Skocz do zawartości

Telewizor Provision HD - problem z odbiorem.


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sorka za OT ale tak przy okazji jak by ktoś  w poszukiwaniach TV trafił na jakiś tani monitor podsufitowy do auta to poproszę o linkę.

 

Robert, sprecyzuj slowo "tani", oraz wielkość ekranu, której potrzebujesz :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

                                                       Mówiłem, że jak załatwię sprawę z holownikiem, to wrócę i oto jestem!!!

 Holownik już jest, teraz legalny,,,zatwierdzony" przez Kolegów Ford Focus Mk2 2,0 TDCi kombi, a więc poproszę o poradę jaki dekoder /czy warto z nagrywaniem/ kupić do otv Provision /jak wyżej/ i jaką antenę.

Teraz mam manię odchudzania mojego TEC,a, więc pewnie i dekoder z anteną powinien mało ważyć?

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TV z nagrywaniem. Zawsze jak jesteś w czasie dnia np na plaży, albo na jakiejś wycieczce możesz sobie coś nagrać ciekawego i w nocy, albo w czasie deszczu (jak pogoda butelkowa, a kumple śpią) luknąć sobie na ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                                       Mówiłem, że jak załatwię sprawę z holownikiem, to wrócę i oto jestem!!!

 Holownik już jest, teraz legalny,,,zatwierdzony" przez Kolegów Ford Focus Mk2 2,0 TDCi kombi, a więc poproszę o poradę jaki dekoder /czy warto z nagrywaniem/ kupić do otv Provision /jak wyżej/ i jaką antenę.

Teraz mam manię odchudzania mojego TEC,a, więc pewnie i dekoder z anteną powinien mało ważyć?

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

Witam !

W zasadzie temat utknął i nie zastanowiłeś się, co napisałem w postach 21 i 23

http://forum.karawaning.pl/topic/15701-telewizor-provision-hd-problem-z-odbiorem/?p=341505

Teraz chyba należy się cofnąć właśnie do tego miejsca  :hmm: 

Nie mamy przecież pewności, że potrzebujesz dekoder :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry.

Tak jak ,,ślubowałem" powracam do tematu, bo sezon już!

Pytanie, czy dokupiony dekoder obok zasilania 230V powinien mieć zasilanie 12V aby móc korzystać  z telewizora bez jeszcze podłączenia do 230V?Zaznaczam że zasilacz do mojego telewizorka ma na wyjściu 12V.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powinien bo nie ma to sensu dublować zasilania.

Księgowi decydują, mimo że byłoby to wygodne.

Niektóre modele dekoderów zasilane są z zewnętrznego zasilacza 12V a niektóre także 5V

Większość jednak zasilana jest z sieci i dopiero wewnątrz jest zasilacz zintegrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel napisał:

 

Telewizor nie ma wbudowanego dekodera DVBt – nie odbierze więc sam TV cyfrowej naziemnej. Ja zawsze podłączałem do dekodera CYFRY+ lub NC+. Działało dobrze.

4. Antenę miałem na stojaku zewnętrznym, można swobodnie go ustawiać wokół przyczepy, to musi być mobilne bo w niektórych miejscach nie złapie Pan sygnału. Ludzie montują na dachu przyczep, ale to jest ryzyko bo jak nie ma sygnału to będzie Pan jeździł przyczepą po kempingu szukając dobrego miejsca. Kabel do anteny polecam co najmniej 20m. wtedy zawsze ma Pan możliwość manewru

 

I teraz wszystko jasne!

Tylko jaki kupić dekoder, jaką antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz wszystko jasne!

Tylko jaki kupić dekoder, jaką antenę?

 

Witaj Janusz !

... no nie wiem, czy jasne. Sorry, ale mam wrażenie, że nie próbujesz poczytać odpowiednich tematów na forum, ale nie czytasz również własnego  :hmm:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/15701-telewizor-provision-hd-problem-z-odbiorem/?p=357456

 

http://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowa%C5%84-mobilnych/

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Kristofer, ale Ty najlepiej wiesz, że nie bez przyczyny została tu złamana ciągłość czasu.

Wymiana holownika w trybie NAGŁYM TO BYŁO DLA MNIE NAJPILNIEJSZE!. MAM TO JUŻ ZA SOBĄ.

 

Dla mnie ,,jasne" . Nie ma dekodera, trzeba kupić, tylko jaki? 230/12V?

WójtEwa napisał/a że NIE, /#37/. a ja uważam że warto też mieć 12V,żeby bo nie zawsze wtedy trzeba podłączać się do sieci 230V , żeby look'nąć do otv.Tylko jak byłem w sklepie wszystkie dekodery były na 230/5V. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były właściciel mojej cepki przysłał mi takie praktyczne rady. Może się komuś przyda? Ja mam w domu  tv kablową z uwagi na 3D więc aktualnie w cepce ograniczę się do tv naziemnej

 

Do dekodera przyłącza Pan antenę satelitarną . Największy problem to złapanie sygnału z satelity HOT BIRD (telewizja NC+ czy Polsat Cyforwy). Musi Pan sobie kupić tzw. SAT FINDER – takie pudełeczko, które się podłącza pomiędzy konwerterem na czaszy anteny dekoderem (w zestawie z tym urządzeniem ma Pan taki krótki kabelek). Szuka pan sygnału poruszając czaszą antenty w poziomie i pionie. Ustawienie anteny zawsze na południe wg wskazań kompasu 180 st. i wtedy w pionie reguluje Pan nachyleniem.

