Skocz do zawartości

GPS


Jaro

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak na filmiku działa mój osobisty GPS (czyli moje kochanie). Raz w Warszawie jak kierowała mną wg mapy to wyjechaliśmy czort wie gdzie... a trafiłem później patrząc na... lecący samolot :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To mój osobisty GPS choć antyk (rok prod.1954) - spisuje się znakomicie.Zaledwie kilka razy wyprowadził mnie w "pole".Lecz bezbłędnie trafia DO DOMU.Może to jest najważniejsze ?

Pozdrawiam - Robin :] (.... a karawana choć po "przejściach" jedzie dalej.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja proponuję coś takiego czy jest ktoś zainteresowany ?? Służę pomocą. Idalny zestaw do Campera lub przyczepy.

 

Właśnie jestem w trakcie sprowadzania takiego zestawu do polski i jestem ciekaw jakie byłoby zainteresowanie podobnymi rzeczami, posiadam bardzo bogatą ofertę zarówno gotowych zestawów jak i poszczególnych elementów. Zainteresowanych proszę o kontakt wielgol@o2.pl lub gg 5322921

 

carcompum0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna ma GPSa (palmtop) i kampera. Nie miałem jeszcze okazji wypróbować tego kompletu razem, więc mam pytanie czy w kamperze z alkową GPS będzie chodził dobrze czy też będzie potrzebna antena ze względu na zasłanianie nieba przez alkowę? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj próbę. Wyciągnąłem kampera z garażu, zamontowałem GPS i przejechałem się. Generalnie chodzi, ale gorzej. Trzy razy zgubił sygnał. Chyba jednak zainwestuję w antenę bo boje się że w lesie czy wąwozie w górach może nie działać za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem antenę i jestem zadowolony z GPS-a. Poprzednio bez anteny gubił sygnał i w czasie jazdy długo nie mógł się odnaleźć (zwłaszcza w lesie), teraz nie mam żadnych problemów. Antenę wypuściłem na przedni zderzak i jest prawie niewidoczna, a spełnia swoją rolę znakomicie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SIRF III i też uważam, że powinno ale chciałbym wiedzieć. Czy 60-100 złotych za antenę, która może jest niepotrzebna, to mało - kwestia dyskusyjna.

 

Jeżdżę już od wielu lat z GPS, miałem ich kilka. Zainwestowałem w antenę (moj jest bez SIRFIII) i różnica jest gigantyczna. Jak GPS "patrzy" przez przednią szybę "widzi" tylko mały wycinek nieba, a jak dasz antenę na dach, masz prawie cały nieboskłon, który trochę może zasłanić las czy budynki. Polecam do każdego GPS antene - naprawdę warto.

Obcnie pracuje na Garminie, jakoś pockety mnie nie przekonują

Pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam już ceny zestawów i pełną ofertę dla zainteresowanych wstawiam pliki do pobrania :

 

oferta 1

 

oferta 2

 

oferta 3

 

Jestem w trakcie sprowadzania takich zestawów do polski i jestem ciekaw jakie byłoby zainteresowanie podobnymi rzeczami, posiadam bardzo bogatą ofertę zarówno gotowych zestawów jak i poszczególnych elementów. Zainteresowanych proszę o kontakt piotr.wielgolewski@karawaning.pl lub gg 5322921

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje jechac z nawigacją Pionieera. Do Krakowa i po krakowie gada po polsku wyswietla też wszystko pop polsku z zestawem mam juz zainstalowanym całej europy odrazu w pamieci. Swietna sparwa po Krakowe prowadziła bezbłednie szukałem konkretnej ulicy i dojechałem odrazu z powodu robót drogowych był mały objazd ale po sekundzie miałem wyliczona nowa trase. Ta była pozyczona ale po sprawdzeniu mysle nad zakupem duzo oszczednośc czasu i paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Widzę,że temat GPS lekko podupadł :jump: .

Dodam więc kilka słów aby przekonać przeciwników do owego wynalazku.

