Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacz zniekształca parametry sygnału. Głowica TV może być przesterowana zbyt silnym i zniekształconym sygnałem z anteny. Spróbuj wyłączyć zasilanie anteny i jeszcze raz przeskanuj kanały, czasem może się udać.
Możesz też spróbować wymienić zasilacz na taki z regulowanym napięciem, dzięki temu można w pewnym zakresie wpływać na poziom wzmocnienia sygnału przez wzmacniacz anteny:
http://allegro.pl/zasilacz-antenowy-z-regulacja-napiecia-urz1099-i4866247498.html
Kwotę 11,90 zł. można zaryzykować. Podłączenie jest banalnie proste - przyłączasz zamiast obecnego zasilacza (zachowując prawidłową polaryzację, czyli plus i minus tak, jak masz obecnie).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i chyba tak będzie.... :oslabiony:  Z ogródka właściwie widzę nadajnik na Skrzycznem więc powinno rozrywać antenę sygnałem. Owszem, tuner znajdzie wszystkie możliwe muxy, dużo kanałów, a potem nic nie można oglądać. Po przełączeniu na "profesjonalny" kawałek druta, :] może odebrał mniej ale za to normalnie oglądać można było.... 

Jak widzisz nadajnik to spróbuj na zwykłej antenie pasywnej, a tą ze wzmacniaczem zostaw na wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Zwracam honor antenie, a odbieram go skacowanemu Turkowi, z pierwszej zmiany w poniedziałek, kiedy składał moją budę, gdzieś w GB. Otóż wczoraj,przy flaszce  :pub: wzięliśmy się z kolegą za temat RTV i, po kolei kontrolując instalację odkryliśmy, że powodem kłopotów jest zły styk, a właściwie jego brak, w fabrycznym gniazdku antenowym. Było zupełnie odwrotnie skręcone, a właściwie nie skręcone, kabel antenowy wchodził odwrotnie i wyrywał się z gniazda, pod własną sprężystością.... porażka  :puk: Instalacja nie miała prawa działać.... :wacko:

Oczywiście TV zaczęła odbierać elegancko, wszystkie mux-y, nawet HD. Na to konto zafundowaliśmy sobie imprezkę w przyczepie  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Zwracam honor antenie, a odbieram go skacowanemu Turkowi, z pierwszej zmiany w poniedziałek, kiedy składał moją budę, gdzieś w GB. Otóż wczoraj,przy flaszce  :pub: wzięliśmy się z kolegą za temat RTV i, po kolei kontrolując instalację odkryliśmy, że powodem kłopotów jest zły styk, a właściwie jego brak, w fabrycznym gniazdku antenowym. Było zupełnie odwrotnie skręcone, a właściwie nie skręcone, kabel antenowy wchodził odwrotnie i wyrywał się z gniazda, pod własną sprężystością.... porażka  :puk: Instalacja nie miała prawa działać.... :wacko:

Oczywiście TV zaczęła odbierać elegancko, wszystkie mux-y, nawet HD. Na to konto zafundowaliśmy sobie imprezkę w przyczepie  :jump:

 

Też fajnie  :] 

W zasadzie, to od tego powinieneś zacząć. Pisząc, że antena nie działa, czytający zakładają, że pozostała część instalacji została sprawdzona, jest OK i winna jest wyłącznie antena :hmm:

 

P.S.

Sprawdź, czy po imprezie nie zapomnieliście wyłączyć TV :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W zasadzie, to od tego powinieneś zacząć. Pisząc, że antena nie działa, czytający zakładają, że pozostała część instalacji została sprawdzona, jest OK i winna jest wyłącznie antena :hmm:

 

 

Niby racja, ale kabla byłem pewien, a do głowy by mi nie przyszło, że gniazdo jest źle złożone..... to już był taki trochę akt desperacji, :sciana:  po tym jak podłączyliśmy antenę z pominięciem gniazda i nagle zaczęło działać... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wiem, dlaczego na sprawdzanie instalacji poszliście z "flaszką" :lol:

