Skocz do zawartości

Jak zamontować tablice wyróżniające?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bierz pod uwagę, że naklejki mają określone wymiary... chyba

 

Biorę biorę :bukiet: tylko tak sobie na razie kombinuje :biwak: ( http://www.newsletterpzm.pl/turystyka/archiw/news0061/cartablice.pdf )

 

Na pytanie musi ci odpowiedzieć jakiś diagnosta.

może Jarek by się wypowiedział ?

 

A możesz zrobić wizualizację mojego pomysłu.

 

O czymś takim myślisz?

post-111621-imported-2d307e2f-a10e-4a5f-aa08-d7bbcf6fca16_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Chociaż sam nie wiem. Myślałeś o montażu - to podsuwam pomysł na mocowanie "mniej trwałe" Ale którakolwiek wersja jest "ładniejsza"?

Tak jak kol. Track222 napisał - naklejki są beznadziejne. Trzeba teraz ustalić w którym układzie są najmniej beznadziejne :bukiet:

 

Jacekkwa - a jakby tak poszukać naklejek, żeby ten odcień żółtego był identyczny jak nasze żółte paski? Może to jest jakiś pomysł? Spróbuj zmienić kolorek. Zawsze można zamówić w jakiejś agencji ...

Jak to widzisz? Albo widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze znów dyskusje o tablicach :jump: zdania na ten temat w sumie nie mam :bukiet: czy montować czy nie :biwak: w poprzedniej budzie nie miałem i nie założyłem a w obecnej już były i wyrzucić nie zamierzam :jump: przedstawie tylko fotke jako pogląd na sprawe Tak to ktoś zamontował i myśle że tragedii nie ma i jak już mają być to najestetyczniejszy wybór :jump:

post-111634-imported-6ce5132c-9dcd-4737-8441-789c63583230_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się trzymają naklejki na chropowatej blasie?

Co tak zamazałeś tablicę?

PO :bukiet:

Tak na serio to tablicę w tym przypadku nie straszą i można powiedzieć , jak oryginał.

Tylko te wkręty , takie tablice śmiało można przykleić bez pomocy wkrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się trzymają naklejki na chropowatej blasie?

 

Ja mam naklejone tablice z folii. Kupiłem je w sklepie z wyposażeniem do przyczep. Nakleiłem i... trzymają się świetnie. Załączam foto. :bukiet:

post-111639-imported-1ff904d1-b461-452e-8792-8c7bed49944a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca temat więc,
Wiem, że temat drażliwy ale mam jedno pytanko.

Jeśli spełnione będą warunki odległości od powierzchni jezdni i od krawędzi przyczepy to czy można tablice przykleić (tymczasowo, na rzep lub inna przyssawka) do wewnętrznej strony szyby?

 

Temat wrócił ponieważ zadałem konkretne pytanie. Czy ktoś potrafi na nie odpowiedzieć ? :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi na nie odpowiedzieć ?

Jacku, powiem Ci tak.

Możliwości przyczepienia, nawet zaproponowane przez Ciebie (czyli np. rzepy), są na pewno wykonalne.

Pytanie polega tylko na tym, przez ile, tablice na takim mocowaniu pozostały by przy budce?!

Jest to pytanie, na które ja przynajmniej nie mam możliwości Ci odpowiedzieć.

Tablice są lekkie, ale nierówności drogi i nawet powierzchnia samej budki (blacha z wytłoczeniami) + wilgoć wydają mi się czynnikami wpływającymi raczej, mało pozytywnie na mocowanie "nietrwałe" lub "niestałe".

Ja swoje tablice, ze względu na niechęć do robienia dziur w poszyciu budki przymocowałem na silikon, ale to nie jest rozwiązanie o jakie pytasz.

Może jakieś obejmy, lub uchwyty, ale to też, albo trzeba uchwyty przykręcić do budki, albo przykleić.

Swoją drogą to rzepy także, po zdjęciu tablic wg. mnie, uroku budce dodawać nie będą.

Naprawdę, trudna to sprawa.

Jeżeli zaś, chodzi o umieszczenie w/w tablic za szybą, to niestety:

- nie będą spełniały one swej roli, gdyż są to odblaski, powierzchnia szyby oraz ich wysokie usytuowanie, może powodować nieodpowiednie załamywanie światła ;

- nie będą one umieszczone, zgodnie z obowiązującymi przepisami;

- mogą porysować Ci szybę;

- (dla tych, którzy uważają je za ohydztwo) tam także, uroku to one Twojej budce nie dodadzą;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugim pomysłem na jaki wpadłem to podklejenie takich tablic paskami magnetycznymi :bukiet:

 

Poza tym wydaję mi się, że wystarczy tylko jedna tablica zamocowana centralnie - za to nieco dłuższa. Mam rację ?

 

nie będą one umieszczone, zgodnie z obowiązującymi przepisami;

 

To jest właśnie dla mnie najbardziej interesujące. Czemu uważasz że nie będą? Czy jest gdzieś jakiś zapis precyzujący miejsce montażu ?

Parametry odległości od jezdni i od krawędzi byłyby spełnione.

 

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.