Skocz do zawartości

Ku przestrodze


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

Też mnie taki jeden konfident kiedyś nagrał... i po chwili jak nadarzyła się sposobnośc mnie o tym poinformował...

 

... lipną miał te zabawkę - kartę pamięci sobie z niej tylko zostawiłem :)

 

jesli cie nagrał i o tym poinformował to najprawdopodobniej zrobiłeś coś "złego" na drodze

jesli zabrałeś mu jego własność to go okradłeś a jesli zrobiłeś to z użyciem siły do dokonałeś rozboju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jesli cie nagrał i o tym poinformował to najprawdopodobniej zrobiłeś coś "złego" na drodze

jesli zabrałeś mu jego własność to go okradłeś a jesli zrobiłeś to z użyciem siły do dokonałeś rozboju .

Rozbój Art. 280

 

§1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 

§ 2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 

Art. 281. Kradzież rozbójnicza

Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.

 

Jak widać sankcja ( kara) za takie przestępstwo jest bardzo wysoka. Na przyszłość proponuję zastanowić się przed takim wymierzaniem „sprawiedliwości” na drodze, bo może okazać się dla wymierzającego ją, ona dość kosztowna. 

W Polsce przepisy prawa nie zabraniają używania kamer rejestrujących więc zabieranie ich komukolwiek jest przestępstwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za tym , żeby takich cwaniaczków drogowych wyłapywać i skutecznie przywracać do porządku. Kamerki samochodowe są tylko jednym ze sposobów na dyscyplinowanie kierowców. To co się dzieje na naszych drogach to tragedia. Masz szczęście, że trafiłeś na takiego człowieka bo ja bym Ci nie odpuścił. To był wystarczający powód żebys trafił przed sąd. Pomyśl czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie taki jeden konfident kiedyś nagrał... i po chwili jak nadarzyła się sposobnośc mnie o tym poinformował...

 

... lipną miał te zabawkę - kartę pamięci sobie z niej tylko zostawiłem :)

Miałeś po prostu dużo szczęścia, że ten ktoś dał sobie zabrać tą jak nazywasz zabawkę. Nie bierz kolego tego do siebie tez nie lubię konfidentów ale bardzie nie lubię chyba drogowych cwaniaków co zagrażają innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje zdanie o kamerkach od dawna jest bardzo klarowne i chętnie je powtórzę.

W Policji powinna być utworzona oddzielna komórka zajmująca się analizowaniem podsyłanych filmików z drogowymi bandytami w rolach głównych.

Komórka ta utrzymywałaby się z nałożonych mandatów i to z nawiązką sporego wzrostu budżetu Policji i debilizmu na drogach byłoby znacznie mniej, bo taki debil* mając świadomość że jego poczynania mogą trafić do weryfikacji, nie ryzykowałby i głupota szybko z tych pustych łbów by się ulotniła.

Głupotą jest przedkładanie jakiejś osranej ustawy o ochronie danych osobowych, ponad bezpieczeństwo czy życie owych chronionych tym prawem osób.

.

Nie rozumiem, dlaczego nasze pazerne na pieniążki Państwo jeszcze czegoś takiego nie wdrożyło, przecież to ogromny dochód wszak jesteśmy po Litwinach najbardziej debilnym motoryzacyjnym i ignoranckim społeczeństwem.

 

* określenie dotyczy wyłącznie debili

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje zdanie o kamerkach od dawna jest bardzo klarowne i chętnie je powtórzę.

W Policji powinna być utworzona oddzielna komórka zajmująca się analizowaniem podsyłanych filmików z drogowymi bandytami w rolach głównych.

Komórka ta utrzymywałaby się z nałożonych mandatów i to z nawiązką sporego wzrostu budżetu Policji i debilizmu na drogach byłoby znacznie mniej, bo taki debil* mając świadomość że jego poczynania mogą trafić do weryfikacji, nie ryzykowałby i głupota szybko z tych pustych łbów by się ulotniła.

Głupotą jest przedkładanie jakiejś osranej ustawy o ochronie danych osobowych, ponad bezpieczeństwo czy życie owych chronionych tym prawem osób.

.

Nie rozumiem, dlaczego nasze pazerne na pieniążki Państwo jeszcze czegoś takiego nie wdrożyło, przecież to ogromny dochód wszak jesteśmy po Litwinach najbardziej debilnym motoryzacyjnym i ignoranckim społeczeństwem.

 

* określenie dotyczy wyłącznie debili

Powiem Ci dlaczego. Bo kamera jest durna i nie wie co to "immunitet" i nie rozpoznaje samochodów rodziny "immuniteta ".

Moim z zdaniem z tego samego powodu "wyrwano zęby" fotoradarom wprowadzając tablice ostrzegające  i jaskrawe malowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frustraci i dewianci wiozą śmierć na naszych drogach wyprzedzając na ciągłych liniach w pobliżu przejść dla Pieszych i nie jest to wina nagrywającego tylko Twojej znajomej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tu się nasuwa powtórzyć....KTO pierwszy rzuci kamieniem....czxy jeden z drugim jak idzie po gazetę do kiosku to zawsze skorzysta z przejścia, czy wszyscy myjemy auta w myjni a nie na posesji, czy przy przystanku zwalniamy do 50...nie jest ppowszechne żeby p[irat drogowy był karawaningowcem..zazwyczaj to młodzieniec w tatusiowek BMC-e z plastikową blondynką obok która się nim (maczo) zachwyca...

Jeżeli natomiast zagrożenie dla innych było realne a nie hipotetyczne..to trzeba przyjąc na garba i nie dyskutować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.