Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

Nic mi nie zostaje innego jak odchudzić pacjenta ;)

Ja też próbowałem, w starym Dethleffsie nie było szans, miałem podobnie jak u Ciebie. W Hymerze ładowność była duża ale mnóstwo wyposażenia zjadło ją.

Jednak kilka rzeczy umknęło mi kiedy liczyłem w excelu każdy kubek i garnek, np. zapomniał o moskitierze drzwi, źle oszacowałem wagę drewnianych głośników i TV z uchwytem. Z ciekawostek, to np. nowa instalacja 12V (rozprowadzenie gniazd zapalniczek pod 20A) to było ładnych kilka kg przewodów.

Podsumowując, kiedy myślałem, że już wszystko z budki wyjąłem, to jeszcze kilka elementów niefabrycznych tam było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy jest możliwość zmniejszenia LMC DMC 1300 do 1250 jak to zrobić do wydziału komunikacji czy na przeglądzie jak to zrobić czy rejestrować na kogoś innego ze zmniejszonym DMC    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy jest możliwość zmniejszenia LMC DMC 1300 do 1250 jak to zrobić do wydziału komunikacji czy na przeglądzie jak to zrobić czy rejestrować na kogoś innego ze zmniejszonym DMC    
Pisz do producenta lub dealera. Potrzebujesz kwit że buda była homologowana na wnioskowane DMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.03.2024 o 13:34, janm napisał(a):

Całą papierologię  załatwiałem przez Wejherowo ( 600zł ) i z Wejherowa przysłali mi papiery i nową tabliczkę - obsługa rewelka :ok: - można też przez Poznań .

Patrz, a ja zapłaciłem 800 zł i z Poznania przysłali mi... sam certyfikat, bez tabliczki znamionowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mars napisał(a):

Patrz, a ja zapłaciłem 800 zł i z Poznania przysłali mi... sam certyfikat, bez tabliczki znamionowej. 

To gdzie jest tabliczka? :) Bo Adria takową wysyła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):

To gdzie jest tabliczka? :) Bo Adria takową wysyła 

No właśnie nie wiem, gdzie jest tabliczka. Odebrałem dzisiaj kopertę, a tam był tylko Certyfikat. Porażające. 

Napisałem sms'a z pytaniem o tę tabliczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od chyba 2018r nie ma już tradycyjnych tabliczek aluminiowych na zewnątrz , są tylko przyklejane w bakiście ; mi przysłali dwie , naklejaną i aluminiową ale czystą , dałem do grawera i tak zrobił , że niczym się nie różni od oryginału :):ok::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, janm napisał(a):

Od chyba 2018r nie ma już tradycyjnych tabliczek aluminiowych na zewnątrz , są tylko przyklejane w bakiście ; mi przysłali dwie , naklejaną i aluminiową ale czystą , dałem do grawera i tak zrobił , że niczym się nie różni od oryginału :):ok::hej:

Oczywiście, że są. Adria cały czas na zewnątrz przykleja aluminiowe tabliczki znamionowe. I nie są one grawerowane a "drukowane" (tabliczek się obecnie już nie graweruje). I taką tabliczkę należy zastąpić tą nową, którą @Mars powinien otrzymać od dealera albo od Adrii. 

image.png.e56474b6f939552ae6de214cb5786a1a.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janm napisał(a):

To może tylko Hobby tak ma :):hej:

Kwestia producenta. Grupa Knaus też wkleja naklejki w bakiście. Adria od dawna nakleja w prawym dolnym rogu przyczepy. Wcześniej nitowali do ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa jest z 2021 roku i tabliczka trzyma się na bocznej ścianie za pomocą dwóch nitów. 

Cargo Pomorze sprzedaje także przyczepy Hobby, więc pewnie nie zwrócono na to uwagi. Osoby, z którą ogarniam temat, nie było w pracy i dzisiaj ma to zweryfikować. 

Tak, czy owak, dostałem tylko Certyfikat. Ani naklejki, ani tym bardziej tabliczki. 

Kurde, chyba nie zdążę przed Chorwacją :(. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek00, dobrze kojarzę, że kiedyś dałeś na forum opis tabliczki znamionowej przyczepy? Możesz mi przypomnieć oznaczenia prostokącików (pustego; z nr 1 i z nr 2)?

Na mojej w pustym prostokącie jest: 1000/1100 kg; w prostokącie z zerem jest 100 kg, a w prostokącie z jedynką jest 1100 kg. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jacek00, dobrze kojarzę, że kiedyś dałeś na forum opis tabliczki znamionowej przyczepy? Możesz mi przypomnieć oznaczenia prostokącików (pustego; z nr 1 i z nr 2)?
Na mojej w pustym prostokącie jest: 1000/1100 kg; w prostokącie z zerem jest 100 kg, a w prostokącie z jedynką jest 1100 kg. 


1000 kg to jest aktualne DMC, 1100 kg to maksymalny nacisk na oś i maksymalne DMC Twojej przyczepy. 2 prostokąt masz pusty, bo on dotyczy drugiej osi, której u Ciebie nie ma. 100 kg to maksymalny pionowy nacisk na hak.


Przyczepa jest z 2021 roku i tabliczka trzyma się na bocznej ścianie za pomocą dwóch nitów. 


Dziwne, że jest przynitowana a nie przyklejona. U mnie w Adrii była na kleju, odkleilem ją i wkleiłem nową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

1000 kg to jest aktualne DMC, 1100 kg to maksymalny nacisk na oś i maksymalne DMC Twojej przyczepy. 2 prostokąt masz pusty, bo on dotyczy drugiej osi, której u Ciebie nie ma. 100 kg to maksymalny pionowy nacisk na hak.


Dziwne, że jest przynitowana a nie przyklejona. U mnie w Adrii była na kleju, odkleilem ją i wkleiłem nową https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji846.png

 

Dzięki za wyjaśnienie!

Ano tabliczka jest przynitowana elegancko. 

Jak by tak zetrzeć te 1000 kg, to ta druga liczba jest i tak idealnie na swoim miejscu :jump::policja: :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mars napisał(a):

Ano tabliczka jest przynitowana elegancko. 

To ciekawe. Może ktoś ją po prostu zmieniał np. u dealera? Bo z fabryki raczej tak nie wyszła. 

5 minut temu, Mars napisał(a):

Jak by tak zetrzeć te 1000 kg, to ta druga liczba jest i tak idealnie na swoim miejscu :jump::policja: :mlot:

Ale musisz mieć dwie wartości na tabliczce ;)

Na pocieszenie Ci dodam, że ja ze swoją starą tabliczką jeździłem 3 lata :D Zmieniłem ją dopiero jak miałem jechać na 1 przegląd. Bo moja Adria wyjechała z oryginalną tabliczką z fabryki na 1350 kg, zarejestrowana została na 1300 kg, a tabliczkę od dealera dostałem do rąk własnych ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.