Skocz do zawartości

GPS


Jaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie zakupiłem (wtorek) Asus A636N i jutro z rana pierwszy poważny test. Przez 2 dni uzywałem jeżdżąc po 3M, ale te drogi znam :].

Jestem jednak zaskoczony dokładnością map (TomTom i AutoMapa). Mimo, że TT mam z małym pokryciem to jednak jest dosyć dokładna. Komunikaty w stylu "trzymaj się lewego pasa", "zjedź z ronda". I dokładność, jadąc 50-70km niemal co do metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 dni uzywałem jeżdżąc po 3M, ale te drogi znam :].

To dobrze że znasz bo jak ja kiedyś wyznaczyłem za pomocą jakiejś mapy na PC trasę którą jeżdże do pracy to jeździłbym na około i 2 razy dłuższą trasą. A jak TT lub AM wyznacza?

 

Nie posiadam nawigacji, ale patrząc na ceny, które w ciągu roku spadły o połowę a przy okazji wzrosła czułość odbiorników to powoli należy rozważyć zakup.

Cieszy również fakt powstawania szzegółowych map dla rejonów bardziej mi odpowiadających. :]

 

Niestety jak widać po ilości odpowiedzi oraz ilości odwiedzin tematu nie są to jeszcze (zapewne z racji ceny) powszechnie stosowane udogodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od bardzo niedawna urzywam Garmin Questa, zakupiłm za niewielkie pieniążki na allegro.

mapa jaką urzywam pozwala mi znaleść się danym mieście, niestety nie zorzgryzłem jeszcze jak dokładna jest mapa. większe miasta sa w miare szczegołowe, ale nie o to mi chodziło.

wspaniale nawiguje mi w podróżowaniu pomiędzy miastami i takie w moim założeniu miało ułatwiać zadanie.

na gps mapie mamm zaznaczone większe zbiorniki wody, rzeki oraz lasy porzy ktrórych się poruszam.

wspaniałe ułatwienie dla podróżujących.

jak coś wiecej się dowiem o moim urządzeniu to niemieszkam napisać, narazie bardzo mnie zadowala, choć domyślam się że w miare jedzenia apetyt rośnie.

pozdrawiam, tommi, rybnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, od ok. dwóch tygodni jestem posiadaczem tego mądrego urządzenia. Na początek dostałem go od znajomego sprzedawcy na próbę i przez tydzień "katowałem" go ile się da. Ruszyłem nawet w dalszą trasę (w sumie 750 km) i jestem pod wrażeniem.

W urzadzeniu zainstalowano program Automapa i tak jak pisze Mercy podawane są właśnie takie komunikaty jak: "trzymaj się lewego pasa", "za 50 m skręć w lewo", "na rondzie trzeci zjazd".

Super bo program rozpoznaje jednokierunkówki i np. w jakiejś pipidówie na lubelszczyźnie poprowadził nas bezbłędnie przez jednokierunkowe centrum. Muszę przyznać, że na ile znałem drogi po których nas prowadził to tylko 2 razy poprowadził nas naokoło, ale gdy na przekór mu pojechałem na skróty, bezbłędnie wytyczył na nowo prawidłową trasę.

To tyle na temat Polski. Jest już podobno mapa Europy i jej jestem najbardziej ciekaw. Jeśli się uda to we wrześniu wyskoczę na tydzień do Chorwacji i wtedy spróbuję przetestować tę "Eurowersję":)))

Reasumując ja jestem pozytywnie zaskoczony i uważam, że inwestycja warta jest swej ceny, a co najważniejsze te ceny coraz bardziej lecą w dół. Ja już dłużej nie czekałem i zdecydowałem się teraz. Niech każdy oceni na ile takie urządzenie przyda się mu. Rewelka jeśli macie możliwość bezpłatnego, tygodniowego testu. Wtedy najłatwiej się zdecydować lub nie. Radzę aby decydyjąc się właśnie coś takiego wymóc na sprzedawcy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin problem polega na tym że o ile mapy Polski i Europy Zachodniej są dostępne to Europą Płd. się dopiero pojawiają i mają stosunkowo małe pokrycie.

