Skocz do zawartości

Telewizor Provision HD - problem z odbiorem.


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy to oznacza że otv Provision nie posiada wewnętrznej głowicy cyfrowej?

Telewizor ma nalepkę w języku polskim /foto/ więc nie był wyposażeniem TEC'a z 2006 r. /foto w załączeniu/

Skoro był dokupiony póżniej to powinien posiadać wewnętrzną głowicę cyfrową i wtedy dekoder niepotrzebny?

A może się mylę...?

 

post-15667-0-94415300-1385036441_thumb.jpg

post-15667-0-97381300-1385036464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet teraz zdażają się w sklepach TV bez dekodera dvb-T (końcówki serii na wysprzedażach), prawie ich nie ma, ale jakieś tam egzemplarze są. A kilka lat temu było ich sporo, między innymi Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Janwil, czy to nie jest przypadkiem ekran 15 cali - tak myślę :hmm:
Teraz przynajmniej wiadomo, że jest to OR TV.
Z tego, co widzę, to ten telewizor jednak posiada tuner z możliwością odbioru DVB-T.
Pytanie tylko, czy w wersji, która obowiązuje w Polsce (raczej taka powinna być).
Poczekaj cierpliwie do jutra, to może napiszę coś więcej.

Teraz moje pytanie: w jaki sposób podłączałeś swój TV u sąsiada (jaki przewód, do którego gniazda, co przyciskałeś na pilocie, aby zobaczyć obraz) ?

Telewizory z tunerem DVB-T posiadają na ogół oddzielony blok TV cyfrowej od analogowej i podczas strojenia trzeba wybrać wyszukiwanie kanałów telewizji cyfrowej (nie analogowej) - czy tak robiłeś ?

Najlepiej opisz szczegółowo, jakie czynności wykonywałeś próbując szukać programów, łącznie z nazwami poszczególnych czynności w "menu", które uruchamiałeś.
Czy do gniazda antenowego podłączałeś sygnał bezpośrednio z gniazdka ściennego ?

Moim zdaniem powinieneś ponowić taką próbę z wykorzystaniem najzwyklejszej anteny pokojowej (bez wzmacniacza !).

 

P.S.

Co by się nie okazało, to w tym TV powinieneś mieć złącze CI (nie pokazujesz na fotkach).

Być może jest przystosowane również do obsługi tunerów cyfrowych tego typu.

Może nawet odbiór DVB-T był przy pomocy tunera w postaci karty CI w tym właśnie gnieździe (tego na razie nie wiemy).

Sprawdzałeś, czy w tych gniazdach coś jest, a może jest karta, tylko się poluzowała / wysunęła lekko z gniazda ?

 

Tak to mniej więcej wygląda:

 

post-8228-0-26145100-1385048999_thumb.jpg

Edytowane przez Tomii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o antenie pokojowej dla ponownego przeszukania kanałów, myślałem np. o takiej:

 

post-8228-0-32557200-1385049325_thumb.jpg

 

U siebie masz silny sygnał. W zasadzie powinien nawet wystarczyć "kawałek przewodu" w gniazdku antenowym ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil, Twój model telewizora był rozprowadzany przez firmę "Corso" (rzekomo okolice Lublina).
Myślałem, że uda mi się z nimi nawiązać jakiś kontakt, ale to chyba firma atrapa, jak wiele podobnych, sprzedających "chińszczyznę", z którą później jest tylko kłopot. Telefony podane na stronie są chyba tylko dla pozorów, o żadnej porze nikt ich nie odbiera lub włącza się tylko sekretarka. :klnie:

Próbuj kontaktu sam, może będziesz miał więcej szczęścia - pytaj o instrukcję i dane techniczne telewizora, podając "Provision U15693BGT2CI".
Na Allegro w/w firma działa lub działała pod nickiem "corso_2004"
Niestety, ale i tam podane numery telefonów, to kit :ph34r:
Po wybraniu każdego z nich, otrzymujemy komunikat "nie ma takiego numeru lub abonenta". :look:

Jeszcze jedno, ten TV to typowy chiński wynalazek robiony na wiele różnych rynków pod różnymi nazwami i różniący się głównie możliwościami odbioru programów analogowych / cyfrowych / standardów tv oraz rodzajem gniazd wejściowych.
Przykład i kolejny

Jeśli podasz odpowiedzi na wcześniejsze pytania, to może więcej będzie można doradzić.

P.S.
Pytanie trochę z ciekawości: jaką DMC ma Twoja przyczepa ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil, zapodaj, czy kablówka w końcu Ci chodzi :niewiem:

Port ja Ciebie i Kolegów serdecznie przepraszam, ale jak się dowiedziałem że holowanie moim autem  przyczepy o DMC1500 kg było i jest NIELEGALNE  to ,,odechciało" mi się /na razie/ telewizji

Szczegóły tu:  .http://forum.karawaning.pl/topic/15727-poszukiwania-holownika-1995-2000kg-dmc-janwil/

Na gwałt muszę szukać holownika i odopuszczalnej wadze auta DOKŁADNIE od 1995 do 2000 kg najlepiej z dieslem

Do telewizji powrócę oczywiście wkrótce,

 

P.S. Chyba powinienem zmienić foto na mojej wizytówce /nie chce mi się teraz uśmiechać/

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i słusznie.

A to wszystko przeze mnie :miga: , mogłem przecież nic nie pisać ;)

Teraz zamiast zająć  się telewizorem, Janusz szuka samochodu :drive:

Nie, nie przez Ciebie. Wprawdzie ten sezon przejeżdziłem z komfortem psychicznym nie wiedząc że DMC to nie DMC ale z natury jestem legalistą.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.