Skocz do zawartości

CB


Pawel67

Rekomendowane odpowiedzi

ASC nie jest złe,ale za cenę nowego presidenta z ASC możemy kupić używane radio "starej szkoły"budowane na niskoszumnych tranzystorach,dobrych filtrach itp.sam mam presidenta GRANTA i JACKSONA i żaden chiński wynalazek z ASC im nie dorówna.wystarczy skręcić trochę RF-GAIN i squelcza nie musimy używać.jak ktoś nie ma miejsca na takie radio,4x większe od 520 XL może kupić alana 18 i cieszyć się czystym odbiorem.

krótkofalarstwem i CB bawię się ok 15 lat więc wiele radji już testowałem.

kolegom z Warszawy mogę zademonsrrować różnicę w działaniu radia i "szumofonu".podłączymy 2 radia i porównamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

koliber1111, o ile pamietam to president lincoln mial asc od wielu wielu lat... moze zle pamietam....

ja tam mam radyjko Pan international (jeszcze z czasow technikum).. jade tylko na 1W z antenka z diflektorami firmy sirio (chyba "y" w nazwie gdzies byl) i w tarasie jest to zupelnie wystarczajace.... czasem tylko mam watpliwosci gdy np irka ja slabo slysze znaczy jakby mu w gardle gulgalo czy to u mienia cos nie tak czy moze np u irka?? mnie irek syszy czysto i wyraznie.. innych slysze czysciutko i daleko .. no zdarza sie od czasu do czsu taki co rzezi...

prponuje w takiej kwestii kilka slow zamienic.. tylko nie proponujcie od razu do CB serwisu jechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z kolegów ma to radyjko
Mam niższy model tzn 770 i nie narzekam. Model 880 ma kilka bajerów więcej, ale ja nie mogłem go kupić ze względu na gabaryty. Poczytaj sobie opinie na http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewforum.php?f=75 . Antena tylko mogła by być lepsza. Jak masz możliwość to kup Sirio ML-145 zamiast Hustlera, ale to taż zależy czego oczekujesz od radyjka. Na Hustlerze zasięg w trasie będziesz miał około 10 km a w mieście około 3. Sirio jest dłuższa a to napewno znacznie zwiększy zasięg, ale też bardziej rzuca się w oczy potencjalnym złodziejom. Nie wierz tylko, że tej anteny nie trzeba stroić. Każdą trzeba i powie Ci to każdy użytkownik CB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenka Siro ML-145 (posiadam :blagac: ) jest wstępnie zestrojona co oznacza, że bat jest wkręcony już w cewkę, a SWR nie powinien przekroczyć 2. Czyli możemy by spokojni o końcówkę mocy. Ja jeszcze swojej nie stroiłem (prawie rok), ale właśnie zakupiłem reflektometr to popatrzę co w trawie piszczy. A jeśli się uda to na zlocie gratisowo podstroimy sobie antenki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "cycki" to są przeciwwagi mające za zadanie poprawić charakterystykę promieniowania anteny.W tym przypadku jest to bardziej bajer.Żeby uzyskać pożądany efekt musiały by być o wiele dłuższe co w aucie jest niemożliwe.Przeciwwagą dla takiej anteny jest dach auta.Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie anteny na środku,ale wiadomo,że nie każdy tak zrobi.Popatrz sobie na anteny cb stojące na dachach.Tam wyraźnie widać przeciwwagi i faktycznie spełniają swoją rolę bo są odpowiednio długie.Wyjątek to antena pół-falowa,która ich nie potrzebuje ponieważ ma inną charakterystykę promieniowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.