Skocz do zawartości

Ku przestrodze


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak dla mnie to tylko dziennikarska bzdura. Od kiedy to nr rej samochodu jest daną osobową. Dane kierowcy ustala Policja nie nagrywający. Poza tym tu jest mowa o ew. naruszeniu ustawy o ochronie danych osobowych, ale to zupełnie nie koliduje z dopuszczeniem przez sąd takiego filmu jako dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Poza tym tu jest mowa o ew. naruszeniu ustawy o ochronie danych osobowych, ale to zupełnie nie koliduje z dopuszczeniem przez sąd takiego filmu jako dowodu

Eee, sąd nie może korzystać z dowodów zdobytych niezgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jadac niemiecka autostrada,w niedziele,ruch zerowy,ograniczenia predkosci 80,(jechalam drugim pasem),zalozylam ,iz nic mi nie grozi...docisnelam 120 ,troche mnie to kosztowalo,i slusznie,dlatego jestem za mocno bolacymi karami za takie przewinienia.Wjazd do Polski,juz z autostrady,pierwsze przejscie dla pieszych w malej miejscowosci,zatrzymuje sie i czekam az ludzie przejda,jedna z pan patrzy na tablice rejestracyjne i mowi"a no tak z Niemiec"...

zaczelam sprawdzac,jak to jest z tymi pasami,i fakt,zatrzymywanie sie przed nimi,zeby ktos przeszedl to rzadki przypadek.Droga do domu,z Wroclawia do Wch,czarny punkt,jakies 6 aut mnie wyprzedzilo(absolutny zakaz ja jechalam jakies 80).Ostatnie auto nie zdazylo,czolo z tirem,i 2 osoby  zbierajace cos  z pola.Malo bylo co zbierac...Ku przestrodze,to jedynem faktem jest to,za albo masz szczescie(i szczescie maja inni uzytkownicy ruchu) i wtedy mozesz zlamac wszystkie przepisy ruchu drogowego i nic sie nie stanie,albo zrobisz to pierwszy raz i nie zyjesz.I nigdy nie wiesz,kiedy bedziesz to szczescie mial.Dojezdzajac juz do domu,wyskoczyl mi pies pod kola,na szczescie dobrze sie skonczylo.

Po ochlonieciu juz,po tych wszystkich doswiadczeniach,doszlam do wniosku,ze jazda autem to plynne granice sa,co innego jezeli mozemy sami o tym decydowac,a co innego,jesli czynniki zewnetrzne sa nie do przewidzenia.i do tego nie potrzebne sa mi kamerki,jesli jestem normalnym czlowiekm,ktory wsiadajac do auta bierze odpowiedzialnosc,nie tylko za siebie,ale tez za innych uczestnikow ruchu.Majac swiadomosc,ze moj maly blad,moje male a nic sie nie stanie jak jak wymine przyspiesze czy cos innego,moze kogos pozbawic zycia,to wole nie naduzywac szczescia,majac nadzieje,ze mysli tak kazdy,kto wlasne dziecko wysyla do szkoly,zone na zakupy, itd,itp.

Dla mnie kamerka to dorazna pomoc,taka reanimacja,ale moze by pomyslec u usunieciu przyczyny,leb urwac hydrze zanim sie rozwinie?Wlasnie po to,by do takich sytuacji nie dochodzilo?

Wracajac do watku glownego,z wyprzedzaniem na lini ciaglej,moj madry brat kiedys mi powiedzial,nie mysl czy zdazysz wyprzedzic,masz dwie opcje,albo dasz rade albo nie,nie ma moze.To moze kosztowac czyjes zycie.

Edytowane przez Beit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to chyba jedyny kraj w Europie, gdzie jadac zgodznie z przepisami czujesz sie jak przestepca.

Zona jechala na odcinku 200km z Poznania do Gdanska, a ja sobie zdjecia robilem wyprzedzajacych na zakazach...szybko mi sie znudzilo, bo za duzo ich bylo ;) Z 2 tygodni w Polsce wrazen na caly rok ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to chyba jedyny kraj w Europie, gdzie jadac zgodznie z przepisami czujesz sie jak przestepca.

Zona jechala na odcinku 200km z Poznania do Gdanska, a ja sobie zdjecia robilem wyprzedzajacych na zakazach...szybko mi sie znudzilo, bo za duzo ich bylo ;) Z 2 tygodni w Polsce wrazen na caly rok ;>

Może następnym razem powiedz żonie że poza wstecznym  auto ma jeszcze kilka biegów do przodu. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem parę dni temu spory kawałek Polski, w tym po drogach głównych i wsiowych ale jakoś nie widziałem ekstremalnych piruetów w wykonaniu rodaków.

