Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

- klima: 30kg

- mover: 34 kg

- akumulator: 15kg

- roleta 35kg

- antena sat. 13kg

- bagażnik rowerowy alu: 14kg 2 szt.

No i załadowane rowery: ok. 60-70kg.

 

 

Sorry, ale tak...

 

nie znam klimy co by ważyła 30kg...

akumulator 15 kg, do czego to ma byc - do lampki nocnej, bo chyba nie do movera...

roleta - mozesz zamienic na kedrowa, 20kg do przodu jak nie lepiej

antena sat - po co ? dolicz TV, to kolejne kg...

bagazniki rowerowe - 14kg, - to sa 2 bagazniki a kazdy po 3 rowery? moje fiamma na 2 rowery wazy 4,5kg na sciane, ponizej 4kg na dyszel...

rowery - 70kg... czy to sa 2 elektryczne na kolach 16 cali? bo np dwa rowery turystyczne waza ponizej 30kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sorry, ale tak...

 

nie znam klimy co by ważyła 30kg...

akumulator 15 kg, do czego to ma byc - do lampki nocnej, bo chyba nie do movera...

roleta - mozesz zamienic na kedrowa, 20kg do przodu jak nie lepiej

antena sat - po co ? dolicz TV, to kolejne kg...

bagazniki rowerowe - 14kg, - to sa 2 bagazniki a kazdy po 3 rowery? moje fiamma na 2 rowery wazy 4,5kg na sciane, ponizej 4kg na dyszel...

rowery - 70kg... czy to sa 2 elektryczne na kolach 16 cali? bo np dwa rowery turystyczne waza ponizej 30kg...

pisz tak dalej

ten rytm mi się podoba

 

bagażniki to thule dedykowane do przyczepy (2+2) - 9,5+6,8

klima to dometic 1700 = 29kg

antena - tu rzeczywiscie sie motam z tym czy w ogóle jest mi potrzebna bo w domu prawie nie oglądam to pewni i tam nie będe a jak meczyk to pójde do sąsiada

rowery - 3 dla dorosłych i 1 dla 12-latki czyli prawie jak dla dorosłych - pewenie wyjdzie cos koło 60-70kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antene mozesz dolozyc pozniej lub wcale ...

rowery na auto...

klima ci jest zbedna - przy tej wielkosci przyvzepy sprawe zalatwi duze okno dachowe w pelni otwierane ...

 

realna ladownosc jaka musisz sobie zostawic to 150kg plus woda... liczac ze jezdzicie w 2+2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rowerów, mój, nie wiem ile cali, ja mam 190cm waży 17kg, czyli cztery takie to jest niespełna 70kg, damski jest mniejszy a tym samym lżejszy, dwa dwunastolatki tym bardziej. Realnie 3 rowery licz jakieś 45kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowery na dach... on się zaczyna na 170cm + bagażnik da mi około 185cm - to bede musiał drabine wozić

ok

namówiliście mnie TV-SAT nie dla mnie, w ogóle TV wywale to zawsze mniej bedzie

klimy nie wywale bo zamierzam tylko na południe jeździć

musze pokombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowery na dach... on się zaczyna na 170cm + bagażnik da mi około 185cm - to bede musiał drabine wozić

ok

namówiliście mnie TV-SAT nie dla mnie, w ogóle TV wywale to zawsze mniej bedzie

klimy nie wywale bo zamierzam tylko na południe jeździć

musze pokombinować

Do ładowania rowerów bierzesz stopień z cepy i wsio. Ja do bagażnika przymierzam się dłuższy czas, i jakby nie patrzeć najlepiej wychodzi na holowniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie na powaznie nad duzym oknem dachowym zamiast klimy, doloz do tego AIR MIXA  i nawet 45st w Chorwacji nie bedzie ci straszne ...

 

Klima to tez wymagani co do bezpicznika na polu... a na 8A nie poleci... za wiekszy doplata - nieraz sporo sie doplaca... 

Wiekszosc czasu na poludniu bedziesz smigal poza przyczepa, w niej raczej sie spi... dobrze przewietrzona plus AIR MIX i masz po temacie... i do tego taniej i ciszej...

 

Decyzja nalezy do Ciebie - zawsze jej potzrebe ocenisz po pierwszym wyjezdzie na poludnie...

 

Zaliczylismy 42st. w cieniu z przyczepą w Czarnogórze w dzien ... nikt sie nie pocił podczas spania w nocy...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie na powaznie nad duzym oknem dachowym zamiast klimy, doloz do tego AIR MIXA i nawet 45st w Chorwacji nie bedzie ci straszne ...

