Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Oloamator napisał:

Szukam tego typu domku i zaczynam mdleć z powodu cen... Rzućcie okiem na to i może ktoś się wypowie

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-eifelland-okazja-piekna-przyczepa-kempingowa-3-sypialnie-przedsionek-rej-pl-ID6DCZLX.html

 

 

 

Hej, też ją widziałem ale wydaje się że nie ma ciepłej wody i prysznica, przyjemniej nic nie jest na ten temat opisane, nawet zadałem pytanie na OtoMoto ale bez odzewu.

A i lodówka jest wsadzona zwykła bez zamrażalnika, więc tylko na prąd, akurat ja bym wolał też na gaz no ale co kto potrzebuje.

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nie ma. Handlarz twierdzi że igła ale brodzik zdemontowany i coś tam jeszcze w łazience ale chyba już nie słuchałem . Lodówka tylko na prąd. Ktoś był ja dzisiaj oglądać i już widzę że cena poleciała o 2k w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzik i cała zabudowa ściany przy toalecie rozbebeszona, wydaje mi się że poza brodzikiem z boku tronu powinna być wypraska tworzywowa, z relingiem, pojemnikami - coś jak w zdjęciach w tym ogłoszeniu: Prachtige grote Knaus Eifelland Sunshine toercaravan - Adverteergratis.nl

Lodówka to tylko chłodziarka, bez zamrażalnika, zwykły "domowy" kompresor, czyli tylko 230V, powybebeszane pozostałości po dometicu absorpcyjnym. Gdzie ten piekarnik niby, bo na foto nie widać. Czyli poza kempingiem albo podczas przejazdów nie ma co liczyć na lodówkę, nic na temat tego, czy np. jest akumulator (raczej nie), o np. solarach też nic nie ma, żeby chociaż była szansa zasilić lodówkę z przetwornicy. 

Stan: jak nowa ?? kolekcjonerski ????  Nie czeka przykra niespodzianka po przyjeździe? Owszem, gdyby krytycznie przyjrzeć się ofercie i nie jechać. 

 Z zewnątrz rzucił mi się jeden zagniotek z tyłu przy listwie (prawy bok), oczywista sprawa że przy lodówce takiej jak jest, kominek w kratkach nie jest potrzebny, ale kratki brak (mało estetycznie to wygląda), stabilizator na dyszlu do przeglądu - albo nie ma okładzin, albo pokrętło jest rozkręceone za bardzo i zeszło zabezpieczenie (pierścień) blokujące okładzinę - niekoniecznie to może prawidłowo działać, pierścienia nie widziałem w częściach, raczej całe okładziny cierne z nowym pierścieniem (niestety po paru -parunastu latach rowek koroduje, i pierścień się zsuwa, wiem bo mam i trzeba po prostu uważać), ale po rozkręceniu tego aż tak, trzeba to teraz umiejętnie skręcić, żeby stabilizator działał.

Generalne wrażenie - skorupa, układ i dmc przy tym gabarycie nie najgorsze (ba, układ super, na 6 osób, z piętrusem, 2 osobne stoły), ale łazienka i lodówka to są rzeczy które mi w tym nie grają zupełnie. Pewne drobiazgi (stabilizator, chociaż pro forma kratka w kominku, dla wyglądu) szanujący się sprzedawca zrobiłby, zanim napisałby o kolekcjonerskim stanie i zrobił fotki/film.  Generalnie z ważnych elementów dodatkowego wyposażenia - niewiele, jest przedsionek, i to by było na tyle. Z drugorzędnych rzeczy (przy sprzedaży pełna butla, stopień wejściowy) zrobione wielkie halo, a same okładziny do zaczepu wyniosą tyle co butla i gaz. Oferta sprawia wrażenie nakierowanej na potencjalnego "jelenia" który łyknie każdą bajkę (wzniosły opis, filmik - jak to teraz chwyta za serce i portfel) i koniecznie chce przyczepę, nie zawracając sobie głowy "pierdołami", odhaczając tylko hasła "na sztukę" (kibel jest? jest, lodówka jest? jest). 

Dla mnie taki golasek za tą cenę z "domową" lodówką i rozbebeszoną łazienką, nie, dziękuję przy wszystkich pozostałych i niezaprzeczalnych zaletach. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy oryginalne, przynajmniej tyle. Dziwnie ("podejrzanie") wygląda od strony wnętrza, boczna ściana łazienki oraz boczki przedniej nad parapetem :hmm: Opony też raczej szrot, a ta widoczna na foto ma chyba uszkodzony bok. Jak napisano, lodówka oryginalna została zastąpiona jakimś najtańszym typem lodówki "domowej", na stole, meblach, zaczepie, spore ślady braku poszanowania sprzętu. Wszystko wskazuje, że do oferty należy podchodzić (jeśli w ogóle) z dużą dozą ostrożności i rozsądku :hmm:

IMHO

PS

To nie Knaus, tylko Eifelland. Podobieństwa wynikają z faktu, że wcześniejszym właścicielem marki był Knaus, a po sprzedaży, pozostał dostawcą wielu elementów.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tego Eifellanda jak czytamy w ogłoszeniu sprzedaje osoba prywatna ! Brednie i bajkopisarstwo pozostawię bez komentarza.

