Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Na pocieszenie Ci dodam, że ja ze swoją starą tabliczką jeździłem 3 lata :D

Mnie już drugi rok nie chce się wlepić tej obniżającej dmc, ale wiem gdzie leży i do pierwszego przeglądu jeszcze rok został ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, eastnomad napisał(a):

Mnie już drugi rok nie chce się wlepić tej obniżającej dmc, ale wiem gdzie leży i do pierwszego przeglądu jeszcze rok został ;)

W Knausie jest łatwiej, bo jest naklejka w bakiście, którą łatwiej zerwać. W Adrii tabliczka była przyklejona do budy jakimś sikaflexem. Trzeba było umiejętnie ją odkleić tak aby nie porysować poszycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Knausie jest łatwiej, bo jest naklejka w bakiście, którą łatwiej zerwać. W Adrii tabliczka była przyklejona do budy jakimś sikaflexem. Trzeba było umiejętnie ją odkleić tak aby nie porysować poszycia

Ja jak coś to nowej naklejki naklejać nie będę w pełni tylko boki na taśmę. Kto wie może kiedyś zmienię i wtedy nie będę musiał nic nalepiać a tą łatwo zdejmę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jacek00 napisał(a):

To ciekawe. Może ktoś ją po prostu zmieniał np. u dealera? Bo z fabryki raczej tak nie wyszła. 

Im dalej w las, tym... 

Okazało się, że dostanę... naklejkę, :). Mam ją nakleić na przynitowaną tabliczkę, czy bezpośrednio na ścianę? ;)

22 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Ale musisz mieć dwie wartości na tabliczce ;)

Szkoda :). 

22 godziny temu, jacek00 napisał(a):

W Adrii tabliczka była przyklejona do budy jakimś sikaflexem. Trzeba było umiejętnie ją odkleić tak aby nie porysować poszycia

Jeśli naklejka będzie miała taki mocny klej, to może spokojnie będzie się trzymała tabliczki aluminiowej. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2024 o 10:25, jacek00 napisał(a):

Ale musisz mieć dwie wartości na tabliczce ;)

Na starej tabliczce znamionowej w poziomie pierwszego prostokąta (tego pustego) miałem nadruk: "1000/1100".

Na nowej jest tylko "1100".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mars napisał(a):

Na starej tabliczce znamionowej w poziomie pierwszego prostokąta (tego pustego) miałem nadruk: "1000/1100".

Prawidłowo, to oznacza, że masz DMC 1000 z 1100 kg :) U mnie jest tak samo. 

58 minut temu, Mars napisał(a):

Na nowej jest tylko "1100".

Dobrze, tak powinno być :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2024 o 10:25, jacek00 napisał(a):
W dniu 19.06.2024 o 10:20, Mars napisał(a):

Jak by tak zetrzeć te 1000 kg, to ta druga liczba jest i tak idealnie na swoim miejscu :jump::policja: :mlot:

Ale musisz mieć dwie wartości na tabliczce ;)

Jacek, @Mars chodzi chyba o to, że wcześniej pisałeś, że muszą być zawsze dwie ;)

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):
2 godziny temu, Mars napisał(a):

Na nowej jest tylko "1100".

Dobrze, tak powinno być :) 

A teraz jeśli dobrze zinterpretowałem to temu zaprzeczyłeś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, eastnomad napisał(a):

Jacek, @Mars chodzi chyba o to, że wcześniej pisałeś, że muszą być zawsze dwie ;)

A teraz jeśli dobrze zinterpretowałem to temu zaprzeczyłeś ;) 

Dokładnie tak, zdaje się, że Jacek mnie wtedy nie zrozumiał. 

W dniu 20.06.2024 o 08:32, Mars napisał(a):

Okazało się, że dostanę... naklejkę, :).

Przeciez to jest jakiś cyrk. Dzisiaj kurier dostarczył przesyłkę, a w niej była... aluminiowa tabliczka znamionowa. Oni serio nie panują nad niczym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko przez język pisany Więc od początku. Na tabliczce mamy 3 prostokaty dotyczące DMC i nacisków na oś (pomijam nacisk na hak). Pozycje 1 i 2 są to właśnie naciski na oś i przy dwóch osiach w tych dwóch prostokacikach będzie wpisane DMC/2.

Prostokąt wyżej to aktualne DMC. Jeśli DMC jest obnizone, to powinny być dwie wartości w tym prostokaciku, czyli wartość aktualna i maksymalna. Jeśli DMC nie jest obnizone to będzie tam wartość nominalna. W kwadraciku 1 (w przypadku jednej osi) będzie zawsze maksymalna wartość, nawet jeśli DMC jest obniżone.

Czyli jeśli masz obniżone DMC względem nominalnego to w prostokaciku u góry powinieneś mieć wartośc aktualną łamaną na maksymalną. A w pozycji 1 wartość maksymalną.

W przypadku DMC nominalnego w prostokąciku u góry i w prostokąciku nr 1 będą te same (maksymalne) wartości.

Czyli zawsze (przy jednej osi) mamy dwie wartości, zazwyczaj te same w prostokąciku nr 1 i tym powyżej. Prostokąt nr 2 przy jednej osi jest pusty.

Teraz chyba napisałem jasno











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mars napisał(a):

Czekam na cząstkowe badanie diagnostyczne w kwestii podniesienia DMC :). 

Żeby było śmieszniej, to badanie diagnostyczne nie powinno być w ogóle wymagane przez WK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Żeby było śmieszniej, to badanie diagnostyczne nie powinno być w ogóle wymagane przez WK :D

No tak, czytałem o tym. 

Allle jeśli to pomoże bez strat czasowych podnieść DMC, to warto było wydać 60 zł. Tak jest, diagnosta wystawił zaświadczenie, jutro wydział komunikacji :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mars napisał(a):

Czekam na cząstkowe badanie diagnostyczne w kwestii podniesienia DMC :). 

A teraz czekanie w wydziale komunikacji. Dziewczyna poszła się dopytać kierownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał(a):

I udało się?

Wstępnie pochwalę Wydział Komunikacji w Świeciu. Na tę chwilę mam 50 % sukces, bo dostałem tymczasowy DR z DMC 1100 kg :). Jeśli tylko dostaną potwierdzenie z ITS'u o takiej DMC mojej przyczepy, to zamówią standardowy DR i jeśli wszystko będzie OK, to zdążę wyjechać do CRO z nowym DR :). Opłata 72,50 zł. 

Na tę chwilę całkowity koszt wyniósł 932,50 zł (certyfikat 800 zł, diagnosta 60 zł, DR 72,50 zł). 

 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.