Skocz do zawartości

Telewizor Provision HD - problem z odbiorem.


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Pobadałem dzisiaj jeszcze z tym ustrojstwem(modułem) i okazało się, że:

 

TV na antenie pokojowej z włożonym modułem do gniazda CI złapał 8 kanałów ale nie naziemnej TV tylko: 2 eurosporty, discovery i takie tam.Jakość oczywiście kiepska ale sygnał na tyle mocny, że zapisał.

Z modułem i kartą na kablówce złapał 52 kanały analogowe, cyfrowych 0. Te kanały analogowe łapie też bez modułu.

 

Dodam, że w poprzednim poście podałem złą informację otóż mogę wybrać kraj - Polska. Ta Europa i inne są w ustawieniach systemu.

 

Sprzedawca tego modułu co podał Kristofer sprawdzał na jakiejś swojej liście modeli TV współpracujących z tym modułem i mojego tam nie ma.

Chyba jednak mi pozostanie zakup zewnętrznego tunera, chyba że któryś z was coś wymyśli. Może coś robię źle?

 

Ja mam takie coś:attachicon.gif20140410_180228.jpg i po drugiej stronie attachicon.gif20140410_180145.jpg jest tam włożona ta karta kablówki.

 

 Właśnie wyczytałem, że ten mój moduł działa tylko z kartą.  Zwróciłem na to uwagę bo w opisie tego modułu co podał Kristofer jest, że konwertuje z MPEG 4 na MPEG 2, a umni jest tylko MPEG 2. To może tamto u mnie zadziała?

 

Znalazłem jeszcze taki opis tego TV-monitora:

 

Polski Podręcznik dla PHILIPS Monitor 220TW9FB (220TW9FB/00) czarny - Wyświetlaczu LCD Philips 220TW9FB stanowi wysokiej jakości panoramiczny wyświetlacz dvaadvacetipalcový LCD. Ma proporcje 16:10 i nadaje się np. na oglądanie filmów lub pracy, gdy na pewno szersze pulpit będziesz docenić to jest idealny do wyświetlania dwóch stron A4 obok siebie. Wielką zaletą tego monitora jest zintegrowany cyfrowy tuner TV DVB-t i związane z szerokiego zakresu danych wejściowych i wyjściowych, z którego możemy stworzyć krótko SCART, kompozytowe i HDMI videokonektory, dwukrotnie komponentí, a nawet gniazda CI. Dwa 5 W głośniki tutaj są powszechne. nnMonitorować parametry: * rozdzielczość: 1680 x 1050 * przekątnej ekranu rozmiar [cm]: 22 * czas reakcji [ms]: 5 jasność [cd/m2]: 300 * kontrast [: -1]: 1000 * kąt widzenia poziomy [°]: 170 * kąt pionowy [°]: 160 parametrów logistycznych: wymiary [w x h x d mm]: 534 x 442 x 181 waga [kg]: 5.5 urządzenia: głośniki Zintegrowany tuner cyfrowej TV, analogowy tuner wejścia/wyjścia: Wejście DVI

HDMI wejścia * liczba HDMI: słuchawki 2

 

I co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do Kol. Janusza i Kol. dyziak13
Aby nie wdawać się w długą pisaninę, powiem tak: w przypadku tych dwóch telewizorów jest duża szansa, że będą odbierać programy DVB-T po włożeniu modułu dekodera MPEG, o którym pisałem.
Po włożeniu tego dekodera, a przed strojeniem telewizora, należy go zresetować lub "wrócić do ustawień fabrycznych" w "menu" - powinny być takie opcje. Oczywiście moduł wkładamy lub wyjmujemy zawsze przy odłączonej wtyczce zasilania sieciowego !
Po włożeniu modułu i zresetowaniu TV, przystępujemy ponownie do ustawienia "Kraj" oraz "System" i ewentualnie pozostałych, jak "Język", "EPG" itd.
Kolejną czynnością jest wejście w strojenie (wyszukiwanie) kanałów - wybieramy tuner DTV (nie analogowy).

