Skocz do zawartości

Jak zamontować tablice wyróżniające?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Drugim pomysłem na jaki wpadłem to podklejenie takich tablic paskami magnetycznymi :bukiet:

 

Ten pomysł odpada tablice magnetyczne nie będą się trzymać na naszych budkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, wiesz co, nie bierz tego co napisałem powyżej (z tą jedną tablicą) za jaki kolwiek wykładnik.

Zacząłem się zagłębiać w temat i to jest taki burde... w tych przepisach, że sam już kurde nie wiem.

Jak się upewnię, to napiszę.

 

Jak ktoś chce to tu http://www.stacja.com.pl/prawo/2003/0262/0262_10.htm są wzory do rozporządzenia i wysokości na jakich tablice mają być umieszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, wiesz co, nie bierz tego co napisałem powyżej (z tą jedną tablicą) za jaki kolwiek wykładnik.

Zacząłem się zagłębiać w temat i to jest taki burde... w tych przepisach, że sam już kurde nie wiem.

Jak się upewnię, to napiszę.

Też zacząłem studiować ten zapis :bukiet: W zasadzie nie mogę się tam doszukać, żadnych oczywistych wskazówek :biwak: Może ktoś pomoże ?? Jarek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa, ale o co chodzi? nie możesz po prostu przykleić tablic do tylnej ściany przyczepy?

bo to jest takie nasze polskie podejscie do przepisow , przepis mowi wyraznie ze maja byc i to zaraz nasuwa niektorym pytanie " a dlaczego ?" bo maja byc i juz :bukiet: trwaja dyskusje ze to nieestetyczne , ze takie i owakie ale jak sie ktorys "pochwali" na forum ze mu drogowka za brak tablic dala w prezencie mandat i zatrzymala przyczepe do ich zalozenia to sie wtedy ludziska do sklepow rzuca kupia te tablice i nawet gwozdziami je przytwierdza do ciepki byle tylko tego uniknac :biwak:

 

to nasz narodowy nawyk i o czym tu dyskutowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa, ale o co chodzi? nie możesz po prostu przykleić tablic do tylnej ściany przyczepy?

oczywiście, że mogę, ale wolałbym tego nie robić w sposób trwały. stąd moje pytanie i dociekliwość.

bo to jest takie nasze polskie podejscie do przepisow , przepis mowi wyraznie ze maja byc i to zaraz nasuwa niektorym pytanie " a dlaczego ?" bo maja byc i juz

 

radwan czy w moich wypowiedziach znalazłeś choć w jednym fragmencie, że neguje obowiązek posiadania takich tablic? Raczej nie.

Szukam sposobu na ich montaż w taki sposób aby być w zgodzie z przepisami a jednocześnie nie przytwierdzać ich w sposób permanentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze go nie negujesz :bukiet:

poprostu podsumowalem temat tablic

co do sposobu najlatwiej chyba zalozyc tablice z folii samoprzylepnej ewentualnie tablice z tworzywa przykleic na silikon - w obu przypadkach latwo je potem usunac - tylko pytam sie po co ? skoro i tak byc musza :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytam sie po co ? skoro i tak byc musza

 

zakładam, że ustawodawca pójdzie po rozum do głowy (albo kupi przyczepę kempingową :bukiet: ) i wyda załącznik, który zniesie obowiązek stosowania tych tablic na przyczepach :biwak: a wtedy po zdjęciu tych przyklejonych permanentnie zostaną brzydkie ślady, przebarwienia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ustawodawca pójdzie po rozum do głowy

Panowie wyrażę tutaj swoje, zupełnie swoje zdanie na ten temat.

Na wstępie przepraszam Cię Jacku, że używam jako przykładu Twojego cytatu.

Wynika to z tego, że jest on ostatnim (póki co), z napisanych tu wielu o podobnym brzmieniu.

 

Wytłumaczcie mi proszę, naprawdę wytłumaczcie mi, czemu bronicie się rękoma i nogami przed tymi tablicami?

