Skocz do zawartości

Telewizor Provision HD - problem z odbiorem.


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy, 6 postów i wszystko wie, dobre rady. ,,iść do fachowca" /byłem i to niestety nie zamyka mojej sprawy, opiszę po Świętach/

Ja mam lepsze rady ! Mogłem ten telewizor wyrzucić i kupić nowy!

No, ale wtedy Corado nie krzyknąłbyś EUREKA!

NIE CZUJESZ SMAKU SAMODZIELNEGO DOCHODZENIA DO CELU? Krzepiącej pomocy Kolegów? Przyjemności z konwersacji itd

Twój pomysł jest rewolucyjny bo likwiduje karawaning.pl jako niepotrzebny. Wszak są fachowcy.o

Jeśli 100 postów przekracza Twoje możliwości to możesz przeczytać jeden albo wcale, przymusu nie ma. :yay:

a ta rada to dla Ciebie od Ciebie. Jaki to ma związek z tym co napisałeś wcześniej?

 

Źle trafiłeś bo mam wykształcenie i praktykę w tym temacie i piszę tylko merytorycznie. Kup sobie nowy telewizor i zadaj na forum pytanie jakim kolorem kabelka masz podłączyć TV i dlaczego takim, a nie innym. Nabijesz sobie następne 200 postów i będziesz Guru. Przez takich pisarzy jak Ty Forum jest zaśmiecane i merytoryczne porady giną w śmieciowych wypowiedziach. Na Forum w którym jestem moderatorem dawno dostałbyś ostrzeżenie a posty wylądowały by w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Działa moduł czy nie ?

Wreszcie kurier dostarczył moduł...

U mnie w domu na słabej antenie pokojowej nie chciał ,,wystartować", kablówka cyfrowa działała.

Za objawioną mi radą wykształconego profesjonalnego fachowca Corado poszedłem z telewizorkiem do fachowca z publicznego serwisu RTV.

Podłączył swój kabel antenowy/wejściowy /cholera, zapomniałem zapytać czy to po w.cz. czy kablówka, pewnie kablówka?/ działało! 

Powiedział też, że bez dekodera po w.cz. czyli z multiplexa nie będzie działało, Moduł jest dla kablówki i żebym sprawdził sygnał kablówki analogowej.

No i że Niemcy dla multiplexów czyli w.cz. zachowali MP2 i im dekodery DVBT są niepotrzebne, a Polska MP4 i dlatego takie zamieszanie...

Wróciłem do domu /telewizora nie zapomniałem/ podłączyłem do kablówki cyfrowej i analogowej, działało.

I teraz ciekawostka, wyjąłem moduł. Też działa i kablówka cyfrowa i analogowa. Ciekawe? Po co ten moduł?

I znowu wiem że nic nie wiem!

 

P.s. zamówiłem już w Mysłowicach dekoder Technisat 12v wg.Kristofera, Będzie po Świętach, Moduł zwrócę mam jeszcze 7 dni na zwrot /Święta sie wliczają?/

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie kurier dostarczył moduł...

U mnie w domu na słabej antenie pokojowej nie chciał ,,wystartować", kablówka cyfrowa działała.

Za objawioną mi radą wykształconego profesjonalnego fachowca Corado poszedłem z telewizorkiem do fachowca z publicznego serwisu RTV.

Podłączył swój kabel antenowy/wejściowy /cholera, zapomniałem zapytać czy to po w.cz. czy kablówka, pewnie kablówka?/ działało!

Powiedział też, że bez dekodera po w.cz. czyli z multiplexa nie będzie działało, Moduł jest dla kablówki i żebym sprawdził sygnał kablówki analogowej.

No i że Niemcy dla multiplexów czyli w.cz. zachowali MP2 i im dekodery DVBT są niepotrzebne, a Polska MP4 i dlatego takie zamieszanie...

Wróciłem do domu /telewizora nie zapomniałem/ podłączyłem do kablówki cyfrowej i analogowej, działało.

I teraz ciekawostka, wyjąłem moduł. Też działa i kablówka cyfrowa i analogowa. Ciekawe? Po co ten moduł?

I znowu wiem że nic nie wiem!

'Fachowca' znalazłeś jak cholera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle trafiłeś bo mam wykształcenie i praktykę w tym temacie i piszę tylko merytorycznie. Kup sobie nowy telewizor i zadaj na forum pytanie jakim kolorem kabelka masz podłączyć TV i dlaczego takim, a nie innym

'Fachowca' znalazłeś jak cholera :)

Ale co robić? 

Pewnie Corado ma rację? Wziąć ,,telewizor pod pachę" i do Corado, czy kupić inny telewizor od Corado?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co robić?

Pewnie Corado ma rację? Wziąć ,,telewizor pod pachę" i do Corado, czy kupić inny telewizor od Corado?

Nie mogłeś dać fachowcowi telewizora i modułu. Zapytać czy nie może Ci tego przetestować, a cel jest taki żeby to odbierało kanały z powietrza, a nie jakieś kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś dać fachowcowi telewizora i modułu. Zapytać czy nie może Ci tego przetestować, a cel jest taki żeby to odbierało kanały z powietrza, a nie jakieś kablówki.

