Skocz do zawartości

Po co 12 V ???


szablasty

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że to złącze w tylnej części przetwornicy , do którego podpięty jest ten biały przewód - (chyba 2x1,5mm2) to zdalne załączanie przetwornicy? 

 

Jeśli tak to samo to już  potwierdza  opinię  Kristofera odnośnie jakości tych przetwornic. U mnie takiego rozwiązania było brak i musiałem ingerować w konstrukcje.

Niby nic a tak ważna sprawa by można było przetwornicę  zamontować  nie koniecznie na widoku a załączanie wyprowadzić w dogodne miejsce. 

 

BTW.. Witaj wśród zadowolonych z energii słonecznej na dachu swej budki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lodówka turystyczna pozostała nam jeszcze z czasów wypraw namiotowych. Jako taka jest zasilana 12V. Ma co prawda przetwornicę 220 na 12, ale bez sensu byłoby podłączenie przez dwie przetwornice.

 

Przetwornica w cepce została zamontowana obok aku co widać na fotce. z niej jest zasilany jeden kontakt na szafie widoczny również na innej fotce poniżej regulatora. Z niego jest przedłużacz na przednią półkę pod oknem. Tam podłączamy kompy. Tak było zawsze, ale przedtem z sieci. Drugi kontakt z przetwornicy został zamontowany z łazience. W moim LMC w łazience wcale nie było kontaktu więc teraz żona się ucieszyła.

 

Wyłącznik przetwornicy został zamontowany na ściance kanapy obok Trumy, też widoczny na kolejnej fotce. Jest do niego bezpośredni dostęp więc nic nie trzeba robić by mieć prąd w gniazdkach prócz naciśnięcia przełącznika.

 

Zmienione też zostało zasilanie lampki przedsionka. Było na 220 V a jest 12 V. Dodatkowo są jeszcze ledy. Kiedyś, gdy siedzieliśmy w przedsionku była zapalana lampka i dwie lampy warsztatowe wiszące na stelażu. Jedną trzeba było wciskać do gniazdka by się zapaliła, druga miała własny wyłącznik. Teraz klik wyłącznikiem i jest więcej światła niż było:)

 

To białe z kablem na dachu to przelotka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na moim koncie pojawił się zwrot kasy z Moderhome za przetwornicę łącznie z kosztami przesyłki. Nie dzwoniłem, nie ponaglałem. Zwrócili sami z siebie uznając reklamację. Daj nam Boże więcej tak porządnych firm:)

Dla informacji powiem, że panel i regulator pracują pierwsza klasa.

Mogę z całą odpowiedzialnością polecić zakupy w ModernHome, biorąc pod uwagę, że jestem wyjątkowo upierdliwym klientem, coś to znaczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to złącze w tylnej części przetwornicy , do którego podpięty jest ten biały przewód - (chyba 2x1,5mm2) to zdalne załączanie przetwornicy? 

 

Tak

Jest dokładnie, jak napisałeś.

Taki mały drobiazg:

zamontowałem u siebie tą przetwornicę na neoprenowych podkładkach.

Tłumią wszelkie wibracje, gdy przyczepa jest w ruchu (myślę, że z korzyścią dla przetwornicy), a dodatkowo, podczas pracy chłodzenia samej przetwornicy, jest ono jeszcze mniej słyszalne (tak mi się przynajmniej wydaje, ponieważ i tak nic nie słychać - jest wyjątkowo cicha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto poszukać dobrej taśmy lub sprzedawcy, który uzna ewentualną reklamację.

Ja kupiłem taśmę 300 Led 5050, czyli 60 LED/m. Ma IP65, wygląda dobrze ale po kilku miesiącach użytkowania ok 10% diod świeci wyraźnie słabiej.

Edytowane przez marmur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w Giżycku kupiłem aku żelowy 120Ah za 500 zł. Miał namalowanego na obudowie kamperka jachcik i cepkę. Myślę, że jeszcze trochę poszukaj.



Tyle, że Twoja instalacja kosztuje ze 3 razy tyle co moja.

Chyba nie, za montaż całego zestawu solarnego, uszczelnienie okna dachowego, malowanie podłogi od spodu, regulację najazdów i hamulców, zamontowanie trzymaka na małą butlę gazową, wymianę pompki wody zapłaciłem coś koło 300 zł. Stopień pospawali mi gratis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w Giżycku kupiłem aku żelowy 120Ah za 500 zł. Miał namalowanego na obudowie kamperka jachcik i cepkę. Myślę, że jeszcze trochę poszukaj.

 

Chyba nie, za montaż całego zestawu solarnego, uszczelnienie okna dachowego, malowanie podłogi od spodu, regulację najazdów i hamulców, zamontowanie trzymaka na małą butlę gazową, wymianę pompki wody zapłaciłem coś koło 300 zł. Stopień pospawali mi gratis:)

Całość mojej instalacji (3 solary po 100W, 2 akumulatory głębokiego rozładowania po 100Ah każdy, zaawansowany regulator 30A, przetwornica 500/1000W i materiały montażowe) kosztowała 2200 zł.Robocizna własna. Ale to temat do dyskusji w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.