Skocz do zawartości

Po co 12 V ???


szablasty

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/akumulator-exide-56ah-zelowy-nowy-okazja-fv-gel-i3341740969.html

 

Jak dla mnie-po wcześniejszej lekturze o "żelówkach"- cena podejrzana.Powinien rozejść się jak ciepłe bułeczki.Co myślicie?

 

Tu nie ma co myśleć, wystarczy poczytać komentarze tych, co kupili podobne ;)

Moim zdaniem, dobry towar zawsze ma konkretną cenę, a okazje ...

No cóż, te tylko w Erze :D  Taka była przynajmniej reklama :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie:)

Zastanawiając się nad zakładaniem paneli wydawało mi się, że musi byc lampa, albo przynajmniej widoczne słońce by ustrojstwo zadziałało. Okazuje się, że to mit. Może być mżawka a przetwornica da wystarczającą do egzystencji ilość prądu. Specjalnie robiłem ten test dzisiaj, bo chciałem rozładować aku by zobaczyć inny kolor lampki, niekoniecznie zielony. Nie udało się, doszedłem jak pisałem do 3/4 stanu a po 3 godzinach było prawie 100% :)

Wynika z tego, że nie trzeba stać na patelni:)

 

... a pamiętasz, jak się zastanawiałeś, czy warto zakładać i ile miałeś wątpliwości :hmm:

Teraz, po Twoich ostatnich postach widzę, że jesteś w pełni usatysfakcjonowany podjęciem takiej, a nie innej decyzji.

Ogólnie o to właśnie chodziło  :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a pamiętasz, jak się zastanawiałeś, czy warto zakładać i ile miałeś wątpliwości :hmm:

Teraz, po Twoich ostatnich postach widzę, że jesteś w pełni usatysfakcjonowany podjęciem takiej, a nie innej decyzji.

Ogólnie o to właśnie chodziło  :ok:

Przypuszczam, że wiele osób ma teraz te same wątpliwości co ja kiedyś. Dlatego o tym piszę, może komuś pomogę w rozwianiu stereotypów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że wiele osób ma teraz te same wątpliwości co ja kiedyś. Dlatego o tym piszę, może komuś pomogę w rozwianiu stereotypów:)

Gorzej że Ci co teraz dopiero rozwiali swe wątpliwości chyba za bateryjki już  zapłacą  więcej niż My. (embargo) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości co jakiś czas sprawdzam ofertę ModernHome. Cena jak na razie jest taka sama, ale nadal brak w magazynie.

 

Towar przypłynie statkiem   :yay:  ok. 14 -15 lipca - wtedy trzeba sprawdzić ofertę.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar przypłynie statkiem   :yay:  ok. 14 -15 lipca - wtedy trzeba sprawdzić ofertę.

Nie ma co sie martwić bo Chińczycy nałożyli cło w wysokości 200% na wina z Europy... ;) jak Unia przepchnie tą podwyżkę na solarki.

Więc Bruksela musi się jeszcze mocno zastanowić czy warto..bo wiadomo jak zagłosuje Francja i Włochy..

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss. Zamontowałeś  już wyświetlacz? 

Możesz wymienić albo podać  linka do jakiś  szczegółów tego urządzonka? Chodzi mi o opcje i info jakie będzie dostępne z funkcji regulatora, A może jakieś foty odpalonego wyświetlacza?

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss. Zamontowałeś  już wyświetlacz? 

Możesz wymienić albo podać  linka do jakiś  szczegółów tego urządzonka? Chodzi mi o opcje i info jakie będzie dostępne z funkcji regulatora, A może jakieś foty odpalonego wyświetlacza?

 

Robert, no wstyd mi się przyznać - cała sterta tych różności leży w domu i zagraca mi pokój, a ja nie mam czasu, aby się tym zająć :'(

 

Myślę, że może uda mi się w przyszłym tygodniu :niewiem:

Oczywiście postaram się wszystko opisać.

Na razie udało mi się tylko rozrysować schematycznie, jak to będzie.

Dla przejrzystości pominięte są na tym schemacie typowe urządzenia z instalacji 12 V (pompa wody i WC, wszystkie punkty świetlne, lodówka, nawiewy, okap kuchenny, panel kontrolny nad kuchnią, sterowanie bojlera, pieca, klimy itd., bo pewnie o czymś zapomniałem) :hehe:

 

Instrukcja do sterownika LCD:

Instr.pdf

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krss. Sprawdź czy w takim układzie jak rozrysowałeś  (wspólna masa do wszystkiego) nie pozbawisz swego regulatora opcji wyłączania odbiorników przy krytycznym rozładowaniu akumulatora. Gro regulatorów nie toleruje wspólnej masy na wejściu aku oraz wyjściu odbiorników. 

 

Z tym brakiem czasu mamy ten sam problem. Ja właśnie skończyłem dłubać przy wskaźniku poziomu wody a o 5:15 pobudka do roboty :pad:  . Gonie ile się da bo za kilka dni ruszam składem na wczasy.  :yay:

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my już za kręgiem polarnym. 

W pełnym słońcu nawet tutaj 2 panele po 100W dają prąd ponad 9A. Białe noce też robią swoje i nawet po północy prąd ładowania potrafi sięgać 1A, więc ogólny bilans jest pozytywny ( myślałem, ze będzie gorzej). Póki co nie musiałem się posiłkować przenośnym panelem, bo prądu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.