Skocz do zawartości

Ku przestrodze


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podobno z każdym kierowcą jedzie św.Krzysztof, jednak po przekroczeniu prędkości bezpiecznej, jego miejsce zajmuje św.Piotr.
W tym przypadku święci chyba nie zamienili się miejscami i dlatego nic się nie stało.

Dodam, że 160 km/h to było zbyt mało dla kierowcy z przyczepką. Po chwili odjechał z większą prędkością. 
 
Filmik nagrany wczoraj na S5 przez jednego z forumowiczów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie ciągnąć wątku. To się nazywa wywołanie do tablicy. Otóż pospolity termin "kacap", "iwanuszka durak", itd, itp., to pospolite, rosyjskiej prowieniencji, popularne zwroty określające niezbyt lotnego Rosjanina. I w takim kontekscie został użyty. Żaden normalny, godny szacunku Rosjanin nie rzucał by się - najpewniej w celu wyłudzenia odszkodowania - pod samochód. I w takim sensie bohater tego "filmiku" jest kacapem lub Iwanuszką Durakiem. Proszę, tak przy okazji, nie zbaczać z tematu wątku.

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie ciągnąć wątku. To się nazywa wywołanie do tablicy. Otóż pospolity termin "kacap", "iwanuszka durak", itd, itp., to pospolite, rosyjskiej prowieniencji, popularne zwroty określające niezbyt lotnego Rosjanina. I w takim kontekscie został użyty. Żaden normalny, godny szacunku Rosjanin nie rzucał by się - najpewniej w celu wyłudzenia odszkodowania - pod samochód. I w takim sensie bohater tego "filmiku" jest kacapem lub Iwanuszką Durakiem. Proszę, tak przy okazji, nie zbaczać z tematu wątku.

 

Kacap to potoczne określenie inspektora Inspektoratu Kontroli Cywilnych Statków Powietrznych (IKCSP) ;). Powie Ci to każdy na pierwszym lepszym lotnisku aeroklubowym. :)

Mimo to, że IKCSP już się tak nie nazywa, określenie to dalej jest stosowane. I wcale wbrew pozorom to nie jest to określenie złośliwe i odnoszące się do pospolitego terminu z powyższego posta, jak łatwo zauważyć, pochodzi od skrótu instytucji.

To tak w związku z negatywnym określeniem, które wcale w niektórych miejscach nie musi być takie negatywne i określać to, co Wam się wydaje, że określa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od zasadniczego pytania - czy wolno komentować  w tym wątku? Czy należy liczyć się ze swawolą admina, który wg widzimisię wytnie komentarz, "pro publico bono"? Mój poprzedni komentarz do "filmiku" Kol TOM3653 był próbą objaśnienia (podejrzewam, że część osób oglądających idiotę rzucającego się na maskę samochodu, uznała to za pospolity wypadek potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych) treści przedstawionego video, gdy tymczasem, nawet niewielkie zainteresowanie się tematem (m.in. publikacje zamieszczone w necie) pozwala wyciągnąć zupełnie inne wnioski, niż mogło by się pierwotnie wydawać. Skomentuję więc ostatni "filmik" pytaniem - dlaczego w niektórych państwach europejskich posiadanie takiej kamery jest zabronione? To samo dotyczy ewentualnego publikowania nagrań z takich "kamerek". W sieci jest cała masa artykułów opisujących zjawisko. Można znaleźć nawet taki tytuł: "Bat na bandytów i policjantów". Dalej można by niczego już nie tłumaczyć. Podłączono natomiast do interpretacji zjawiska GIODO i przepisy o przetwarzaniu danych osobowych, więc sprawa od razu staje się śmierdząca. Można, w szczególnych przypadkach, napytać sobie biedy, podobnie jak w przedstawionym wyżej filmie - odwrotnie. Na YT można znaleźć "kolekcję" skoków na maskę. Oczywiście uchwycone zostały właśnie takim wideorejestratorem. Wszystkie nagrania pochodzą z Rosji.

 

http://www.auto-swiat.pl/prawo/kamery-samochodowe-popularne-i-nielegalne/e0zxy - zbiorek artykułów na powyższy temat.

BTW1 ciekawa jest lektura komentarzy pod powyższym linkiem ;-)

 

BTW2 jeszcze ten link z mapą zakazów http://magazynauto.interia.pl/porady/akcesoria/news-zakazane-akcesoria,nId,1542146