No może wyrażnie, ,,nie napisałem że ,,pod pachę wziąłem" też moduł ale fachowiec ,,badał" telewizor z modułem!

Powiedział tj. napisałem, że Polska to nie Niemcy /MP4 to nie MP2/ i moduł ,,on air" odbierał NIE BĘDZIE 

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany dokument stanowi ważną wskazówkę dla konsumentów, którzy przy zakupie telewizyjnego sprzętu odbiorczego powinni zwracać uwagę, czy dany odbiornik DVB-T lub telewizor ze zintegrowanym tunerem DVB-T jest w stanie poprawnie odtwarzać obraz jakości HD (wysokiej rozdzielczości) zakodowany zgodnie ze standardem MPEG-4 (H.264/AVC) oraz dźwięk wielokanałowy zakodowany zgodnie ze standardem Dolby Digital Plus (EAC-3)[4].

 

Posiadacze telewizorów i odbiorników ze zintegrowanym dekoderem DVB-T/MPEG-2 wyposażonym w wejście do podłączenia modułu CI mogą zakupić moduł transkodujący z MPEG-4 na MPEG-2 w celu umożliwienia odbioru programów zakodowanych w MPEG-4. Trzeba jednak pamiętać, że powyższe rozwiązanie pozwoli jedynie na odbiór kanałów SD. Jest ono jednak jedynym ratunkiem dla urządzeń DVB-T/MPEG-2 o ile mają gniazda CI i stosownie przygotowane oprogramowanie.

Czyli lepiej na śmietnik z tym telewizorem trzeba coś w biedronce za 300 zł kupić i nie kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej na śmietnik z tym telewizorem trzeba coś w biedronce za 300 zł kupić i nie kombinować.

Co Ty witus z tej samej branży co Corado?

Nie podchodzicie z pozycji merkantylnej do tematu?

Przecież ten telewizor to profesjonalnie wbudowany w pulpit szafki, opuszczany w głąb szafki na amortyzatorze,/foto/,  HD, stereo, niecałe 3 sezony, 17 cali, w pełni sprawny, profesjonalnie sprawdzony, merytorycznie opisany przez Was i na śmietnik?

Przecież własnie teraz wiadomo że tylko potrzebny jest /już zamówiony/ dekoder za kilkadziesiąt złotych i gotowe!

Szkoda że nie widziałeś obrazka na moim, telewizorku. Suuuper!!! 

A mam porównanie z domową plazmą Samsung 50 cali, 3D, 800Hz.i innymi. Też na śmietnik?

Byli niedawno tacy co i moją cepkę TEC 560 K1 z 2006 r. proponowali na śmietnik...

Tylko ciekawe kto czeka na sprzątanie? Własnie to ,,sprzątanie" zaczyna mnie niepokoić...Sprzątającym ,,szkoda czasu na pisaninę"?.Jest klient niech kupuje! Doradzą gdzie?

 

         ,,JAJA JAK BERETY".

Szkoda że nie pasują na Wielkanoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

przy zakupie telewizyjnego sprzętu odbiorczego powinni zwracać uwagę, czy dany odbiornik DVB-T lub telewizor ze zintegrowanym tunerem DVB-T jest w stanie poprawnie odtwarzać obraz jakości HD (wysokiej rozdzielczości)

...

Witus, ale takiego wymogu nie ma, skąd takie wieści?

...

Przecież ten telewizor to profesjonalnie wbudowany w pulpit szafki, opuszczany w głąb szafki na amortyzatorze,/foto/,  HD, stereo, niecałe 3 sezony, 17 cali, w pełni sprawny, profesjonalnie sprawdzony, merytorycznie opisany przez Was i na śmietnik?

...

Nie na śmietnik tylko doposażyć go w to czego nie ma.

Dekoder DVBt + MPEG4 i po kłopocie.

.

Karty, moduły, CI itp to tylko komplikowanie rzeczy prostych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I JUŻ PO...

 

Czy Ktoś wie jak się zwraca/odsyła otrzymaną przesyłkę w zakupie internetowym?

Oczywiście rozchodzi się o moduł i nie minęło 10 dni /a święta, niedziele itp wlicza się?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłaj w terminie kalendarzowym.

Otrzymasz zwrot wartości przedmiotu bez kosztów transportu.

Dzięki, ale jest już wyrok Sądu że zwrot wartości przedmiotu z kosztami transportu do klienta a odesłanie na koszt klienta

Pytanie komu się odsyła? Sklepowi czy kurierowi, który dostarczył przesyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier to taki ktoś kto wozi przesyłki z punktu A do B tak więc jemu nic do tego, przesyłkę odeślij do sklepu, w którym kupiłeś, sprawdź dokładnie adres zwrotu przed wysyłką, a najlepiej zadzwoń i zapytaj w tym sklepie. Wysyłkę najlepiej zrobić kurierem bo większa pewność, że dojdzie (w porównaniu do przesyłki pocztą). Polecam stronę www.sendit.pl tam możesz nadać przesyłkę tzn. Tam wpisujesz adresy nadawcy i odbiorcy, płacisz przelewem za kuriera, a na drugi dzień kurier odbiera od Ciebie paczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.