Najważniejsze, ze efekt prac pozytywny :ok:

 

Pozytywny !! A flaszka i tak już od jakiegoś czasu za nami chodziła....  :hmm:  :tuptup:  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie w tych zabawkach to ja cienki bolek, Nada się to Ufo nap, do jakiegoś tableta.   :hmm:   http://anteny.pl/antena-wbudowanym-p-883.html?osCsid=845175582d5612fda70a9c508a9e4ca7 

To już bym nie targał z sobą lapka. :hmm:


Witajcie w tych zabawkach to ja cienki bolek, Nada się to Ufo nap, do jakiegoś tableta.   :hmm:   http://anteny.pl/antena-wbudowanym-p-883.html?osCsid=845175582d5612fda70a9c508a9e4ca7 

To już bym nie targał z sobą lapka. :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w tych zabawkach to ja cienki bolek, Nada się to Ufo nap, do jakiegoś tableta.   :hmm:

 

 

Witaj !

Moim zdaniem nie nada się. W tabletach najczęściej spotyka się Android'a :hmm:

W Twoim też jest ten system ? Jeśli tak, to kicha, nie nada się :nono:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie tej oferty, pod fotką masz podane wymagania:

 

Wymagania systemowe
- Procesor: Intel Celeron 600MHz lub większy,
- 128MB pamięci RAM lub więcej,
- System operacyjny: Windows 98 SE/ME/2000/XP/Vista
- Karta graficzna z obsługa DirectX,
- Karta dźwiękowa,
- Napęd DVD,
- Gniazdo USB 2.0,
- Przynajmniej 512 MB wolnej pamięci dyskowej do Time Shiftingu,
- Przestrzeń dyskowa do nagrywania audycji HDTV/DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z montażem masztu też trzeba się trochę pobawić.

Mam nadzieję, że ten pobieżnie zrobiony rysunek wyjaśnia sprawę.

 

attachicon.gifprzykład wzmocn otworu.JPG

 

W przyczepach, w których producent podszedł poważniej do konstrukcji (i klienta ...), można znaleźć na suficie - najczęściej wewnątrz szafy - taką niewielką naklejkę, która dokładnie pokazuje miejsce na wiercenie wspomnianego otworu na maszt.

 

attachicon.gifoznacz miejsca na maszt.JPG

 

W takich przypadkach, wzmocnienie na ogół już istnieje w tym miejscu (zawsze jednak trzeba się upewnić).

 

Sprawa wzmocnienia jest o tyle istotna, że gdy go nie wykonamy, to jakby tego nie uszczelniać, mamy w bardzo krótkim okresie czasu przecieki wody w tym miejscu, a z czym się to wiąże, to już chyba każdy wie :hmm:

Sorry za wykopaliska, ale mam zamiar dziurawić dach i chciałbym dopytać zanim to zrobię :)

W mojej przyczepie nie mam takiej naklejki jaką wkleił Krzysztof, mam natomiast nawierconą dziurkę i obok naklejkę wyjaśniajacą, że jest to miejsce montażu masztu antenowego.

Dziurka jest 4cm od ścianki szafy, natomiast producent anteny zaleca montaż w odległości 6,5cm od ścianki. Czy to może stanowić problem jeśli wywiercę otwór o te 2,5cm dalej? Średnica otworu to 5cm. Co znajduje się w tym fragmencie dachu i jak duże jest zazwyczaj? - czy sandwich jest tu wypełniony sklejką? Przyczepa jest marki Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem nazwy anteny bo raczej brałem pod uwagę, że zastosuję się do zalecenia producenta anteny i obawy raczej dotyczyły tego czy nie minę się ze wzmocnieniem dla anteny w dachu, dodatkowo nie jest to chyba zbyt popularna antena w Polsce  więc bardziej liczyłem na wasze doświadczenie związane z przyczepami :]  

 

Ale już podaję : antena to Vision Plus Status 550, a maszt jest w zestawie. Z czego wynika zalecenie? Wydaje mi się, że powodem jest wewnętrzny kołnierz mocujący i rączka do pozycjonowania anteny.

