Skocz do zawartości

Telewizor Provision HD - problem z odbiorem.


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz, popatrz dokładnie na TV z góry i po bokach, czy nie ma tam gdzieś takiej dłuższej szczeliny ok. 55 x 5 mm, na włożenie takiego modułu (powinna mieć oznaczenie "CI"). Jeśli nie znajdziesz, to faktycznie tylko tuner zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli się okaże, ze musisz mieć tuner zewnętrzny i chcesz taki zasilany z 12 V, to tu masz przykładowe oferty:

 

http://allegro.pl/tuner-dvb-t-technisat-ce-4hd-wersja-12v-24v-i4082916627.html

 

http://allegro.pl/tuner-dvb-t-maximum-t-106-wersja-12v-24v-i4073269985.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwszym to jednostki wymiarowe pomieszali (milimetry z centymetrami). Jeszcze Janusz się wystraszy, że taką cegłę długą na 80 cm będzie musiał wozić cepce (dłuższa od szerokości TV) :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwszym to jednostki wymiarowe pomieszali (milimetry z centymetrami).

 

Tak, ten błąd jest powielany przez niemal wszystkich sprzedawców, a wynika z tego, że pierwszy raz pojawił się na stronie u samego Technisat'a  - większość kopiuje parametry z owej stronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się okaże, ze musisz mieć tuner zewnętrzny i chcesz taki zasilany z 12 V, to tu masz przykładowe oferty:

 

http://allegro.pl/tuner-dvb-t-technisat-ce-4hd-wersja-12v-24v-i4082916627.html

 

http://allegro.pl/tuner-dvb-t-maximum-t-106-wersja-12v-24v-i4073269985.html

Kupuje w tym sklepie czasami jakieś akcesoria bo mam blisko, mają zawsze dobre i atrakcyjne ceny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, popatrz dokładnie na TV z góry i po bokach, czy nie ma tam gdzieś takiej dłuższej szczeliny ok. 55 x 5 mm, na włożenie takiego modułu (powinna mieć oznaczenie "CI"). Jeśli nie znajdziesz, to faktycznie tylko tuner zewnętrzny.

           Kristofer, jeszcze raz wyciągnąłem otv, oglądam... Na pewno nie ma CI. Zresztą przy takich wymiarach bez okularów bym zauważył, jest tylko jedna płytka z gniazdami jak na moim foto. Poprzedni właściciel /co na tym forum załączyłem/ korzystał z dekodera satelitarnego nc+

           Ale za pomoc dziękuję, także przy poszukiwaniu holownika. Z holownikiem Ford Focus Mk2 2.0 TDCi kombi /DMC 2000 kg/ nadal o,K!  Silny jak TUR! 340 Nm, silnik cichy jak benzyna, kultura pracy nieporównywalna z Mazdą. Choć Mazda teraz ciężko pracuje. Przez 3 miesiące zrobiła 30.000 km, bo ściga się z korozją /tylne nadkola, to typowa sprawa do dziś tej marki/.

Jednak w żużyciu paliwa Mazda jest nie do pobicia. 40 cm Mazda jest dłuższa od FFocus a w mieście pali 6,5 l/100km. W FFocus na komputerze w mieście /prawdopodobnie to praktyczna norma?/ aż 8,4 l/100km niestety, a na początku bywało i więcej. Ale jakie przyspieszenie i ,,full wypas" wersja. Coś za coś....

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje w tym sklepie czasami jakieś akcesoria bo mam blisko, mają zawsze dobre i atrakcyjne ceny :ok:

Tom3653 Ty z Mysłowic ten sklep w Mysłowicach, który dekoder lepszy? A co sądzą inni Koledzy?

http://allegro.pl/tu...4082916627.html

http://allegro.pl/tu...4073269985.html

 

 

Tom 3653 przysłałeś wiadomość, która nie chce się otworzyć. Czy lusterka są nadal obowiązkowe, nawet jeśli ktoś ma kamerki?

 
TOM3653 właśnie napisał nowy temat zatytułowany " Lusterka do holowania przyczepy" na forum "Ogłoszenia".
----------------------------------------------------------------------
Witam, jako że zakupiłem nowe lusterka moje stare są na sprzedaż.
Jeździłem z nimi ze 12 lat a więc mają już ślady użytkowania.
Cena to tak może 20zł za całość :hmm: , odbiór raczej osobisty bo dojdą jeszcze jakieś koszty transportu.
Info na PW lub tel.664 048 242
  :thank:   :thank:   :thank:
----------------------------------------------------------------------
Temat znajduje się tutaj:
Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz gniazda "CI", to musisz mieć jednak tuner zewnętrzny.
Może będzie Ci odpowiadał ten z linków (jeden lub drugi) ?

W kwestii lusterek, to myślę, że być powinny, a czy muszą ... :hmm:  Trudno w razie czegoś polemizować  :policja:  z policjantem, a kamerki też nie w każdych warunkach się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz gniazda "CI", to musisz mieć jednak tuner zewnętrzny.

Może będzie Ci odpowiadał ten z linków (jeden lub drugi) ?

