Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Voku ... kupowałeś z Obelinka ... jaki koszt wysyłki ?

No masz tam podany koszt chyba 80zł 

Ja nie kupowałem ale pewnie na wiosne będę się rozglądał za jakimś moverem.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeszcze nie widziałem przyczepy towarowej z moverem :D

Ja bym jednak wolał by ten komplet był bez korby za to te 5e taniej :D

 

do kół - tak chyba ciut inne ramie itd...nie wiem jak z wymiarem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem przyczepy towarowej z moverem :D

 

 

 

To nawet na tym forum ktoś pokazywał swoją towarówkę z moverem i to chyba nawet nowym.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz tam podany koszt chyba 80zł 

Ja nie kupowałem ale pewnie na wiosne będę się rozglądał za jakimś moverem.

 

Jak bedziesz zamawiał to podepne sie do Twojego zamówienia . No chyba, że wcześniej gdzieś cos kupie ale patrzac na ceny to w PL teraz jest troche za drogo

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz zamawiał to podepne sie do Twojego zamówienia . No chyba, że wcześniej gdzieś cos kupie ale patrzac na ceny to w PL teraz jest troche za drogo

Nie wiem jak oni pakują takie ciężkie rzeczy jak movery, czy to jest jeden koszt przesyłki, ale jeden kolega chce zamówić od nich lusterka, to koszty dostawy można już na trzech rozbić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma sensu. Mover będzie ważyć ponad 30 kg. Wysyłka potem tego w Polsce też będzie problematyczna i będzie kosztować kilkadziesiąt złotych. Więc to co się oszczędzi na wysyłce ewentualnie z Holandii potem trzeba będzie i tak dołożyć w Polsce.

 

Druga kwestia to rachunek i późniejsza ewentualną reklamacja. Kiedy kupi jedna osoba to wszystko potem trzeba będzie przez tą osobę załatwiać.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można zadzwonić do Obelink. Kilka dni w tygodniu obsługa rozmawia po Polsku (można sprawdzić na stronie kiedy). Można dokładnie dowiedzieć się jak z realizacją gwarancji i jakie dokładne koszty wysyłki. Osobiście bym raczej nie inwestował w mover z korbą ale to moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można zadzwonić do Obelink. Kilka dni w tygodniu obsługa rozmawia po Polsku (można sprawdzić na stronie kiedy). Można dokładnie dowiedzieć się jak z realizacją gwarancji i jakie dokładne koszty wysyłki. Osobiście bym raczej nie inwestował w mover z korbą ale to moje subiektywne zdanie.

Przecież koszty wysyłki w Obelink są podane przy każdym towarze akurat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oni pakują takie ciężkie rzeczy jak movery, czy to jest jeden koszt przesyłki, ale jeden kolega chce zamówić od nich lusterka, to koszty dostawy można już na trzech rozbić

 

Raczej bym nie liczył na wielkie upusty w przesyłce z zagranicy. Mover jednak swoje waży.Ja zamawiałem swojego Reicha w Niemczech i  miał on mi w Niemczech do domu przyjść. I przyszedł , oczywiście w 3 paczkach i przywiózł go nie jakiś tam DHL, GLS czy inny kurier, tylko przywiozła go  firma transportowa dużą ciężarówką.Nie wiem jak wożą tutaj do Polski przez Obelink, ale wątpię w to, by można koszta takiej przesyłki jakoś dzielić.Dodam tylko, że za przesyłkę w Niemczech ja nie płaciłem kompletnie nic, była darmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą bezpośrednio do producenta Reicha, żeby dowiedzieć się jak wygląda sprawa gwarancji  ich moverów. Wygląda to tak:

 

Reich Move Control economy Light - czyli taki jak kupiłem, ten ze strony Obelinka ma 2 lata gwarancji. W Niemczech problemów nie ma, bo mają 5 serwisów gwarancyjnych na kraj, do tego szóstym jest sam producent. W przypadku gwarancji w innych krajach - może oczywiście to załatwić autoryzowany serwis Reicha - w Polsce niestety takiego nie ma.W takim przypadku trzeba dostarczyć mover bezpośrednio do producenta, lub go do nich wysłać.Przed wysyłką proszą jednak o kontakt żeby sprawdzić, czy teki mover podlega gwarancji.Trzeba podać numer seryjny urządzenia i podać datę zakupu.Powiadamiają mailem lub telefonicznie czy rzeczywiście mover podlega gwarancji. Następnie trzeba im go dostarczyć na własny koszt. Jeżeli stwierdzą, że rzeczywiście mover nawalił z ich winy, to go naprawią i odeślą na własny koszt i nawet zwrócą koszta jego dostawy do nich. Jeżeli stwierdzą, że urządzenie uległo awarii z winy użytkownika, to go o tym fakcie powiadamiają z jednoczesnym zapytaniem co dalej.Mogą go odesłać bez naprawy , oczywiście na koszt użytkownika, lub go na jego koszt naprawić i na jego koszt odesłać.

Więc różowo nie wygląda  :hmm:

 

Od modelu  Reich easydriver oraz wyższych, można nawet uzyskać gwarancję do 5 lat,Warunkiem jest rejestracja movera na stronie Reicha na specjalnym formularzu w terminie 4 tygodni od zakupu :

http://reich-easydriver.com/service/garantie-produktregistrierung/

Następnym warunkiem uzyskania 5 letniej gwarancji, jest montaż takiego movera tylko i wyłącznie w autoryzowanym serwisie Reicha - czyli niestety nie u nas  :oslabiony:

No i to tyle  :]

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego różowo nie wygląda? Normalna droga reklamacji

 

Wiem , że normalna, ale piszę to w odniesieniu do nas, bo jednak dla nas będzie to bardziej upierdliwe niż dla Niemca. I na dodatek Niemiec ma możliwość podjechania do najbliższego serwisu i ma problem z głowy, my raczej nie.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno, zwłaszcza jak byłby serwis w polsce to możnaby podjechać z budką bez konieczności rozbebeszania sprzętu. Ale taka prawda że mover jest na tyle prosty w konstrukcji że tam nie za bardzo jest co się zepsuć i w czasie gwarancji mało prawdopodobne wysyłanie do reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.