Urządzonka na szczęście tanieją, a za kilka lat jak ruszy system europejski powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Jaro, też to słyszałem. Podobno np: Chorwacja ma opracowaną tylko część nadmorską, natomiast wgłąb kraju podobno lepiej z nim nie jechać bo może wyprowadzić w pole:)))

Cóż ta technika dopiero robi się popularna i jak mówi przysłowie: "Początki są zawsze trudne" :] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Intensywnie używam GPS.W polsce są problemy wynikające z faktu , iż dostępne mapy są nieaktualne i niedokładne.Co miesiąc powstaje w naszym kraju kilkaset obwodnic,ulic,dróg,wiaduktów itp.Wydawnictwa kartograficzne nie nadążają i z tego biorą się rozbieżności.GPS-owi można ufać ale nie bezgranicznie.Należy konfrontować jego sugestie z tym co widzimy i z tym co pokazuje mapa samochodowa.Nigdy nie miałem problemów w niemczech,włoszech czy francji.Tam wszystko bezbłędnie się zgadzało.Korzyści z posiadania GPS są oczywiste.Wystarczy aspekt ekonomiczny.Proszę sobie wyobrazić koszty paliwa wynikające z błądzenia,szczeg. w miastach.Do tego dochodzi przypominanie o przekroczeniu prętkości,no i ostrzeganie o mającym nastąpić skręcie.Sumując - wydatek bezwzględnie się opłaca i gdyby tak jeszcze powstała dyskietka z GPS -owym wykazem Kempingów w EUROPIE to nasze szczęście byłoby pełne. Pozdrawiam - Robin :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... gdyby tak jeszcze powstała dyskietka z GPS -owym wykazem Kempingów w EUROPIE to nasze szczęście byłoby pełne.

Pkt można dodawać samodzielnie np. poprzez takie forum :] Miałbyś dodatkowo listę polecanych kempingów a nie tylko kempingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Jaro , firma C-Map Poland nie dopuszcza takiej możliwości.Twierdzą ,że dokonywanie zmian w zawartości karty pamięci grozi nieodwracalną utratą danych i nie podlega naprawie w ramach gwarancji.Mój GPS to Geosat 2c plus. Pozdrawiam z "krakowianki" - Robin :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jakoś myślałem o palmtopie, a tu coraz bardziej popularne są urządzenie dedykowane.

Jednak ja (jeżeli już się zdecyduję) to tylko na palmtopa + antena (GPS, czy jakie tam wtedy będą) no i WiFi do czytania forum :brawo: W tym roku na kempingu w Tiszakecske (Węgry) miałem taką możliwość :]

 

Niezłą pogodę macie w Krakowie jak na urlop - chociaż ja jestem zupełnie z drugiej strony, więc Wam mogło wczoraj mniej padać. :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie jestem w trakcie skladania systemu do samochodu opartego na komputerze klasy miniPC oraz monitora Alpine SD-7000 i odbiornika hover na 25 satelit. polecam takie cos poniewaz z porownaniu z tanszymi urzadzeniami typu Palm ktore niestety maja ta wade ze przy wiekszysz predkosciach lub w wiekszych miastach po prostu sie gubia ... koszt takiego zestawu czyli monitor, komputer 80GB HDD, procek 1000 MhZ oraz 256 ramu, odbiornik najwyzszej klasy 25 satelit na USB, pilot do kontroli tego wszystkiego oraz przetwornica 12/220V wychodzi ok 1000 - 1200 zl oczywiscie mozna na jeszcze tanszych czesciach zlozyc.

 

Zalety :

Odwarzacz DVD, DivX, Avi i wszystkie formaty Video

Odtwarzacz Mp3, MP4, Wav oraz reszta formatów Audio

Nawigacja szybka i bezbłędna działająca na najlepszej dostępniej mapie na rynku czyli AutoMapa XL

Telewizja oraz gry + internet

 

zalet chyba wiele i powiedzcie mi które urządzenie w tym przedziale cenowym posiada takie funkcje jeśli chcecie podam linka do fotek i dokładniejszego opisu montażu oraz zalet tego urzadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych możliwośc złożenia takiego zestawu w określonym przedziale cenowym i o okreslonych parametrach dobranych do indywidualnych potrzeb oraz montaż w przyczepie lub samochodzie. Możliwość dołączenia kamery cofania itp.

 

jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt wielgol@o2.pl lub z adminem tego forum na pewno sie jakoś dogadamy :]

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.