Skocz do zawartości

GPS


Jaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Osobiście testowałem MapęMap, iGo i Automapę. iGo ma bardzo fajny interfejs, jednak jeśli ma się wyświetlacz tylko 3.5" to nie można za bardzo poszaleć, lepiej 4,3, niestety jakość map na Polskę jest tam jak dla mnie niezadowalająca, jednak na Europę ponoć rewelacja. Na Polskę jednak zostałem przy AM.

Również kiedyś uważałem że nie ma to jak standardowa mapa, bardzo dobrze jest jak "pilot" obok z papierówką prowadzi, jednak trochę gorzej jak trzeba sobie radzić samemu... Dawno temu wpadł mi w ręce jeden z pierwszych Garminów, jednak mapa Polski była wręcz beznadziejna, ale gdy wyjechałem z nią do Niemiec dopiero doceniłem wygody nawigacji :hop1:

Grunt żeby w nawigacji można było działać na normalnym trybie 2D widoku, bo wszelakie 3D są niedopuszczalne :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Zrobię tak, jak podpowiedział Adi - pobawię się różnymi mapami, a potem zdecyduję, którą wziąć. Jeszcze mam trochę czasu. Na dzień dzisiejszy celuję w iGO, City Navigatora i AutoMapę. I oczywiście po powrocie podzielę się wrażeniami z użytkowania nawigacji :niewiem:.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zabrać głos w tej dyskusji i cokolwiek doradzić, wszak nikt nie musi z mojej opinii korzystać, sugeruje iGO, w ciągu dwóch tygodni pobytu na Rumuni, Bułgarii i Serbii korzystałem z iGO i Tomtoma, ten pierwszy bez anteny zewnętrznej ten drugi z anteną zewnętrzna. O ile iGO bardzo ładnie trzymało mi sygnał o tyle wTomtomie bywały miejsca, ze zanikał mimo anteny i druga sprawa, po wklepaniu punktu docelowego Tomtom niejednokrotnie "kończył" nawigowanie w "polu" a iGO nadal prowadził do celu - jest dokładniejsza i ma lepsze pokrycie. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartrait, To było dawno i nieprawda. Dzisiaj CityNavigator na Garmina (bo garmin to firma produkująca GPS a nie mapa) ma chyba najdokładniejszą mapę jaką widziałem. Ani Automapa ani GPMapa nie maja tylu dróg - ma nawet ścieżli leśne zaznaczone jako tego typu drogi - auta tam nie prowadzi ale rower już tak, poza tym ma drogi parę miesięcy temu zbudowane - to dla mnie PLUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noemi_s, Tak jak już wcześniej napisałem, często robiłem tak, że w jedna stronę jechałem na jednej a wracałem na innej, no chyba, że miałem 2 GPSy, (moja "M" bardzo wyśmiewała mnie z tego, ale sama po czasie doszła, że jej Hołek też nie pasi :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi, automapa też ma ścieżki w lesie , używałem jej gdy chodziłem na grzyby. Z lasu mnie wyprowadziła i zdziwiłem się gdy na mapie widziałem leśne ścieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi, dokładnie, to było jeszcze przed 2000r, wtedy u nas to raczkowało, wiem że teraz na Garmina są już bardzo dobre mamy Polski, nawet topograficzne. Powiedz mi jednak, bo nie testowałem najnowszego CityNavigatora (w ogóle można to uruchomić na innych navi z WinCE?) czy ma też tak dokładnie, jak obecnie a automapie, rozrysowane szkice budynków z numeracją bram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrysowane szkice budynków z numeracją bram?
Numery domów tak a szkicy nie (na szczęscie). Sa to oczywiście moje gusta. Raz tylko jechałem z szkicami budynków i zaraz to wyłączyłem (na innej mapie). Gdzieś coś czytałem, że ma mieć, ale ten mój obrysów budynków nie ma, ale numeracje domów oczywiście tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrysowane szkice budynków z numeracją bram?
Numery domów tak a szkicy nie (na szczęscie).

Znaczy chodzi mi oczywiście o rzut budynku, w widoku z góry, 2D, w żadnym razie żadnych widoków 3D :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem o Katowicach: City Navigator ma numerację ale obrysów nie ma, ale GPMapa także na Garmina ma już obrysy budynków (pomijam, że GPMapa Topo ma wszystkie szlaki turystyczne traktowane jako drogi, moża nimi w górach nawigować i wyliczać sobie traski, a na kompie profil maluje :niewiem: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPMapa Topo ma wszystkie szlaki turystyczne traktowane jako drogi, moża nimi w górach nawigować i wyliczać sobie traski, a na kompie profil maluje

 

z drugiej strony można sobie wetknąć do garmina oryginalną topo polska lub "turystykę topo" wychodzi troszkę taniej ......... :-) a też mapsouce profil maluje bo ustalanie trasy szlakiem pieszym z plecakiem wg. algorytmów garmina to już leciutki hazard i może się źle kiedyś skończyć (nie to żebym miał coś przeciw garminowi używam z powodzeniem od ponad 10 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, ale ona już nie jest rozwijana i ma tylko góry, inne tereny już niestety nie.

Znam jedno i drugie i przesiadłem się na GP Mapę TOPO.

Tak na ślepo to nie, ale zaplanować trasę w góry czy Jura przed kompem z profilem i odległościami całkiem przyjemne jest. Zawsze jednak kontroluję na papierowej mapie ( w terenie którego nie znam :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obiecałam podzielić się wrażeniami z używania nawigacji za granicą. Oto i one. Po testach zabrałam ze sobą AutoMapę i iGo. AutoMapę dlatego, że na terenie Polski wydawała się być najdokładniejsza, bo iGo, niestety, miała błędy - nawet na terenie samego Krakowa. Z kolei iGo wydawała się być bardzo dokładna, jeżeli chodzi o Europę Zachodnią.

Ruszyłam z domu używając AutoMapy, zamierzając po przekroczeniu granicy zmienić ją na iGo. Ale jakoś tak się stało, że nie zmieniłam - AutoMapa sprawdziła się w 100%, także za granicą. Przejechałam 3500 km i na tym dystansie nie zawiodła mnie ani razu. Na terenie Francji nie było co prawda zaznaczonych dwóch małych rond, tylko zwykłe skrzyżowania, ale oba wyglądały na niedawno zbudowane. Poza tym super.

I do Hołka można się przyzwyczaić :) ...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.