 

Klima to tez wymagani co do bezpicznika na polu... a na 8A nie poleci... za wiekszy doplata - nieraz sporo sie doplaca...

Wiekszosc czasu na poludniu bedziesz smigal poza przyczepa, w niej raczej sie spi... dobrze przewietrzona plus AIR MIX i masz po temacie... i do tego taniej i ciszej...

 

Decyzja nalezy do Ciebie - zawsze jej potzrebe ocenisz po pierwszym wyjezdzie na poludnie...

 

Zaliczylismy 42st. w cieniu z przyczepą w Czarnogórze w dzien ... nikt sie nie pocił podczas spania w nocy...

BartoszK pisz tylko o tym tego czego jesteś pewien. Klima śmiga nawet na 3 A a na 8A jest szansa odpalić 3 sztuki. Dla mnie Chorwacja czy inne upały bez klimy to pomyłka. Okna mam duże w dachu , grzeją się i nic więcej. Owszem we Włoszech czasem dopłaca się za większy bezpiecznik. Klimie dedykowanej zbędny. W Chorwacji przeważnie od 10do 16 A w cenie parceli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie na powaznie nad duzym oknem dachowym zamiast klimy, doloz do tego AIR MIXA  i nawet 45st w Chorwacji nie bedzie ci straszne ...

 

Klima to tez wymagani co do bezpicznika na polu... a na 8A nie poleci... za wiekszy doplata - nieraz sporo sie doplaca...

 

 

wg katalogowych danych potrzeba zabezpieczenia kempingowego 4A - wiec nic nadzwyczajnego

 

cytat:

 

Moc chłodzenia 1700 W / 5800 BTU/godz. Moc grzania 800 W Pobór mocy 620 Watt Napięcie wejściowe 230 V AC / 50 Hz Pobór prądu 2,7 A Niezbędne zabezpieczenie przeciwzwarciowe (kemping) 4 A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damski jest mniejszy a tym samym lżejszy, dwa dwunastolatki tym bardziej. Realnie 3 rowery licz jakieś 45kg

Najczęściej rower żeński jest cięższy - by uzyskać podobną sztywność ramy...

A u mnie zawsze rowery chłopaków znacznie cięższe niż nasze...

 

Ale rowery polecam na dach... też woziłem na wysokim aucie...patent ze stopniem fajny :)

 

Co do klimy - startowała i pracowała na przetwornicy 1000W... bez najmniejszego przeciążenia

Wielkie okna mam w obu pojazdach...ale głównie z innych powodów (może też dlatego że jeżdżę po Polsce), ale klimę też bym chciał mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima śmiga nawet na 3 A

 

Potwierdzam, że klima dedykowana dla karawaningu jest oszczędna w zużyciu energii (pomijając moment rozruchu).

U mnie ma moc ok. 900 W i pobór prądu ok. 4A + opcja ogrzewania 1,6 KW, ale tego przecież się nie używa, gdy potrzebujemy chłodzić B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i ja mam ZONG!

 

właśnie dostałem maila od mojego dostawcy przyczepy, którą zamówiłem i doposażam (Hobby 495 WFB):

 

cytat:

Po Pana telefonie zacząłem liczyć jednak ile kg już mamy na pokładzie:

- klima: 30kg

- mover: 34 kg

- akumulator: 15kg

- roleta 35kg

- antena sat. 13kg

- bagażnik rowerowy alu: 14kg 2 szt.

No i załadowane rowery: ok. 60-70kg.

Mamy w sumie: 211 kg.

Zostaje nam na doładunek: 20kg…

Podwyższenie DMC można zrobić, ale jak Pan załaduje np. 50-70kg to nie ma problemu. Gorzej jak Pan załaduje 100kg jedzenia i picia (chociaż to akurat wozi się w samochodzie).

Wtedy martwiłbym się o oś, one wytrzymują przeładowanie, ale to faktycznie w tym układzie trzeba się umieć pakować.

 

 

no i co teraz? podwyższać DMC (koszt???) nie jechać na wakacje ???

A czy brałęś jeszcze jakieś fabrycznie dodatki? U mnie każdy dodatek miał podaną wagę i automatycznie zwiększa MW przyczepy. Ty ekstra dołożyłeś kolejne gadżety. A liczyłeś dokładnie wszystko? Butle, woda, zapas, pełna lodówka itp itd?

 

Bo prawdopodobnie odbierzesz budę i będzie ona od razu przeładowana, zanim cokolwiek do niej jeszcze zapakujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.