Skocz do zawartości

Telewizor Provision HD - problem z odbiorem.


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Port, prosiłeś o CI i jest!

Ale mam sklerozę, taką, że nie pamiętam, że ją mam. Janusz ja o nic cię nie prosiłem, tym bardziej o CI :niewiem::hmm::hehe:

Port przepraszam, nie masz sklerozy.

Ten temat zaczynałem, przerywałem wiele razy, bo na gwałt musiałem zmieniać holownik.

http://forum.karawaning.pl/topic/15727-poszukiwania-holownika-1995-2000kg-dmc-janwil/

Kristofeakukulatorar dziękuję, można  na Ciebie liczyć.

1/ wszystkie fotki na tym forum to mój otv Provision

2/Aktualnie jestem po próbach z dekoderem WIWA HD50

wszystko działa jak trzeba, dekoder malutki, waży tylko 100g, Ale niestety nie podaje zasilania przez USB a sam ma zasilacz 5V, a ja się uparłem aby było 12V wtórnego żebym mógł oglądać tv także z akumulatora!

Więc zgodnie z umową jutro go zwrócę.

No i już miałem zamawiać tego Technisata a tu wraca karta CI. No dobre by to było, najlepsze.! Tylko 1 pilot, nic otv niewystaje /kable, osobna puszka/ i problemu z 12V nie ma

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aktualnie jestem po próbach z dekoderem WIWA HD50 

http://www.ceneo.pl/13555444#tab=spec

Wszystko działa jak trzeba, dekoder malutki, waży tylko 100g, Ale niestety nie podaje zasilania przez USB a sam ma zasilacz 5V, A ja się uparłem aby było 12V wtórnego żebym mógł oglądać tv także z akumulatora! Więc zgodnie z umową jutro go zwrócę.

No i już miałem zamawiać tego Technisata a tu wraca karta CI. No dobre by to było, najlepsze.! Tylko 1 pilot, nic z otv nie wystaje /kable, osobna puszka/ i problemu z 12V nie ma.

Instrukcji obsługi otv Privision nie ma i chyba nie będzie, ale przypomnę że były właściciel poinformował mnie, że korzystał z tv sat nC+ i Polsatu.

Co robić, co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po nocnym odpoczynku i zaordynowanej herbatce z melisą.

Zrobiłem ,,próbę" bez dekodera i z antena pokojową i wygląda to tak jak poniżej na foto /w kolejności odwrotnej, bo nie potrafię tego przestawić po wgraniu na post a ,,krzywy plan" wynika z potrzeby uniknięcia odblasków/. Niby znajduje programy ale na liście programów ich nie ma i komunikuje że brak sygnału!

P.s. Kristofer ja jeszcze raz pochylam łeb jesli jest brak konsekwencji w kolejności moich działań.Ty widzisz to tak ja inaczej. Gdybym szedł po ,,Twoim sznurku" wiele rzeczy zapewne mogłoby ujść uwadze, bo jednak urządzenie jest w moim posiadaniu a ty leczysz na odległość... Nie ma się co obrażać, bo w sumie służy to szeroko rozumianej  zabawie a nie że jesteśmy w pracy /zależność służbowa/

post-15667-0-08290400-1397108628_thumb.jpg

post-15667-0-99887600-1397108653_thumb.jpg

post-15667-0-48426000-1397108712_thumb.jpg

post-15667-0-37707000-1397108743_thumb.jpg

post-15667-0-44133600-1397108784_thumb.jpg

post-15667-0-69178500-1397108809_thumb.jpg

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Za sugestią Kristofera podepnę się pod ten temat. W moim TV sytuacja wygląda tak:

 

1. TV posiada gniazdo CI. Posiadam również tan konwerter co Kristofer przedstawił na fotce, ale mnie się wydaje (chyba, że się mylę?), że to jest adapter do              "jakiejś karty". Mam to wpięte do innego TV, na którym odbieram w domu kablówkę tylko, że do środka jest włożona karta z nazwą mojej kablówki z jakimś chipem jak na karcie sim telefonów.(karta jest wielkości mniej-więcej karty płatniczej).

2. Podłączyłem ten TV u kumpla do zwykłej anteny zewnętrznej, z której on odbiera naziemną tv cyfrową - i nic, ani obrazu, ani dźwięku. Być może, że nie ustawiłem parametrów wyszukiwania o których pisał mi  Kristofer w wątku o antenach. U mnie w ustawieniach  nie ma poszczególnych państw, jest tylko do wyboru: Europa Zachodnia, Wschodnia, Francja, W. Brytania.

3. Jest opcja wyszukaj kanały analogowe(zakładam, że to już nie potrzebne) i opcja cyfrowe - nie mogę tego zaznaczyć. Może jak nie ma tego          adaptera z kartą do odbioru cyfrowych to ta opcja się nie podświetla?