Dlaczego, tablice te wywołuję tyle negatywnych emocji?

Naprawdę, nijak nie potrafię tego zrozumieć.

Owszem jednym się one mogą podobać, innym nie, ale....

Każdy pojazd jeżdżący po drodze publicznej, zeszpecony jest setką mniej lub bardziej potrzebnych elementów, średnio dekoracyjnych.

Pisałem już tutaj, ja osobiście za bardziej szpecącą od w/w tablic uważam tablicę rejestracyjną, a być musi. Nikt, jej nie kwestionuje. A trójkąty odblaskowe na przyczepkach?

Ładne są? Uroku dodają? Nie!

A światła, u niektórych wystające (takie wyłupiaste) - fuj.

Panowie, po co to takie dyskusje.

Są jakieś tam przepisy, diagności to sprawdzają, wiem to bo u mnie też patrzył.

I wszystko w temacie.

O czym, tu deliberować, jeśli chodzi o kwestie strikte, dotyczące przepisów.

Zresztą ja (znów wyrażam tu swój pogląd) wcale tych tablic nie uważam za takie beznadziejnie głupie i niepotrzebne.

Oczywiście, pojawią się tu pewnie zaraz koledzy, którzy zaczną pisać, żebym sobie koguta przymocował pomarańczowego i tysiąc reflektorów, ale to są najprawdopodobniej Ci którzy jako pierwsi, krzyczeli o obowiązku jazdy na światłach przez cały rok, bo źle widać, ale każdy jeden odblask, lub światełko działające niezależnie od prądu, żarówek diod itp. uważają za choinkę i niepotrzebne rzucanie się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie pierwsze pytanie diagnosty brzmiało: "Czy są zamontowane tablice ?"

Tak samo było i u mnie.

Jak by ich nie było, to Pan diagnosta pewnie z za biurka, by nawet nie wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę, naprawdę wytłumaczcie mi, czemu bronicie się rękoma i nogami przed tymi tablicami?

 

Czuję się wywołany do tablicy :bukiet:

 

W kwestii ozdabiania samochodów i przyczep jestem przeciwnikiem wprowadzania jakichkolwiek zmian, ulepszeń wyglądowych poza tym co oferuje farbyka.

Miejsce na tablicę rejestracyjną jest przewidziane i zaprojektowane przez producenta, to samo tyczy sie trojkatow. Dlatego mimo iż nie są elementami dekoracyjnymi stanowią pewną całość z pojazdem.

W mojej opinii tablice wyróżniające ni w ząb nie pasują wyglądem do przyczep kempingowych. Wg mnie ich projekt był przystosowany do innych gabarytów i konstrukcji (TIR-y) a tylko przez brak wyobraźni ustawodawcy nie wyłączone z ich stosowania zostały przyczepy kempingowe.

 

Poza tym jak Konzio słusznie zauważyłeś, przyczepy kempingowe mają już odblaski ekstra w postaci trójkątów :biwak:.

 

Podkreślam jeszcze raz. Prawo nakazuje stosowania tablic - zamontuje je. Jak ? Jeszcze nie wiem. Liczyłem na Waszą pomoc merytoryczną w zakresie zamocowania ich w sposób umożliwiający szybki demontaż zawsze kiedy nie są wymagane :jump:

 

Pozdrawiam

 

Jacek

 

BTW

Chociaż, wiesz co, nie bierz tego co napisałem powyżej (z tą jedną tablicą) za jaki kolwiek wykładnik.

Rozwiązałem zagadkę :jump: Jeśli jej krawędzie nie będą oddalone więcej niż 40 cm od krawędzi bocznej przyczepy to może być jedna :jump: Wymiary min. maks tablicy pojedynczej reguluję ustawa. (na marginesie, jedna o szerokości ok. 150 cm będzie wyglądać chyba jeszcze gorzej niż 2 o długości 56,5 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.