Sprzet to ASUS 636N :wi-f-,blootooth,irda+word,excel-reszte mozna dograć.

Kupiłem go po powrocie z wakacji !! ale przed nastepnymi !!! czyli tymi.

Decyzja o kupnie zapadła po tym jak musielismy przejechać pół austrii +czechy łacznie z centrum Wiednia nawet bez dokładnej mapy,bo wcześniej nie było nam to niezbędne nasz kolega majac GPS wiódł nas za soba jak po sznurku.

Ale gdy się rozdzieliliśmy czgo wcześniej w planach nie było-to gatki zalatały-a szczególnie w Wiedniu.Cóż operowanie mapą w czasie jazdy na motocyklu jest raczej nieefektywne i nieskuteczne :)

Ogólnie udało sie -ale to był motyw do kupne.Mam juz troche doświadczeń z tym sprzetem ,wie jesli trzeba chetnie odpowiem o mapach czy wadach uzytkowania

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za nawigację robi palmtop MIO 550m (2,5 GB pamięci z doskonałym oprogramowaniem: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, odtwarzacz mp3, przeglądarka zdjęć, poprzez telefon komórkowy zapewnia łączność z internetem, pocztą mailową, itp.) z anteną SIRF III.

Mam zainstalowane dwie mapy Polski: Auto Mapę XL v.3 oraz i-Go. Na ogół korzystam z Auto Mapy, bo ma m.in. bazę miejsc w których zainstalowano videoradary oraz radar przenośne, i o nich informuje (bazę te można na bieżąco aktualizować).

Mapa jest bardzo prosta w obsłudze (na mój gust ma za małe cyferki wyświetlacza w opcji KOMPUTER POKŁADOWY, i żeby zobaczyć wskazania: prędkości, czasu jazdy, odległości do celu, itp. trzeba dobrze ślepia wytężać). W trakcjie jazdy nawigacja szybko pracuje, idelanie prowadzi do celu i jest fantastyczna w jeździe po dużych miastach.

Nawigacja nie gubi sygnału. Ma nieraz małe zawahania po zjechaniu z zaplanowanej trasy, ale na ogół głosem Hołowczyca uspokaja, że zaraz znajdzie lepszą trasę i tak po kilku sekundach faktycznie jest. Jedyne co denerwuje to dość długie - często kilkuminutowe oczekiwanie na aktywację anteny, po kilkudniowym okresie niekorzystania.

Uważam nawigację GPS za niemal epokowe odkrycie. Przydaje się wszędzie, czy to podczas wędrówek rowerowych po nieznanych terenach (w tym szczególnie po duktach leśnych), czy podczas grzybobrania w nieznanych lasach (dotychczas korzystałem z kompasu by móc bezbłędnie wrócić do pozostawionego samochodu i nie zawsze wskazania były precyzyjne). Jest się niezależnym, nkogo nie trzeba pytać o drogę. Rewelacja.

Jesienią tego roku kupię sobie nowszą wersję Auto Mapy XL v.4, która ma sporo uaktualnień w tym zwłaszcza widok 3D trasy (moja pracuje w 2D (w 3D pracuje zaś i-Go, ale ona jest jakaś dziwaczna w obsłudze, zacina się i pokazuje mniej szczegółów topograficznych, typu: budynki, lasy, rzeki, itp).

Pragnę jednak zaznaczyć, że pomimo tylu udogodnień dla kierowcy, nic nie zwalnia go podczas kierowania pojazdem z myślenia i obserwowania znaków drogowych oraz sytuacji na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co denerwuje to dosc dlugie - czesto kilkuminutowe oczekiwanie na aktywacje anteny, po kilkudniowym okresie niekorzystania.

Lucjan, mam identyczny model i nie zauwazam u siebie tego, co opisujesz.

Mimo tego, niezaleznie od czasu, w jakim nie korzystalismy, mio potrzebuje sporo czasu na znalezienie satelit kiedy sie ruszy zbyt wczesnie, na postoju zas laczy sie blyskawicznie. Oczywiscie na otwartej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.