4. Dodam, że ten TV działa u dziecka w pokoju jako monitor i z rozgałęźnika ma pociągnięty sygnał od tej mojej kablówki i odbiera wszystkie kanały bez tej karty, tylko że kablówka nadaje też sygnał analogowy.

 

Co o tym myślicie-

- czy jest szansa, że mój TV zadziała bez dekodera (tunera) zewnętrznego?

-czy w to gniazdo CI oprócz tego konwertera co sugeruje,(w zasadzie to do środka konwertera) Kristofer trzeba włożyć jeszcze jakąś kartę, jeżeli tak to jaką? 

 

Proszę o pomoc

Edytowane przez dyziak13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Za sugestią Kristofera podepnę się pod ten temat. W moim TV sytuacja wygląda tak:

 

1. TV posiada gniazdo CI. Posiadam również tan konwerter co Kristofer przedstawił na fotce, ale mnie się wydaje (chyba, że się mylę?), że to jest adapter do              "jakiejś karty". Mam to wpięte do innego TV, na którym odbieram w domu kablówkę tylko, że do środka jest włożona karta z nazwą mojej kablówki z jakimś chipem jak na karcie sim telefonów.(karta jest wielkości mniej-więcej karty płatniczej).

2. Podłączyłem ten TV u kumpla do zwykłej anteny zewnętrznej, z której on odbiera naziemną tv cyfrową - i nic, ani obrazu, ani dźwięku. Być może, że nie ustawiłem parametrów wyszukiwania o których pisał mi  Kristofer w wątku o antenach. U mnie w ustawieniach  nie ma poszczególnych państw, jest tylko do wyboru: Europa Zachodnia, Wschodnia, Francja, W. Brytania.

3. Jest opcja wyszukaj kanały analogowe(zakładam, że to już nie potrzebne) i opcja cyfrowe - nie mogę tego zaznaczyć. Może jak nie ma tego          adaptera z kartą do odbioru cyfrowych to ta opcja się nie podświetla?

4. Dodam, że ten TV działa u dziecka w pokoju jako monitor i z rozgałęźnika ma pociągnięty sygnał od tej mojej kablówki i odbiera wszystkie kanały bez tej karty, tylko że kablówka nadaje też sygnał analogowy.

 

Co o tym myślicie-

- czy jest szansa, że mój TV zadziała bez dekodera (tunera) zewnętrznego?

-czy w to gniazdo CI oprócz tego konwertera co sugeruje,(w zasadzie to do środka konwertera) Kristofer trzeba włożyć jeszcze jakąś kartę, jeżeli tak to jaką? 

 

Proszę o pomoc

Cześć Dyziak13. Cieszę że TU jesteś. Fajnie ,,zamieszałeś" /konwerter ,dekoder, kraje pogrupowane, kraje wymieniane kolejno itd. itp/ ale ja CI serdecznie dziękuję. DAMY RADĘ z pomocą Kristofera, Porta i innych Kolegów. Juz blisko finału, miałem dziś kupić dekoder 12V ale muszę zaczekać....

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio zapomniałem o fotce:

 

attachicon.gifTuner_DVB_T_CI.JPG

Godz. 02.54 a Ty odpowiadasz na moje problemy, dzięki. Ja częściej o tej godzinie się budzę i jest o'K

No to rozumiem dlaczego nie odpowiadasz na nowe posty. Ja mogę zaczekać z decyzją co kupi i czy kupić..?

Śpij, odpoczywaj, należy Ci się.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dyziak13. Cieszę że TU jesteś. Fajnie ,,zamieszałeś" /konwerter ,dekoder, kraje pogrupowane, kraje wymieniane kolejno itd. itp/ ale ja CI serdecznie dziękuję. DAMY RADĘ z pomocą Kristofera, Porta i innych Kolegów. Juz blisko finału, miałem dziś kupić dekoder 12V ale muszę zaczekać....

Własnie się dowiedziałem po telefonie do firmy, która sprzedaje tan moduł co podrzucił Kristofer, że:

 

- działa bez karty jeżeli chodzi o odbiór naziemnej telewizji cyfrowej

- można do niego włożyć kartę, która dekoduje przypisany do niej sygnał nadawany przez  określonych dostawców np. kablówka itp.

 

Ja u siebie wczoraj coś popaprałem bo wyjąłem z niego tą kartę żeby sprawdzić w tym drugim TV i nie wiem czy dobrze ją włożyłem bo teraz mam cyfrowo tylko naziemną, a może po wyjęciu ta karta się zdeaktywowała (takie zabezpieczenie kablówki, żeby nie kombinować) nie wiem.

 

Dzisiaj znowu będę to badał. Napiszę o efektach.

Cześć Dyziak13. Cieszę że TU jesteś. Fajnie ,,zamieszałeś" /konwerter ,dekoder, kraje pogrupowane, kraje wymieniane kolejno itd. itp/ ale ja CI serdecznie dziękuję. DAMY RADĘ z pomocą Kristofera, Porta i innych Kolegów. Juz blisko finału, miałem dziś kupić dekoder 12V ale muszę zaczekać....