Myślę sobie, że poziom krajowych kierowców nie odbiega zbytnio od lansowanego „światowego”, a wszelkie narzekania to wynik propagandy antypolskiej, mającej zachęcić nas do opuszczenia kraju, by zrobić miejsce tym lepszym.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie pędzi Wisłostradą więcej niż bezpieczne 170km/h, bo nigdy nie wiadomo, czy nie wskoczy nam nagle na lewy pas ktoś, kto uznał, że właśnie czas wyprzedzać ale nie spojrzał w usterko.

„Co wolno wojewodzie, to nie……” – i w zasadzie zgadzam się z tą myślą, nie mniej z poprawką na sensowne karanie, jeżeli ktoś „przekozaczy” i zrobi „BUM!”.

Taki koleś z białego samochodu , który kozaczył po Warszawie, szczęśliwie nikogo nie zabił, a i sam przeżył – ukarałbym go wcale nie „przykładnie”, bo co to za przykład dla tych, których stać na Cieniasa ?

Zmierzam do dania ludziom większej wolności ale też zwiększenia w nich poczucia odpowiedzialności.

Grzej sobie chłopie 200 km/h wśród ekranów dźwiękochłonnych, skoro lubisz i jest pusto ale jak zrobisz komuś „kuku”, to niestety bekniesz według taryfikatora i szlus.

Taki policjant luzak, powinien zatrzymać takiego pędziwiatra i pouczyć, że jak się coś obywatelowi pochrzani z oceną sytuacji, to przy tej prędkości nie będzie wyglądał lepiej, niż rozbita mucha na jego szybie, ewentualnie jak kogoś zabije, to nie wyjdzie z pierdla nim nie posiwieje.

W dzisiejszych czasach każdy samochód jest w stanie przekraczać wszelkie ograniczenia więc po jaką cholerę dawać popisy ?

Czasem obśmianie daje większy efekt, niż kara, a przecież chodzi nam nie o karanie, tylko o bezpieczeństwo.

Omijanie kupy siana pełznącej obok podwójnej ciągłej powinno wyglądać następująco :

  • zwiększamy dystans od kupy
  • wychylamy łeb, czy coś widać przed kupą
  • jeżeli widać – wyjeżdżamy na sąsiedni pas i jeszcze raz sprawdzamy, czy to nie wzniesienie lub zakręt
  • zwiększamy prędkość ale delikatnie, by zdążyć się jednak schować za kupą, jakby coś się pojawiło z przeciwka
  • dodajemy gazu i kupę mamy z tyłu, czyli wszystko OK

Niektórzy podniecają się własną deklarowaną chęcią zaostrzania kar jakby nie pamiętali, że i tak mieszkają w kolonii karnej, co widać na każdym paragonie w okienku z wyszczególnionym VAT-em i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i się stało...

 

We wczorajszych Wiadomościach podano, że 10 Wojewódzkich Komend Policji założyło tzw. "wrzutnie elektroniczne" na filmiki od czujnego społeczeństwa na których zarejestrowano wykroczenia drogowe.

 

Więc z upływem czasu donos spisany ręcznie na kartce papieru przybrał formę godną XXI wieku.

 

Czuwaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

10 Wojewódzkich Komend Policji założyło tzw. "wrzutnie elektroniczne" na filmiki od czujnego społeczeństwa na których zarejestrowano wykroczenia drogowe.

...

 

Marzenia się spełniają !!! Kupuję rejestrator. O!

Będę dostarczycielem powodów do karania młodych "miszczów" w beemkach i golfach którzy zamiast włączać kierunkowskaz, obsługują telefon lub radio :)

a jak się system rozprzestrzeni i widać będzie jego skuteczność, to wreszcie skończy się zgadywanka zamiarów poprzedzającego mnie "miszcza"

Dawno już o tym marzyłem: http://forum.karawaning.pl/topic/16712-ku-przestrodze/?do=findComment&comment=370166

:yay:

Zmienisz zdanie, jak Twoja kamera zarejestruje urwanie przez inny pojazd np. lusterka w Twoim samochodzie, czy pozostaniesz przy opcji konfidencja?

 

:]

Fux, choć szanuję Twój pogląd, to ja mam odmienne zdanie.

Prawdopodobieństwo zarejestrowania jakiegoś debila a pech z własnym lusterkiem jest jak 100:1

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.