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od zasadniczego pytania - czy wolno komentować  w tym wątku? Czy należy liczyć się ze swawolą admina, który wg widzimisię wytnie komentarz, "pro publico bono"? Mój poprzedni komentarz do "filmiku" Kol TOM3653 był próbą objaśnienia (podejrzewam, że część osób oglądających idiotę rzucającego się na maskę samochodu, uznała to za pospolity wypadek potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych) treści przedstawionego video, gdy tymczasem, nawet niewielkie zainteresowanie się tematem (m.in. publikacje zamieszczone w necie) pozwala wyciągnąć zupełnie inne wnioski, niż mogło by się pierwotnie wydawać. Skomentuję więc ostatni "filmik" pytaniem - dlaczego w niektórych państwach europejskich posiadanie takiej kamery jest zabronione? To samo dotyczy ewentualnego publikowania nagrań z takich "kamerek". W sieci jest cała masa artykułów opisujących zjawisko. Można znaleźć nawet taki tytuł: "Bat na bandytów i policjantów". Dalej można by niczego już nie tłumaczyć. Podłączono natomiast do interpretacji zjawiska GIODO i przepisy o przetwarzaniu danych osobowych, więc sprawa od razu staje się śmierdząca. Można, w szczególnych przypadkach, napytać sobie biedy, podobnie jak w przedstawionym wyżej filmie - odwrotnie. Na YT można znaleźć "kolekcję" skoków na maskę. Oczywiście uchwycone zostały właśnie takim wideorejestratorem. Wszystkie nagrania pochodzą z Rosji.

 

http://www.auto-swiat.pl/prawo/kamery-samochodowe-popularne-i-nielegalne/e0zxy - zbiorek artykułów na powyższy temat.

BTW1 ciekawa jest lektura komentarzy pod powyższym linkiem ;-)

 

BTW2 jeszcze ten link z mapą zakazów http://magazynauto.interia.pl/porady/akcesoria/news-zakazane-akcesoria,nId,1542146

W Niemczech sąd orzekł, żekierowcy, którzy nagrywają filmy wideo w celu ich późniejszego publikowania w internecie lub udostępniania ich policji, łamią prawo. Zdaniem sądu, interes ochrony danych nagrywanych osób należy ocenić jako ważniejszy niż interes kierowcy chcącego gromadzić materiał wideo, aby skorzystać z niego w przypadku kolizji.

Z kolei w Austrii kamera w samochodzie jest traktowana jako monitoring, na który trzeba mieć zgodę. Jeśli kierowca zostanie przyłapany na korzystaniu zkameryna drodze publicznej, grozi mu do 10 000 euro mandatu (41 500 zł). To jednak nie koniec kłopotów, osoba, której samochód został uwieczniony ma prawo domagać się odszkodowania - do 90 000 zł.

Kamera w aucie jest także nielegalna w Szwajcarii.

 

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-zakazane-akcesoria-za-granica-nawet-ponad-40-tys-zl-mandatu,nId,1550067#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Edytowane przez norka9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka reakcja powinna być na takie coś( filmik na dole)? To już jest totalna głupota, niestety u nas jest to nagminne :no:

jakie są tego przyczyny to już inna sprawa ( pewnie czas pracy) czy taki film trafiający np. do sieci

czy nawet na policję coś zmieni :hmm:  a może niektórzy zmienili by zdanie(mówiący że kamerki to zło) w zależności czy jechali by

z tylu czy na przeciw ciężarówki :look: . U nas taka jazda to może nie standard, ale można się z tym często spotkać.

Robiąc prawo jazdy na C czy na D byłem jako wolniejszy uczestnik ruchu( uczący się) piętnowany codziennie, klaksony

szły w ruch :oslabiony:  i to przeważnie lub prawie zawsze przez kierowców osobówek (zapraszam takich do ciężarówki jak by kozaczyli)

Wyprzedzenie wlokącej się (według nich) ciężarówki czy autobusu z napisem "Nauka Jazdy" była dla nich wyzwaniem

aby pokazać jak panują nad swoim pojazdem (o długości 4m :pad: ) szkoda że nie miałem kamerki bo filmy były by przednie. :smirk:

Kultura jazdy w Polsce jest słaba, i jak dla mnie powinna być piętnowana przez takie filmiki. A szczególnie takie przykłady.

 

http://www.wiocha.pl/1208418,Drogowi-bandyci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie taki jeden konfident kiedyś nagrał... i po chwili jak nadarzyła się sposobnośc mnie o tym poinformował...

 

... lipną miał te zabawkę - kartę pamięci sobie z niej tylko zostawiłem :)

Czyli nie widzisz nic złego w takiej jeździe jaką zaprezentował ten "kierowca zawodowy" :hmm:

Ja też nie jestem za tym aby ujawniać byle jakie przewinienia, ale wyprzedanie na trzeciego przez ciężarówkę to już masakra :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie taki jeden konfident kiedyś nagrał... i po chwili jak nadarzyła się sposobnośc mnie o tym poinformował...

 

... lipną miał te zabawkę - kartę pamięci sobie z niej tylko zostawiłem :)

Ludzie są różni wiec i konfident sie trafi  :]

czy aby mu nie odebrałeś tej zabawki siłą ?????   :hmm:  jezeli tak to miałeś dużo szczęścia bo jeszcze z nami piszesz.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.