Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak oni pakują takie ciężkie rzeczy jak movery, czy to jest jeden koszt przesyłki, ale jeden kolega chce zamówić od nich lusterka, to koszty dostawy można już na trzech rozbić

 

To pokażę jak pakują akurat Reicha. To są 3 paczki - ten duży karton, w nim są dwa podstawowe elementy z silnikami.Potem na nim stoi ten mniejszy karton , ten z żółtą taśmą - w nim jest centralka i cały montażowy szpej , oraz ta długa sztanga, czyli belka główna i te rurki co kręci się korbką.Ta sztanga ma 2 metry długości w jednym kawałku.

 

0de428399017c467gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

To pokażę jak pakują akurat Reicha. To są 3 paczki - ten duży karton, w nim są dwa podstawowe elementy z silnikami.Potem na nim stoi ten mniejszy karton , ten z żółtą taśmą - w nim jest centralka i cały montażowy szpej , oraz ta długa sztanga, czyli belka główna i te rurki co kręci się korbką.Ta sztanga ma 2 metry długości w jednym kawałku.

 

0de428399017c467gen.jpg

Widzę, że masz zestaw solarny z ModernHome ..... jak sie sprawdza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież koszty wysyłki w Obelink są podane przy każdym towarze akurat

Bardziej chodziło mi o koszty związane z wysyłką podczas reklamacji, ale to już kolega Boas wyjaśnił. Edytowane przez Kondziorro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz zestaw solarny z ModernHome ..... jak sie sprawdza ?

 

Nie wiem, bo go jeszcze nie montowałem, zimno się zrobiło , więc odpuściłem  :]  Poza tym muszę pomyśleć nad jakimś mocowaniem na dachu, bo to panel 160W elastyczny.Najpierw pomyślałem . że go przykleję, ale potem mi się odwidziało i będę próbował zrobić jakieś mocowanie, żeby można go jednak zdemontować.Jak się cieplej zrobi, to dopiero go zamontuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak na poważnie ,nie biorę pod uwagę zakupu nowego movera więc zostaje dylemat który wybrać używany

dogadałem się ze sprzedawcami i cenę wynegocjowałem purple za 1950zł i dodatkowo mogę sobie samemu odebrać.

http://allegro.pl/mover-purpleline-enduro-stan-bdb-rolki-alu-i7047683237.html

A trymestrach wynegocjowałem za 1700zł + koszt wysyłki.

http://allegro.pl/mover-kompletny-firmy-truma-do-przyczepy-i7062335488.html#thumb/5

Który wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz enduro za 1950. Bardzo dobra cena a najważniejsze że odbiór osobisty. Zawsze możesz go obejrzeć (sprawdzić kompletność) przed zapłatą.

Edytowane przez Kondziorro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduro lepiej wygląda tzn.widać że nie żre go jeszcze korozją Lesz w razie W ciężko z częściami zamiennymi. Do trumny zawsze znajde jak to truma popularny produkt

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Truma jest na sprężynie. Jak sprawna to wolałbym Trumę w takim wypadku.

Tak na korbkę

 

No to kicha :) Truma, o ile dobrze widzę jest na sprężynie. Więc masz tylko pół obrotu korbą vs kręcenie korbką aż dociśniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy,że napęd jest na sprężynie?Wystarczy,tylko pół obrotu.Myślałem,że są dociskane z pilota albo kluczem.

Nie napęd, a docisk rolek. W starych moverach musiałeś kręcić korbą aby rolki docisnąć do opon. W nowszych wystarczy pół obrotu i samo się dociska. W automacie wiadomo, że wszystko dzieje się automatycznie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.