Skocz do zawartości

GPS


Jaro

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz, AM4 to całkowicie nowy program, który doskonale zarządza pamięcią (czego brak było w ver.3 - stąd zawieszał się).

 

Nie ma wersji testowej, stara tak mnie zniechęciła, że hej.

 

Jest tutaj.

 

 

Nie dyskutuje z faktami tylko wtracileś watek nie na temtat, bo góry i słaby sygnał niewiele mają z przenikaniem tegoż sygnału przez metalizowane czy ogrzewane szyby. A tak na marginesie, mój znajomy wozi GPS (sam odbiornik) w bagażniku i działa mu OK!.

 

Wątek jak najbardziej na temat, gdyż każde osłabienie docierającego sygnału jak szyba metalizowana, konfiguracja terenu, konfiguracja satelitów, wreszcie wożenie GPSa w bagażniku może spowodować zakłócenia w transmisji GPS a w szczególności gdy te wszystkie czynniki zadziałają jednocześnie. Nawet jeśli są to odbiorniki SSIII czy MTK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

adi napisał/a:

akubit napisał/a:

Widzisz, AM4 to całkowicie nowy program, który doskonale zarządza pamięcią (czego brak było w ver.3 - stąd zawieszał się).

 

 

Nie ma wersji testowej, stara tak mnie zniechęciła, że hej.

 

 

Jest tutaj.

 

NIe jest to wersja o jakiej myślałem, ale wielkie dzięki :) za linka. Pooglądam. Trochę daleko mam na Mazury, ale poogladam wirtualnie.

Pozdrawiam Cie serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... A tak na marginesie, mój znajomy wozi GPS (sam odbiornik) w bagażniku i działa mu OK!.

 

No to gratulacje dla kolegi za posiadanie tekiego sprzetu,jeśli ja swój zdejme z podszybia i położe na podłogę koło pasazera-zaraz gada:utracono sygnał dżipies :)

no nie do wiary-sam to przetestuj i powiedz,że tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akubit: ............

Jestem zachwycony możliwością widoku 3D w tej wersji mapy (taką ma iGo)

hehe,az tak sie nie zachwycaj:poza Automapa do tej pory chyba:Autopilot,tomtom,navigon,igo,destinator-innych nie uzywałem)wszystkie programy na PDA miały 3D :) (a za brak 3D Automapa była najbardziej krtytykowana).Ja uzywalem wersji 3,9,ale skoro mowisz,że jest to przełom -przetestuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje dla kolegi za posiadanie tekiego sprzetu,jeśli ja swój zdejme z podszybia i położe na podłogę koło pasazera-zaraz gada:utracono sygnał dżipies

no nie do wiary-sam to przetestuj i powiedz,że tak jest

 

Zgadza sie, pod nogami pasażera mnie też nie chce działać, ale bagaznik to już inne miejsce :-) , a a tak BTW tego lata udało mi sie zniszczyć GPS, został w słoneczny dzień na podszybiu i od tego momentu zaczął bardzo fixować, aż całkowicie przestał działać (mam niezależny odbiornik od palma). Nowy kupiłem już z chipsetem MTK i jak dla mnie super, wg mnie lepiej, choć nie testowałem jednego i drugiego obok siebie, ale tam gdzie w aucie SIRFIII nie działał już MTK jeszcze chodzi, a od czasu jak go przypaliłem na podszybiu jeździ w schowku w podłkowitniku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy kupiłem już z chipsetem MTK i jak dla mnie super, wg mnie lepiej, choć nie testowałem jednego i drugiego obok siebie, ale tam gdzie w aucie SIRFIII nie działał już MTK jeszcze chodzi, a od czasu jak go przypaliłem na podszybiu jeździ w schowku w podłkowitniku :-)

 

Też kupiłem MTK jako zapasowy i potwierdzam, że lepiej trzyma fixa i znacznie szybciej go łapie, szczególnie w pracy, gdzie mam podwórko - studnię, zanim uruchomi się palmtop fix już jest. SirfIII potrafił jeszcze ze 2-3 minuty szukać. Też wożę GPSy w podłokietniku :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Przecież mi nie chodzi o to, kto częściej jeździ w góry i jakie. Pisałem, że "jeżeli znajdziesz się w silnie zadrzewionym i na dodatek pagórkowatym terenie, to nawet SSIII potrafi się zgubić. Podobnie w Chorwacji, gdy jedzie się półkami skalnymi i satelity są tylko z jednej strony." Nie rozumiem zatem po co dyskutujesz z faktami. Tak jest i już.

 

Własnie wróciłem z Chorwacji,Maks na południe--Sibenik + wycieczki okoliczne.Nie zauważyłem ani razu braku sygnału GPS.Odbiornik to palmtopAsus 636 z własna anteną w postaci odchylanej klapki.Przy okazji:Całkiem niezłe pokrycie Chorwacji ma TT6 ostatnia wersja mapy CE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Już jest uaktualnienie automapy wersja 5.5.2 , którą zainstalowałem , nie chciało mi bezpośrednio na kartę SD i musiałem instalować na nawi i trwało to ponad 3 godziny PL i Europa :( a co nowego ?- najważniejsze zmiany to :

* 637 tys km dróg (przybyło ponad 9 tys km)

* 2621 nawigacyjnych planów miejscowości (przybyło 112)

* Dokładne adresy punktowe i kształty budynków w 2057

miejscowościach (przybyły 82 miejscowości, w tym 4 miasta)

* Gruntowną aktualizację informacji o organizacji ruchu w kilkunastu

największych miastach (m.in. Białystok, Bydgoszcz, Radom, Szczecin)

* Najnowsze dane Europy firmy Navteq w wersji Q2 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wir57, acha, czyli to ta którą udało mi się w ostatniej chwili ściągnąć w czerwcu przed wyjazdem :hop1: już myślałem że może coś nowszego... ale swoją drogą to Krzyś raz mnie w Chojnicach chciał po chodniku i po schodach poprowadzić :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie dopadło :bzik:. Jako zapalona miłośniczka map i atlasów nie widziałam do tej pory potrzeby posiadania nawigacji, ba - nawet pozwalałam sobie na żarty w stosunku tych, którzy ją posiadają, i których wywiodła ona do lasu :niewiem: - w sensie dosłownym, zainteresowani wiedzą, o co chodzi :hop1: .

Ale teoria teorią, a życie życiem. Dość niespodziewanie otrzymałam propozycję wyjazdu i - chyba słusznie - doszłam do wniosku, że jednoczesne prowadzenie samochodu i zerkanie do atlasu może być nieco ...mhm... kłopotliwe. Dziś nabyłam nawigację (odblokowaną) i teraz stoję przed dylematem - jaką wgrać mapę? Interesuje mnie w miarę dokładna mapa Europy Zachodniej (Belgia, Francja, a przelotowo Niemcy). Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noemi_s, jeśli mogę polecić to automapa z Europą , jest dokładna i sporo dodatkowych rzeczy ma tzn punktów PIO , fotoradarów, i jest dwa razy w roku aktualizowana, więcej dowiesz się tu http://www.automapa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zapalona miłośniczka map pobaw sie wieloma mapami. Też kocham mapy i z tego tytułu przeszedłem przez wiele nawigacji i zostałem przy 2:

- iGO

- CityNavigator i GPMapa (to na Garminy ew telefony komórkowe)

 

I te Ci polecam, ale każde osoba poleci Ci swój program subiektywnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.