Czytając dalej mamy to 

KNAUS Eifelland  OKAZJA ! Piękna przyczepa kempingowa, 3 sypialnie, PRZEDSIONEK,rej.PL - 17  

Do czego zmierzam ? ano do tego :

Kupując samochód pewnie też przyczepę od firmy, czy to komisu czy salonu samochodowego, komis nie ma możliwości wyłączenia odpowiedzialności z tytułu rękojmi, a co za tym idzie w razie udowodnienia wad ukrytych, prawnych itp. mamy możliwość dochodzenia swoich praw przed sądem, czego już z osobą prywatną nie zrobimy. 

Kiedy wreszcie nastanie normalność ,uczciwość ? Kiedy skończy się pajacowanie tych pożal się Boże bajznesmenów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maras napisał:

Do czego zmierzam ? ano do tego :

Kupując samochód pewnie też przyczepę od firmy, czy to komisu czy salonu samochodowego, komis nie ma możliwości wyłączenia odpowiedzialności z tytułu rękojmi, a co za tym idzie w razie udowodnienia wad ukrytych, prawnych itp. mamy możliwość dochodzenia swoich praw przed sądem, czego już z osobą prywatną nie zrobimy. 

Ale osoba prywatna odpowiada dokładnie tak samo z tytułu rękojmi, tutaj się nic nie zmienia. To nie jest tak, że sprzedając prywatnie nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za wady ukryte, bo ponosisz.

https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/reklamacja-towaru-kupionego-w-internecie-od-osoby-prywatnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Ale osoba prywatna odpowiada dokładnie tak samo z tytułu rękojmi, tutaj się nic nie zmienia. To nie jest tak, że sprzedając prywatnie nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za wady ukryte, bo ponosisz.

https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/reklamacja-towaru-kupionego-w-internecie-od-osoby-prywatnej

OK . Ale tu wspominasz o zakupie przez internet. 

Wspomniana przyczepa ma tylko ogłoszenie via internet.. Kupując ją fizycznie jesteś "na placu" oglądasz masz kontakt organoleptyczny  itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maras napisał:

OK . Ale tu wspominasz o zakupie przez internet. 

Wspomniana przyczepa ma tylko ogłoszenie via internet.. Kupując ją fizycznie jesteś "na placu" oglądasz masz kontakt organoleptyczny  itd. 

Nie ma znaczenia czy przez internet czy stacjonarnie. Obowiązują dokładnie te same zapisy kodeksu cywilnego o rękojmi. Nie obowiązują zaś przepisy o ochronie praw konsumentów, ale to jest osobna ustawa.

Rękojmia nie będzie obowiązywać na wady o których kupujący wiedział, ale w tym celu nie wystarczy wpisać do umowy, że stan danego przedmiotu jest kupującemu znany, to nie chroni sprzedającego od odpowiedzialności za wady ukryte. Jeśli produkt ma wady to należy obowiązkowo wymienić te wady w umowie.

Tu masz inny artykuł: https://www.infor.pl/prawo/umowy/kupno-sprzedaz/268643,Czy-prywatny-sprzedawca-odpowiada-za-sprzedana-rzecz.html

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko w temacie. Dzięki Panowie? cholera macie oczy. Człowiek jak znajdzie coś interesującego, zakłada klapki na oczy?Pewnie będę coś jeszcze podrzucał, bo zielony jestem a domek chcę całą rodzinka i to w takim układzie łóżek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maras napisał:

Tego Eifellanda jak czytamy w ogłoszeniu sprzedaje osoba prywatna ! Brednie i bajkopisarstwo pozostawię bez komentarza.

Czytając dalej mamy to 

Chodzi o to że dla firm inny jest cennik otomoto - masz pakiet ogłoszeń i chyba 1-5 ogłoszeń kosztuje 250zł netto. Więc czy wrzucisz 1 czy 5 ogłoszeń to tyle płacisz. Natomiast osoby indywidualne mogą wrzucać ogłoszenia pojedynczo i na 14 dni jest chyba cena ok. 30zł (pisze z głowy, możne przekręciłem lekko liczby, wystarczy zajrzeć do cennika otomoto). Dlatego też sprzedający wolał wydać 30zł zamiast ten pakiet za 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki ( oby moderator się nie oburzył ) , jakie sankcje mi grożą jak przekrocze o 50 kg dopuszczalne DMC przyczepy ciągniętej przez auto ? Moja Mazda może tylko 1300 a wpadają czasem budki z DMC 1350

Sankcje takie same jak w przypadku braku uprawnień jeśli przekraczasz 3500 kg a masz tylko kat. B

 

Jeśli mieścic się będziesz w 3500 to zakaz dalszej jazdy tylko takim zestawem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Oloamator napisał:

A z innej beczki ( oby moderator się nie oburzył ?) , jakie sankcje mi grożą jak przekrocze o 50 kg dopuszczalne DMC przyczepy ciągniętej przez auto ? Moja Mazda może tylko 1300 a wpadają czasem budki z DMC 1350

I jeszcze jeden szczegół, że jak dojdzie do kolizji, już nie mówię o wypadku z twojej winny, to ubezpieczyciel może obciążyć cię całymi kosztami szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.