Skocz do zawartości

poszukiwania nissana x-trail na holownik


pepe6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jak cos to instalacje na 13PIN ci przerobie kiedys przy okazji - 30 minut roboty - gratulacje i niech sluzy ... ;-)

Dzieki, chętnie skorzystam z Twojej pomocy, bo ja z tymi kabelkami, to trochę słaby jestem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wymarzonego zakupu pepe6.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.

Dzięki, teraz szykuje się na wyjazd do Częstochowy, a po powrocie będzie czas dopieścić X-a. Planujemy Bieszczady, to może byłaby okazja do spotkania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz szykuje się na wyjazd do Częstochowy, a po powrocie będzie czas dopieścić X-a. Planujemy Bieszczady, to może byłaby okazja do spotkania.

Pozdrawiam.

Co spotkania w Bieszczadach jestem "za" wiec podrzucaj termin i planujemy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą pierwszy wyjazd x-trailem z przyczepia. Byłem na pielgrzymce w Częstochowie. Wrażenia po przejeździe około 300km. są bardzo dobre. Wygoda, dynamika i ekonomia na bardzo przyzwoitym poziomie. Jadąc, przyczepaki prawie nie czuje się na haku. Ten krótki wyjazd utwierdził mnie w przekonaniu, że kupno takiego holownika to był dobry wybór. Po powrocie do domu zauważyłem, że spod inercollera zapocenie od spodu po lewej stronie. Jeszcze nie kąpie, ale robi się taki mgławy nalot z oleju. Kupując ten samochód, brałem pod uwagę koszty regeneracji chłodnicy oleju i jestem na to przygotowany, zastanawiam się tylko, czy robić to już teraz, czy na razie jak nie kapie to jeździć i obserwować dalsze objawy. Chodzi mi oto, jak szybko postępuje rozszczelnienie, czy np. od momentu nalotu olejowego do kapania upływa tak mało czasu, że nie ma na co czekać tylko demontować i wymieniać.

Proszę o kontakt ze sprawdzoną jakąś firmą zajmującą się regeneracją inercollerów, znalazłem kilka adresów, ale wolałbym zrobić to u kogoś zaufanego i sprawdzonego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą pierwszy wyjazd x-trailem z przyczepia. Byłem na pielgrzymce w Częstochowie. Wrażenia po przejeździe około 300km. są bardzo dobre. Wygoda, dynamika i ekonomia na bardzo przyzwoitym poziomie. Jadąc, przyczepaki prawie nie czuje się na haku. Ten krótki wyjazd utwierdził mnie w przekonaniu, że kupno takiego holownika to był dobry wybór. Po powrocie do domu zauważyłem, że spod inercollera zapocenie od spodu po lewej stronie. Jeszcze nie kąpie, ale robi się taki mgławy nalot z oleju. Kupując ten samochód, brałem pod uwagę koszty regeneracji chłodnicy oleju i jestem na to przygotowany, zastanawiam się tylko, czy robić to już teraz, czy na razie jak nie kapie to jeździć i obserwować dalsze objawy. Chodzi mi oto, jak szybko postępuje rozszczelnienie, czy np.u mnie nz od momentu nalotu olejowego do kapania upływa tak mało czasu, że nie ma na co czekać tylko demontować i wymieniać.

Proszę o kontakt ze sprawdzoną jakąś firmą zajmującą się regeneracją inercollerów, znalazłem kilka adresów, ale wolałbym zrobić to u kogoś zaufanego i sprawdzonego.

Pozdrawiam.