Jeśli karta dekodera dobrze współpracuje, to mamy odbiór i osiągnęliśmy sukces, jeśli nie, to wiadomo: pozostaje kupno tunera zewnętrznego, o czym było kilka postów wcześniej.

P.S.

To, że Waszych telewizorów może nie być na wspomnianej liście, nie oznacza, że nie będą z dekoderem współpracować.

Lista ta zawiera wyłącznie odbiorniki, które producent karty zdołał jedynie sprawdzić w praktyce, co oznacza, że to zaledwie malutka część tego, co jest na rynku.
Nie ma już innej możliwości, jak zakup tego dekodera przez internet i praktyczne sprawdzenie działania z telewizorem.
Jeśli nie będzie działać, to jedynie stracimy na niewielkich kosztach wysyłki (moduł miesci się w małej kopercie).
Towary zakupione w sklepach internetowych możemy zgodnie z obowiązującym prawem, zwracać sprzedawcy, w stanie nienaruszonym, w ciągu 10 dni bez podawania przyczyn.

Kolego dyziak: moduł, który masz, to nie jest dekoder MPEG. To jest moduł dostępu warunkowego, który wymaga do prawidłowego działania karty dostępu wydanej przez danego operatora  TV (w Twoim przypadku "Telewizja Kablowa").
Służy on wyłącznie do odbioru i potwierdzenia Twoich uprawnień do odbioru programu lub całej paczki, które normalnie są zakodowane. Twoja kablówka korzysta z kodowania w systemie Conax i stąd masz taki, a nie inny moduł.

 

Mam nadzieję, że już wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kristofer


Dla mnie też wszystko  jasne - zwracam dekoder  http://www.ceneo.pl/13555444#tab=spec, zamieniam na moduł z postu #83


i sprawdzam. Jak przetestuję to napiszę co i jak.


Jeszcze raz dziękuję za dotychczasową pomoc i pozdrawiam


Janusz


 


PS.Do Twojego postu #93 ,,ustosunkuję się", po raz przedostatni, póżniej.


Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Częstochowy i co i nic na tym forum. 

http://forum.karawaning.pl/topic/15728-ii-og%C3%B3lnopolska-pielgrzymka-karawaningowa-na-jasn%C4%85-g%C3%B3r%C4%99-2014/?hl=%2Bii+%2BpielgrzymkaMoże Kristofer się pogniewał?

Może Kristofer się pogniewał?

 

Dyziak13 co słychać, jak doświadczenia,?

Ja w środę będę miał moduł.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwilowo odpuściłem temat tego modułu. W przypadku mojego TV jest mało prawdopodobne, aby na tym pracował biorąc pod uwagę, że nie odbierał sygnału cyfrowego z kablówki, Więc zostaje jeszcze zakup zewntrznego tunera DVB-T- do tego przetwornica bo nie ma zasilania 12V. Jeżeli już kupię przetwornicę to zastanawiam się nad rozwiązaniem telewizji w laptopie z anteną UFO na USB prezentowaną ostatnio przez Kristofera. Biorąc pod uwagę, że laptop zawsze będzie ze mną jeździł to - czy jest sens targać jeszcze telewizor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miał odbierać programy cyfrowe z kablówki, skoro nie masz w TV dekodera, a kablówka jeszcze dodatkowo te programy koduje.

Nie sprawdzisz, nie będziesz wiedział.

Jeśli wozisz komputer i TV nie jest dla Ciebie konieczny, to oczywiście możesz zastosować taką hybrydę, jednak moim zdaniem, najlepszym wyjściem będzie osobny tuner podłączany do komputera (choćby taki mały, w postaci wtyku USB) i do tego typowa antenka UFO z przedwzmacniaczem, Będziesz miał większe pole manewru, gdybyś jednak zechciał w przyszłości zamontować TV. Cenowo wyjdzie podobnie. W ogóle taki zestaw daje dużo większą funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV nie mam dekodera, ale włożyłem do niego tą ten moduł z kartą od kablówki(gniazdo CI) i nie złapał żadnego kanału cyfrowego. Dzięki za sugestię na pewno jeszcze to przemyślę-może rzeczywiście kiedyś będę chciał sam telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV nie mam dekodera, ale włożyłem do niego tą ten moduł z kartą od kablówki(gniazdo CI) i nie złapał żadnego kanału cyfrowego. Dzięki za sugestię na pewno jeszcze to przemyślę-może rzeczywiście kiedyś będę chciał sam telewizor.