U nas w Polsce odchylenie od pionu nie jest duże. Sygnał z konwertera wskaże kiedy sygnał będzie mocny. Można instalacje śledzić na TV – powinien od razu wskoczyć wtedy obraz. Są niestety w Polsce miejsca gdzie nie mogłem złapać sygnału np. w Łebie na kempingach przy ścianie lasu blisko plaży. W Rewalu czy Międzyzdrojach złapałem w 1 minutę.

Na Helu też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były właściciel mojej cepki przysłał mi takie praktyczne rady. Może się komuś przyda? Ja mam w domu  tv kablową z uwagi na 3D więc aktualnie w cepce ograniczę się do tv naziemnej

 

Do dekodera przyłącza Pan antenę satelitarną . Największy problem to złapanie sygnału z satelity HOT BIRD (telewizja NC+ czy Polsat Cyforwy). Musi Pan sobie kupić tzw. SAT FINDER – takie pudełeczko, które się podłącza pomiędzy konwerterem na czaszy anteny dekoderem (w zestawie z tym urządzeniem ma Pan taki krótki kabelek). Szuka pan sygnału poruszając czaszą antenty w poziomie i pionie. Ustawienie anteny zawsze na południe wg wskazań kompasu 180 st. i wtedy w pionie reguluje Pan nachyleniem.

U nas w Polsce odchylenie od pionu nie jest duże. Sygnał z konwertera wskaże kiedy sygnał będzie mocny. Można instalacje śledzić na TV – powinien od razu wskoczyć wtedy obraz. Są niestety w Polsce miejsca gdzie nie mogłem złapać sygnału np. w Łebie na kempingach przy ścianie lasu blisko plaży. W Rewalu czy Międzyzdrojach złapałem w 1 minutę.

Na Helu też.

 

To znane sprawy i są opisane nawet bardziej szczegółowo w kilku tematach.

sorry Kristofer, ale Ty najlepiej wiesz, że nie bez przyczyny została tu złamana ciągłość czasu.

Wymiana holownika w trybie NAGŁYM TO BYŁO DLA MNIE NAJPILNIEJSZE!. MAM TO JUŻ ZA SOBĄ.

 

Dla mnie ,,jasne" . Nie ma dekodera, trzeba kupić, tylko jaki? 230/12V?

WójtEwa napisał/a że NIE, /#37/. a ja uważam że warto też mieć 12V,żeby bo nie zawsze wtedy trzeba podłączać się do sieci 230V , żeby look'nąć do otv.Tylko jak byłem w sklepie wszystkie dekodery były na 230/5V. Co robić?

 

Wiem, wiem, ale wszystko podałem Ci na tacy ;)  Problem w tym, ze nie przeczytałeś lub zrobiłeś to bez należytej uwagi :D

 

Ponawiam moja prośbę, abyś przeczytał mój dawny post #21, zwłaszcza od słów "P.S" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.


Co by się nie okazało, to w tym TV powinieneś mieć złącze CI (nie pokazujesz na fotkach).


Być może jest przystosowane również do obsługi tunerów cyfrowych tego typu.


Może nawet odbiór DVB-T był przy pomocy tunera w postaci karty CI w tym właśnie gnieździe (tego na razie nie wiemy).


Sprawdzałeś, czy w tych gniazdach coś jest, a może jest karta, tylko się poluzowała / wysunęła lekko z gniazda ?


Tak to mniej więcej wygląda:


 


Przeczytałem i teraz i przedtem. Karty nie ma, były właściciel się odnalazł i potwierdził że nie ma dekodera. Teraz tylko kupić dekoder i antenę.


Tylko jakie? No i czy jest sens żeby dekoder miał zasilanie także 12V.post-8228-0-26145100-1385048999_thumb.jp


Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i teraz i przedtem. Karty nie ma, były właściciel się odnalazł i potwierdził że nie ma dekodera. Teraz tylko kupić dekoder i antenę.

Tylko jakie? No i czy jest sens żeby dekoder miał zasilanie także 12V.

 

Wiem, że karty nie masz, ale gniazdo CI fizycznie chyba jest, prawda ???

Sprawdź to, bo wydaje mi się, ze ten TV takie gniazdo powinien mieć :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że karty nie masz, ale gniazdo CI fizycznie chyba jest, prawda ???

Sprawdź to, bo wydaje mi się, ze ten TV takie gniazdo powinien mieć :hmm:

co to jest gniazdo CI, które?

niestety nie mam Instrukcji Obsługi do tego telewizorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.