Skocz do zawartości

Jak zamontować tablice wyróżniające?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:

Po obszernej lekturze i burzliwej dyskusji na naszym form na temat tablic wyróżniających ( i obowiązku ich posiadania :hmm: ) po przekrosczeniu długości zestawu 8m ( i masie...itp) - nabyłem DROGĄ KUPNA komplet tablic wyróżniających - dokładnie taki:

 

http://www.allegro.pl/item274346541_tw_p2_tablice_wyrozniajace_na_przyczepe.html

 

Na mojej kochanej przyczepce HOBBY Easy 475 jak to umieszczę to ją oszpecę brrrr :hmm: !!!

Proszę - może macie jakieś doświadczenia jak to g. przymocować? W sumie dwa kawały cienkiej blachy ( oklejonej odblaskowymi naklejkami) na chropowatej blasze mojej przyczepy???

Przecież nie zanituję ich aby nie narobić dziur w poszyciu cycepki ani nie przykleję z uwagi na wypukłe plastry miodu i osłabioną w ten sposób przyczepność.

Co radzicie? MOże macie jakieś doświadczenia?

Ja myslałem o topionym plastiku z takich pistoletów na gorąco z wkładami...NA klej Pattex z tuby- już niczego nie chcę kleić, bo na dworzu nie zdaje kompletnie egzaminu.

 

A może można je montować pionowo? Czy ładniej poziomo nad niebieskimi pasami?

 

MOja cycepka już przykryta piękną kołderką stoi na zimę :hmm: wczesniej ją umyłem karcherem i zdjąłem kółka a także postawiłem na 4 kobyłkach w okolicach osi + łapy.

( szyby aby się nie porysowały obłozyłem sweterkami :hehe:

Pozdrawiam

abart.

post-32603-imported-c9dbf551-35b2-40c4-9758-cd63b7071a57_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Włóż sobie do bagażnika razem z rolką taśmy dwustronnej, jak sie przyczepią to od ręki nakleisz, na szczęście policjanci są mądrzejsi od tego idiotycznego przepisu.

Ale na przeglądzie nie chcieli żadnych tablic ?, pieczątkę masz, to o co chodzi.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abart, ja mam od poczatku na takiej tasmie http://moto.allegro.pl/item272529480_tasma_dwustronna_klejaca_19mm_super_moc.html

Trzyma bez zarzutu a poprawka przy klejeniu jest praktycznie niemozliwa!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem to na taśmie dwustronnej. Zawsze można to zdjąć. Absolutnie nie na wkręty, nity, itp wynalazki. Szkoda przyczepy.

Na marginesie. Tablice założyłem przed wakacjami. Objechałem Niemcy, Holandię, Austrię, Słowację, Słowenię i Chorwację. Widziałem tylko kilka przyczep z takimi tablicami (max 4) i wszystkie z Polski. Widziałem też setki przyczep bez tych tablic. Bez komentarza....

 

Odnośnie przykrywania. Uważaj. Zeszłą zimę przyczepa stała po umyciu pod plandeką. Na wiosnę okazało się, że nie tylko szyby się rysują ale i lakier ! Cały dzień zabawy z myciem, polerowaniem lekko ściernym woskiem i udało się ją uratować - na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za cenne uwagi. :hmm:

Jednak zawsze można liczyć na forumowiczów.

Spróbuję wozić w bagażniku z taśmą dwustronną. Przegląd mam do wzreśnia poporzedni - załatwieł poprzedni właściciel...

Co do rysowania lakieru przez plandekę - o Boże - zaraz lecę sprawdzić :hmm: co słychać pod plandeką, bo o okna jestem spokojny - są załonięte sweterkami pod plandeką.

 

Dzięki. :hmm:

abart,

 


Teraz pod plandeką a okna przykryte miękkim materiałem, aby plandeka nie tarła. Pod spodem jest przewiew a plandeka ściągnięta jest gumowymi ściągaczami, więc się nie wiewa...

post-32650-imported-d59ffd37-f27f-4068-9857-ff6b456ea1f9_thumb.jpg

 

przed przykrycie umyłem karcherem i postawiłem na kobyłkach

post-32650-imported-c7384a37-892d-47be-9d4a-92efe54d31b6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablicę wykonałem z samoprzylepnej i odblaskowej foli. Naprawdę ją w nocy widać. Trzyma sie od zlotu w Kozienicach - tam sie o nich dowiedziałem. Pozdrawiam Adam :hmm:

post-32712-imported-75e1d409-ae89-42de-b361-f7aa539f3f72_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absoloutnie żadnych plandek!!!!!!!!!!!! Wentylacja a raczej jej brak,zaizolowanie wilgoci w środku no i zmatowienie poprzez ciągłe falowanie i pocieranie plandeki.Zobacz co kropla robi w skale.Jedna nic.A milon to juz dziura!

Tablice na taśmę dwustronną.od góry i z boków pasek ciągły.Od dołu przerywany.Kup takie mniejsze od lawet.jakoś uchodzą w tłoku choć i tak to szpetniactwo. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablicę wykonałem z samoprzylepnej i odblaskowej foli. Naprawdę ją w nocy widać. Trzyma sie od zlotu w Kozienicach - tam sie o nich dowiedziałem. Pozdrawiam Adam :hmm:

 

A gdzie kupiłeś taką folię? Rozumiem, że była ona na metry i sobie dociąłeś? Jak wygląda sprawa legalizacji takiej tablicy? (gotowe mają pieczątki legalizacyjne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie na ul. Radziwiłłowskiej w Krakowie. Żółta - odblaskowa, czerwona - fluorescencyjna. A dlaczego mam to legalizować ? Pozdrawiam Adam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice kupowane w całości mają jakieś pieczątki, które świadczą o homologacji wyrobu. Stąd moje pytanie o legalizację tablic zrobionych własnoręcznie.

Jeśli to nie tajemnica, ile zapłaciłeś za folię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie drobiazgi muszą i mają mieć homologację. W tym konkretnym przypadku homologacja służy pewnie ochronie prawnej producenta przed żądaniami klientów. Nie pamiętam ceny - nie było to wiele. Pozdrawiam Adam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie drobiazgi muszą i mają mieć homologację. W tym konkretnym przypadku homologacja służy pewnie ochronie prawnej producenta przed żądaniami klientów. Nie pamiętam ceny - nie było to wiele. Pozdrawiam Adam :hmm:

 

zgadza się ja mam pieczątke firmy która wykonała ta tablice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat tablic wyróżniających jest nieśmiertelny :hmm:

Dla chętnych z okolic warszawy podaje telefon do sklepu z wuposazeniem TIR - tam kupowałem swoją tablicę z foli samoprzylepnej - 022- 613 23 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.