie nogi i w środku jako stolik jedna jest krótsza i dokręcana do ściany - wtedy jest stabilnie. Mogę tez dokręcić kawałek nogi żeby do krótszej i postawić go na zewnątrz, mogę też tak założyć nogi że jest nisko i jest częścią łóżka.

m20160220_233031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę walczyłem z baniakiem na wode brudną, pierwszy pękł mi po miesiącu stania, za bardzo na wcisk wkręciłem redukcję w otwór korka.

Drugi zrobiłem inaczej, wtopiłem nowy gwint. Na wszelkie kształtki hydrauliczne polecam odwiedzić sklep ogrodniczy :)

m20160312_144651.jpg

 

m20160312_195626.jpg

 

Dodam że wszelkie gwinty rurowe w plastikach to można robić naciętym kawałkiem rurki, albo tym co się wkręca - na foto odpowietrznik.

 

m20160312_153832.jpg


Dach jest blokowany w dolnej pozycji w czterech miejscach.

Tutaj jeszcze płaskowniki nie sa pomalowane - będą czarne.

m20160217_190016.jpg

 

Narożniki będą wykończone z aluminium ryflowanego, na zdjęciu jeszcze przed anodowaniem.

m20160224_211933.jpg

 

Nad drzwiami będą rynienki, też gięte samodzielnie z kątownika i też anodowane.

m20160308_172256.jpg


W drzwiczkach lodówki wymieniłem starą blachę na sklejkę, musiałem też zmienić rodzaj zamknięcia bo od góry nie mam zupełnie miejsca na to oryginalne.

m20160403_145717.jpg

m20160101_183453.jpg

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na plandekę. Niestety na tą chwile będzie PCV, próbowałem znaleźć kogoś kto by mi to uszył ale nikt nie chciał się podjąć. PCV ma taką zaletę że nie przepuszcza wody i powietrza zupełnie, aczkolwiek z drugiej strony na to patrząc jest to wada. Boję się też że nie wytrzyma zbyt długo przy zginaniu no ale czas pokarze. Natomiast tu poszedłem na kompromis bo najłatwiej było ją zamówić.

Będą 3 okienka.

m20151229_141548.jpg

i gotowa :)

m20160108_123851.jpg

 

Po zamontowaniu będę musiał skleić plankę, żeby zamknąć obwód ale tu mam już sprawdzona metodę.

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.