 

u mnie nalot pojawil sie jakies 2,5 miesiaca temu, tylko od spodu - przejechalem ponad 15kkm i wciaz jest nalot - nie kapie... ;-) przed urlopem chyba zrobie ;-)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/78906-nieszczelny-intercooler-naprawa/?hl=intercoler

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nalot pojawil sie jakies 2,5 miesiaca temu, tylko od spodu - przejechalem ponad 15kkm i wciaz jest nalot - nie kapie... ;-) przed urlopem chyba zrobie ;-)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/78906-nieszczelny-intercooler-naprawa/?hl=intercoler

Tak się właśnie zastanawiam, bo po przejechaniu trasy Kraków- dom/około 180km/ nic nie było widać, a teraz się pojawiło. Czy Wiesz już u kogo będziesz wymieniał inercooler na regenerowany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam, bo po przejechaniu trasy Kraków- dom/około 180km/ nic nie było widać, a teraz się pojawiło. Czy Wiesz już u kogo będziesz wymieniał inercooler na regenerowany?

 

Na razie nie mysle o tym - po BC sie tym zajmę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe6 regenerowałem swój intercooler w firmie Valdi Chłodnice. Firma ma dość dobrą opinie na forum i jak na razie u mnie jest ok. Wysyłasz im swój intercooler a oni odsyłają ci zregenerowany. Jeżeli chodzi o czas to też wszystko odbywa się dość szybko. Podam ci numery kontaktowe: 504-003-451, 605295295.

Jeżeli chodzi o czas kiedy się zdecydowałem na wymianę intercoolera to decyzje podjąłem jak zaczął dymić na czarno przy przyśpieszaniu. Po wymianie dymienie ustało. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe6 regenerowałem swój intercooler w firmie Valdi Chłodnice. Firma ma dość dobrą opinie na forum i jak na razie u mnie jest ok. Wysyłasz im swój intercooler a oni odsyłają ci zregenerowany. Jeżeli chodzi o czas to też wszystko odbywa się dość szybko. Podam ci numery kontaktowe: 504-003-451, 605295295.

Jeżeli chodzi o czas kiedy się zdecydowałem na wymianę intercoolera to decyzje podjąłem jak zaczął dymić na czarno przy przyśpieszaniu. Po wymianie dymienie ustało. 

 

Pozdrawiam

Dzięki za namiary. W moim jeszcze nic nie dymi i kampania z intercoolera nie widać, ale cały czas obserwuje objawy. Jutro zabieram się za konserwację podwozia, a przy okazji planuje założyć plastikowe nadkola na tył. Robota brudna, ale uważam że warto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam zamiar wymienić olej w skrzyni biegów i skrzynkach rozdzielczy. Jaki zastosować, bo u Nissana powiedziałem się, że do skrzyni biegów należy stosować 75w90, natomiast do rozdzielczy 75w140. Natomiast mechanik proponuje zalać skrzynię biegów 75w85, a rozdzielacze 80w90. Czy zastosowanie oleju proponowanego przez mechanika jest prawidłowe, czy może trzymać się sztywno zaleceń producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował z poprawianiem fabryki-nie koniecznie coś się stanie ale po co Ci jeździć ze swiadomością jak coś padnie w napedzie że to może przez źle dobrany olej.Znam przypadki gdzie nawet olej o tych samych parametrach a tylko innego gorszego producenta powodował problemy z wbijaniem biegów na mrozie,po wymianie na olej wyższej klasy problem ustapił-coś w tym jest.

Ja osobiście wlałbym to co książka pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mechanik proponuje zalać skrzynię biegów 75w85, a rozdzielacze 80w90.... Dobrze mówi - tak jest napisane w instrukcji do x'a - a informacji w serwisie to chyba praktykant ci udzielal... idiota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Natomiast mechanik proponuje zalać skrzynię biegów 75w85, a rozdzielacze 80w90.... Dobrze mówi - tak jest napisane w instrukcji do x'a - a informacji w serwisie to chyba praktykant ci udzielal... idiota...

Ten mechanik sprawdzał dobór olejów w jakimś programie na swoim kopie i to zgadzało by się z instrukcją jak piszesz. Powiela się prawda aby omijać serwisy wielkim łukiem. Myślałem o zalaniu skrzyni i reduktorów olejem z Castrola, a może jest jakaś inna lepsza opcja?

Myślałem o zalaniu tych podzespołów Castrolem, a może zastosować innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.