 

No i zdjęcie:

000547%5B1%5D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem, o co chodzi. Nie ma złotej recepty, ponieważ każdy producent mógł inaczej podejść do sprawy,

bywają nawet przyczepy, które w ogóle nie mają takiego wzmocnienia. Skoro masz "zaznaczenie", to należy się spodziewać, że jest tam również drewniana wkładka. Jak duża jest w Twojej przyczepie, tego chyba nikt z nas nie zgadnie. Generalnie, większość przyczep (poza angielkami) może mieć umiejscowione wzmocnienie dla wymiarów najczęściej zakładanych, dwóch typów masztów (opisywałem je we wcześniejszych postach tego tematu), a one wymagają odległości od ściany 42 mm. Wymiary wkładki nie są raczej duże, więc musisz się starać, aby jak najmniej odejść od zaznaczonego otworu. Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że maszty, o których wspominam, potrzebują otworu o średnicy zaledwie 38 mm (Twój 50 mm). Jeśli się okaże, że przewierciłeś się na krawędzi wkładki, to koniecznie będziesz musiał uzupełnić brakujący jej obwód.

Pełny obwód wkładki jest bardzo ważny, aby podczas skręcania / ściskania przepustu anteny, nie doszło do wklęśnięcia dachu, a w następstwie do przeciekania w późniejszym okresie czasu.

Narysowałem Ci, jak można by było to ewentualnie sprawdzić.

 

post-8228-0-18915800-1426653597_thumb.jpg

W miejscu, które będzie jeszcze zakrywane przez nakrętkę Twojego masztu, ale w pobliżu jej krawędzi (żółty punkt na rysunku), zrób mały otworek (wiertło o średnicy 1 - 3 mm). Musisz wiercić bardzo delikatnie i powoli, nie więcej, jak na

głębokość ok. 12 mm. Jeśli po 2, może 3 mm wiertło będzie wchodzić, "jak w masło", to jesteś poza drewnianą wkładką i masz pewność, że będzie konieczne jej uzupełnianie. Jeśli wiertło będzie przez całe 12 mm wkręcać się z taką samą siłą, a po wyjęciu zobaczysz na ostrzu ślady jasnego drewna, to masz szczęście - jest tam duża wkładka, która spokojnie obejmie mocowanie Twojej anteny. Podczas wiercenia pamiętaj, aby przed użyciem otwornicy, zrobić otwór pilotujący (wiertło o średnicy ok. 5 mm). Nie wiem, jaki masz sufit, ale prawdopodobnie jakiś rodzaj "HDF", więc grubość ok. 2 do 3 mm i bardzo miękko, dlatego nie przesadzaj z naciskiem na wiertarkę podczas wiercenia otworów, zwłaszcza tego próbnego.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof jesteś nieoceniony :) Z tym otworem próbnym - proste ale genialne! Sam bym nie wpadł  :mlot:

 

Mam jeszcze trzy pytania:

- pierwsze wynika z Twojego rysunku - czy jeśli wewnętrzny kołnierz (na Twoim rysunku X) ma średnicę 89mm a korbka pozycjonowania anteny promień obrotu 40mm to czy widzisz jakieś przeciwwskazanie, żeby się jednak trochę bardziej niż zaleca producent "przytulić" do ściany?

- mam otwornicę 51mm (bardzo porządną profi Bosch'a). Objechałem okoliczne markety budowlane i nie znalazłem otwornicy 50mm. Wszędzie: czy to w zestawach czy pojedyncze były 51mm. Czy mogę przymknąć oko na ten 1mm?

- czy po zrobieniu otworu pilotującego wiercić tak jak w meblach - z dwóch stron (tzn. kończyć od strony dachu)?

Edytowane przez Hobbyuser (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.