 

W kwestii lusterek, to myślę, że być powinny, a czy muszą ... :hmm:  Trudno w razie czegoś polemizować  :policja:  z policjantem, a kamerki też nie w każdych warunkach się sprawdzają.

1/ A były właściciel cepki mówi, że używał dekodera satelitarnego nC+.

   Cholera jest ten dekoder czy go nie ma, kupować czy nie kupować, być albo nie być /Szekspir/.

2/ Nie widzę linku w Twoim poście #53, który mi polecasz..?

3 /Kiedy nie sprawdzają się kamerki?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor może mieć dekoder DVBT w standarcie MPEG2 i nie będzie odbierał standartu MPEG4 który to obowiązuje w Polsce. Telewizory wyprodukowane i sprzedawane do końca ubiegłej dekady nie musiały posiadać standartu DVBT4. Nikt nie jest jasnowidzemi i Ci nie określi parametrów telewizora. Zawieś go jakiegoś serwisu rtv niech sprawdzą i będziesz oświecony.

Edytowane przez Carado (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ A były właściciel cepki mówi, że używał dekodera satelitarnego nC+.

To, że używał dekodera satelitarnego wcale nie oznacza, że Ty nie masz w TV tunera DVB-T z MPEG - 4. Skoro mieszkasz w Warszawce, to sygnał masz dobry.Podłącz do TV byle jaką  antenę, może nawet kawałek druta i sprawdź, czy TV będzie odbierać. Jak nie to kupuj ten dekoder zewnętrzny. Wszystkie działają na tej samej zasadzie, tylko różnią się dodatkowymi funkcjami np.: rozbudowany wyświetlacz (oprócz numeru kanału, pokazuje np. godzinę), gniazdo USB (nagrywanie programów, odtwarzanie plików audio/video z pamięci zewnętrznej) niektóre mają jeszcze gniazdo HDMI. Reasumując: od firmy i tych dodatkowych funkcji uzależniona jest cena. Janusz sam musisz wybrać na czym Ci zależy w tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/tu...4082916627.html

 

http://allegro.pl/tu...4073269985.html

 

 

 

 

 

                                               

                                            Port, tak jak powyżej napisał Kristofer, już wiadomo że MUSZĘ kupić dekoder zewnętrzny i zasilany 230/12V  /a nie 5V jak większość dekoderów/ Telewizor mój ma zasilanie 230V/12V więc mógłbym bez podłączania się do sieci krótko i w nagłych wypadkach obejrzeć tv.

No i niech będzie mały i lekki bo DMC ,,straszy"...! I tylko tyle

Niech będą te dekodery z Mysłowic od TOM3653, tylko który lepszy?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port, tak jak powyżej napisał Kristofer, już wiadomo że MUSZĘ kupić dekoder zewnętrzny i zasilany 230/12V  /a nie 5V jak większość dekoderów/ Telewizor mój ma zasilanie 230V/12V więc mógłbym bez podłączania się do sieci krótko i w nagłych wypadkach obejrzeć tv.

No i niech będzie mały i lekki bo DMC ,,straszy"...! I tylko tyle

Niech będą te dekodery z Mysłowic od TOM3653, tylko który lepszy?

 

 

Janusz, Kol. Port ładnie i logicznie już Ci odpowiedział :ok:

 

Podałem poprzednio dwa typy tunera, który powinieneś kupić.

Pytasz, który ?

Odpowiadam: Technisat.

Tego akurat tunera nie miałem w ręku, ale firma zacna i z dużymi tradycjami na rynku, zwłaszcza sprzętu satelitarnego.

Ty, jak wynika z tego, co pisałeś, nie potrzebujesz SAT, ani telewizji "N", więc pozostaje telewizja cyfrowa naziemna.

Kupuj tego Technisata i będzie OK. Jest mały, lekki i z dużymi możliwościami. Ma wyjście HDMI oraz Euro, więc w zasadzie dopasujesz go do każdego TV.  W Twoim TV jest i jedno i drugie, więc "problema ne ma" :]

 

Tu masz chyba taniej :hmm:

 

Przed zakupem w innym miejscu, upewnij się telefonicznie  lub majlowo, czy ten, który zamawiasz ma zasilanie 12 V (są różne wersje).

Myślę, że już teraz wiesz wszystko :]

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://allegro.pl/tu...4082916627.html

 

http://allegro.pl/tu...4073269985.html

 

 

 

 

 

                                               

                                            Port, tak jak powyżej napisał Kristofer, już wiadomo że MUSZĘ kupić dekoder zewnętrzny i zasilany 230/12V  /a nie 5V jak większość dekoderów/ Telewizor mój ma zasilanie 230V/12V więc mógłbym bez podłączania się do sieci krótko i w nagłych wypadkach obejrzeć tv.

No i niech będzie mały i lekki bo DMC ,,straszy"...! I tylko tyle

Niech będą te dekodery z Mysłowic od TOM3653, tylko który lepszy?

 

Uzyskać 5 V możesz z marketowej wtyczki do zapalniczki samochodowejz wbudowanym gniazdem USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.