Skocz do zawartości

Telewizor Provision HD - problem z odbiorem.


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W przyczepie TEC 560 K1 z 2006 r. którą w tym roku nabyłem, jest telewizor Provision HD. Odbiornik współpracuje z DVD, laptopem,  pendrivem nawet z magnetowidem, natomiast nie pracuje na wejściu antenowym nawet jesli podpinam sygał tv kablowej. Podejrzewam że nie posiada on dekodera DVB-t do multiplexa.

Jesli tak to jaki dekoder i antenę kupić, abym mógł mieć dobry sygnał HD w Warszawie i poza Warszawą. A co z sąsiednimi krajami?

Czy jak bym się uparł to można w zimie używać tego telewizora w przyczepie czy lepiej na zimę zabierać ten telewizor do domu /minusowe temperatury, wilgoć itd/.

Dużo pytań, z góry bardzo dziękuję za porady i opinie Kolegów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Janwil, nie wiadomo jaka będzie zima, ale przykładowe -15 - 20 stopni może Ci zahibernować telewizorek aż do wizyty w serwisie. Po za tym nawet jak przynosisz nowy sprzęt elektroniczny ze sklepu (podróż na dworzu)  to też nie można go włączać od razu do sieci, tylko musi przejść kwarantannę z 1 godzinę, aby wszystko odparowało i ustabilizowało się. Ja osobiście odradzam Ci zostawiania TV na zimę w cepce. Antenę zostaw, ale dekoder niech sobie leży koło TV w domciu, żeby nie zapomnieli o sobie. :thank:

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzięki, odbiornik tv będzie w domu na zimę, zresztą przyda się jako drugi otv.

Pomocy proszę w sprawie czy potrzebny jest dekoder no i jaką antenę kupić?

Czy za otv w przyczepie trzeba płacić abonament, jeśli ktoś nie posiada lub posiada otv np. w domu?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil, ja na działce mam dwa TV, dekoder kupiłem jeden w lipcu w Carefour za 70 zeta, wyrzuciłem paragon (przez pomyłkę) i dekoder jest już w koszu. Drugi kupiłem w sierpniu ( do drugiego TV) w sklepie RTV z wyświetlaczem (nie pamiętam firmy, ale w poniedziałek Ci zapodam) za 130 zeta, śmiga jak nie wiem, wyświetla oprócz tego godzinę, kanały itp. Antenę kup taką jaką polecał we wczesniejszych postach Kristofer "UFO" na stopce magnetycznej. Pojedzie Ci i w cepce i w domu tym bardziej, cena akrywnej około 110 zł :]

Odnośnie abonamentu, to ja płacę jeden, za radio w samochodzie też nie płacę, ale nie wiem dokładnie jak to prawnie wygląda, może Koledzy podrzucą, czy na kempingach sprawdzaję te płatności. Jak bym miał płacić za 5 telewizorów i ze trzy radia to w telewizji reklam by  nie puszczali. A w komórce ? Kto płaci abonament za radio w telefonie ?

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda dekoder mam w srodku, ale np moi teściowie mają jeszcze kineskopówkę bez dekodera i kablówka chodzi. Musisz zapytać się operatora. Może to nie jest kablówka tylko sieciówka, którą zrobili sobie lokatorzy wspólnie, wtedy fakrycznie dekoder musi być do każdego TV. Masz drugi TV w domu ? chodzi ? Pożycz dekoder (obojętnie jaki by to nie był) od sąsiada i sprawdź, albo jak masz mały TV to weź go pod pachę, w drugą rękę dwa brawarki i zasuwaj do niego i sprawdź.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil, co to jest za TV ? takiej nazwy nie znalazłem w necie. Pod tą firmą są tylko peryferia do TV (np. nadajniki HD w których sygnał wchodzi z anteny i wychodzi radiowo do dwóch TV w różnych pokojach). Czy to na pewno TV Provision, czy może jakiś monitor ?



Masz na pilocie skanowanie częstotliwości ? automatyczne wyszukiwanie kanałów ? Jak to naciśniesz to co jest na ekranie ? Szuka i nie znajduje, czy nie szuka, nie ma np. paska postępu ?

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znowu robi się śmietnik i w przyszłości trudno będzie przebrnąć przez "różności" szukając info o antenach.
Moderatorzy mają już dość sprzątania - uszanujmy pewien porządek. :blagac:
Post #122 tam Kolega dostał odpowiedź na temat anten, wystarczy przeczytać (najlepiej cały temat).
Proponuję Koledze Janwil założenie osobnego tematu pt.: Telewizor Provision HD - problem z odbiorem.

Tam też wylądują posty tego tv dotyczące.
W nowym temacie najlepiej byłoby zamieścić fotkę telewizora i jego wszystkich gniazd wejściowych.
Będzie możliwość rozstrzygnięcia, czy nie jest to przypadkiem tylko monitor, lub telewizor, ale z uszkodzoną głowicą itd., itp.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga słuszna, ale ja jestem Nowy i jescze nie wiem jak się zaczyna nowy temat

OK, wyjątkowo:

Będąc na stronie głównej, wyszukujesz dział "Technika", a w nim klikasz "Elektryka i elektronika".

Jak znajdziesz się w tym dziale, klikasz jak zaznaczyłem na foto.

post-8228-0-04770700-1384972642_thumb.jpg

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój otv Provision HD nie widzi kablówki, a po dekoderze u sąsiada jest program tv

 

Jeśli możesz, daj fotki o których pisałem.

Jesteś pewien, że to jest telewizor, a nie monitor - czy jest typowe wejście antenowe w nim ?

Może mylisz rodzaj gniazda ?

Jeśli wejście antenowe jest i po podłączeniu anteny i wyszukiwaniu kanałów nic nie masz, to albo nie odbiera tego rodzaju sygnału, albo masz uszkodzoną głowicę, albo coś robisz nie tak, jak trzeba.

Czy sąsiad, o którym wspominasz odbiera kablówkę łącząc swój TV bezpośrednio z gniazdkiem ant. na ścianie, czy po drodze jest dekoder ?

Sieci kablowe puszczają jeszcze na ogół wszystko jednym kablem do mieszkania, a podział jest dopiero w mieszkaniu, więc powinieneś do gniazda swojego TV, podać sygnał bezpośrednio z gniazdka na ścianie. Może być taka sytuacja, że Twój TV posiada głowicę bez pasma kablowego, ale i w takim przypadku powinien wyszukać kilka typowych programów, które często są nadawane w paśmie podstawowym.

W menu telewizora powinieneś oczywiście mieć opcję wyszukiwania kanałów ;)

Czasami jest też opcja uaktywniania poszczególnych pasm dopiero podczas strojenia i dodatkowo zmiany systemów itd.

Typowo, nawet gdy pomylisz systemy, to jednak powinieneś uzyskać chociaż obraz.

Niektóre odbiorniki mają jeszcze tzw. pomijanie programów. Gdy ktoś wcześniej lub przez przypadek włączył tą funkcję np. na wszystkich dostępnych komórkach pamięci, to również nie będziesz mógł nic zobaczyć.

To jednak łatwo sprawdzić podczas przełączania nawet pustych "kanałów" pilotem - patrzysz czy przełączając np. co jeden w górę zmieniają się na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.