Zobacz jak to nazywają; BLOW

 
Modul NEOTION TV MPEG-4 DVB-T Telewizja DVB-T w twoim telewizorze bez dodatkowego pilota!  Nowy konwerter telewizji cyfrowej nadawanej w standardzie MPEG-4 zbudowany jest w oparciu o najnowszy procesor NP4+ firmy Neotion. Specyfikacja techniczna: Konwertuje sygnał telewizji cyfrowej...
Edytowane przez dyziak13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Dyziak13, że Ty opisujesz swoje,,przypadki". Jak się obudzi Kristofer /był na tym forum jeszcze o godz 02.54/ to może uda nam się to wszystko podsumować? 

Mnie to się podoba, jeden pilot nie dwa, mniej przewodów, cepka będzie lżejsza..Tylko czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym pilotem (od dekodera) sterujesz kanałami, głośnością itp. Są takie piloty, że mają jeden przycisk programowalny i możesz do niego przypisać dowolną funkcję innego urządzenia (oprócz dekodera), np. włączanie/wyłączanie telewizora. I to jest super. Wtedy faktycznie masz jeden pilot. Janusz poszukaj dekodera z takim pilotem :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym pilotem (od dekodera) sterujesz kanałami, głośnością itp. Są takie piloty, że mają jeden przycisk programowalny i możesz do niego przypisać dowolną funkcję innego urządzenia (oprócz dekodera), np. włączanie/wyłączanie telewizora. I to jest super. Wtedy faktycznie masz jeden pilot. Janusz poszukaj dekodera z takim pilotem :thank:

Ja raczej teraz mam na myśli ,,to" co się wkłada do CI i wtedy wystarcza pilot telewizora?

Tylko czy to w moim przypadku technicznie możliwe? Kristofer jeszcze śpi, bo ma do tego prawo. Ja czekam też na jego opinię. A może się obraził po tym jak opisałem swoje poglądy...? Choć nie sądzę. To równy chłop, choć różnimy się pięknie, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To równy chłop, choć różnimy się pięknie, prawda?

Coś w tym jest, masz rację. Może za dużo takich samych pytań, a za mało własnej inwencji, nie wiem. Szukaj tego co się "wkłada" a Kolega Kristofer na pewno to zaopiniuje, ale musisz zapodać konkretne "to"  a nie jakieś tam. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak się obudzi Kristofer /był na tym forum jeszcze o godz 02.54/ to może uda nam się to wszystko podsumować?

 

Janusz, kiedyś już Ci delikatnie wyjaśniałem sprawę, ale może zapomniałeś, albo  .... :niewiem:

Nieładnie (delikatnie rzecz ujmując) wyliczać komukolwiek godziny w, których pisze, a zwłaszcza na forum ogólnym. Każdy robi to, kiedy mu wygodniej. Wolałbym już więcej nie wracać do tej sprawy.

Gdyby spojrzeć na to w inny sposób, to polowa wpisów jest w godzinach pracy.

 

P.S.

jest takie powiedzenie: "Ktoś czasem nie śpi, aby spać mógł ktoś" ;) , więc na przyszłość, pokornie jeszcze raz proszę: pohamuj się w ocenie godzin moich odpowiedzi. Z góry dziękuję.

 

Do pytań ustosunkuję się trochę później, bo teraz jeszcze trochę pośpię  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobadałem dzisiaj jeszcze z tym ustrojstwem(modułem) i okazało się, że:

 

TV na antenie pokojowej z włożonym modułem do gniazda CI złapał 8 kanałów ale nie naziemnej TV tylko: 2 eurosporty, discovery i takie tam.Jakość oczywiście kiepska ale sygnał na tyle mocny, że zapisał.

Z modułem i kartą na kablówce złapał 52 kanały analogowe, cyfrowych 0. Te kanały analogowe łapie też bez modułu.

 

Dodam, że w poprzednim poście podałem złą informację otóż mogę wybrać kraj - Polska. Ta Europa i inne są w ustawieniach systemu.

 

Sprzedawca tego modułu co podał Kristofer sprawdzał na jakiejś swojej liście modeli TV współpracujących z tym modułem i mojego tam nie ma.

Chyba jednak mi pozostanie zakup zewnętrznego tunera, chyba że któryś z was coś wymyśli. Może coś robię źle?

 

Ja mam takie coś:post-16447-0-94812900-1397146981_thumb.jpg i po drugiej stronie post-16447-0-16560500-1397147023_thumb.jpg jest tam włożona ta karta kablówki.

 

 Właśnie wyczytałem, że ten mój moduł działa tylko z kartą.  Zwróciłem na to uwagę bo w opisie tego modułu co podał Kristofer jest, że konwertuje z MPEG 4 na MPEG 2, a umni jest tylko MPEG 2. To może tamto u mnie zadziała?

Edytowane przez dyziak13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.