No to fajnie, dzisiaj kurier dostarcza mi moduł post #83 do CI. Stówka do tyłu? No ale nauka kosztuje.

Dyziak co robisz dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, dzisiaj kurier dostarcza mi moduł post #83 do CI. Stówka do tyłu? No ale nauka kosztuje.

 

.... proponuję Ci, abyś przeczytał kilka razy post #92   !!!

W razie niepowodzenia, o stracie nie ma mowy, ponieważ o tej kwestii również wcześniej pisałem.

Janusz czytaj i staraj się zapamiętać to, co czytasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... proponuję Ci, abyś przeczytał kilka razy post #92 !!!

W razie niepowodzenia, o stracie nie ma mowy, ponieważ o tej kwestii również wcześniej pisałem.

Janusz czytaj i staraj się zapamiętać to, co czytasz ;)

:) cierpliwy jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil należało wziąć TV pod pachę, zanieść do jakiegoś punktu napraw, zadać fachmanowi te pytania które tu zadałeś i w przeciągu 10 minut otrzymał byś fachową poradę. Temat liczy 100 postów i nic z niego nie wynika. Naiwność i samouwielbienie strasznie odchudza portfel.  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil należało wziąć TV pod pachę, zanieść do jakiegoś punktu napraw, zadać fachmanowi te pytania które tu zadałeś i w przeciągu 10 minut otrzymał byś fachową poradę. Temat liczy 100 postów i nic z niego nie wynika. Naiwność i samouwielbienie strasznie odchudza portfel.  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:no

Nowy, 6 postów i wszystko wie, dobre rady. ,,iść do fachowca" /byłem i to niestety nie zamyka mojej sprawy, opiszę po Świętach/

Ja mam lepsze rady ! Mogłem ten telewizor wyrzucić i kupić nowy!

No, ale wtedy Corado nie krzyknąłbyś EUREKA!

NIE CZUJESZ SMAKU SAMODZIELNEGO DOCHODZENIA DO CELU? Krzepiącej pomocy Kolegów? Przyjemności z konwersacji itd

Twój pomysł jest rewolucyjny bo likwiduje karawaning.pl jako niepotrzebny. Wszak są fachowcy.o

Jeśli 100 postów przekracza Twoje możliwości to możesz przeczytać jeden albo wcale, przymusu nie ma. :yay:

 Naiwność i samouwielbienie strasznie odchudza portfel.  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:

a ta rada to dla Ciebie od Ciebie. Jaki to ma związek z tym co napisałeś wcześniej?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, 6 postów i wszystko wie, dobre rady. ,,iść do fachowca" /byłem i to niestety nie zamyka mojej sprawy, opiszę po Świętach/

Ja mam lepsze rady ! Mogłem ten telewizor wyrzucić i kupić nowy!

No, ale wtedy Corado nie krzyknąłbyś EUREKA!

NIE CZUJESZ SMAKU SAMODZIELNEGO DOCHODZENIA DO CELU? Krzepiącej pomocy Kolegów? Przyjemności z konwersacji itd

Twój pomysł jest rewolucyjny bo likwiduje karawaning.pl jako niepotrzebny. Wszak są fachowcy.o

Jeśli 100 postów przekracza Twoje możliwości to możesz przeczytać jeden albo wcale, przymusu nie ma. :yay:

 

a ta rada to dla Ciebie od Ciebie. Jaki to ma związek z tym co napisałeś wcześniej?

Działa moduł czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.